Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a férjem, mit...

Hogy vegyem rá a férjem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm egy gyermek étkeztetési alapítványnál dolgozik. Eléggé együtt tudok érezni a céllal amit képviselnek és úgy érzem szeretnék segíteni. Szerencsére mi nagyon jó anyagi körülmények között élünk. Több sikeres vállalkozásunk van, így megengedhetjük magunknak, hogy egy x összeget felajánljunk erre a célra.


Mondtam az ötletet a férjemnek aki azt mondta nagyon szívesen segít az éhező gyerekeken és még az általam gondolt összegnél is többet gondol adni, de...

Azt mondja csak akkor ad egy forintot is, hogyha az igazolható, hogy abból a pénzből egy roma gyerek se lett támogatva. Konkrétan kijelentett, hogy ő "egy cig@ny fagyút sem etet"

Na most egyrészt ebbe az alapítvány biztos nem menne bele mert erősen negatív diszkrimináció. Másrészt meg a gyakorlatban is nehezen megvalósítható szerintem.


Most mit csináljak? Vagy szerintetek milyen kompromisszum van? A férjem eléggé hajthatatlannak tűnik ez ügyben. Azt mondja oldjam meg valahogy, hogy csak magyar gyerekek kapjanak és akkor oké. Sakk-matt helyzetnek tűnik:(


2013. jan. 27. 14:32
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
81%
De a gyerek előbb-utóbb megnő!
2013. jan. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
42%
De amíg gyerek, azért lehet segíteni rajta, nem?:) Vagy akkor hagyjuk éhen halni, hogy ne nőjön meg?:)
2013. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
84%
Aki álomvilágban él, annak elárulom, hogy 4-5 évesen már szitkozódni is szoktak a kis feketék. Sőt olyan is volt már, hogy oviba vitték a kisgyereket kocsival, én meg a zebrán mentem át, a kis cig*ny gyerek meg egy laza mozdulattal beintett nekem. Nem hiszem, hogy 6-nál idősebb lett volna.
2013. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
92%

igazat adok a férjednek. csak azok érdemlik meg a támogatást, akik már eleve úgy szülnek gyereket, hogy megvannak hozzá az alapok, és csak később, a gazdasági helyzet hatására változik a helyzetük.

aki fűtetlen koszos putriba 6-8 gyereket vállal, az egye meg amit főzött.


ismerősi körben támogassatok családokat, akikről tudjátok, h miért vannak abban a helyzetben, biztosak vagytok benne, h jó helyre megy az adomány.


igaz mi nem vagyunk milliomosok, de van pár olyan barátom, akiknél kifogy a kassza egy nagyobb számla miatt. szoktunk nekik kaját vinni, néha kölcsön is adunk.


elvégre a ti pénzetekről van szó, jogotok van tudni, h hova kerül, és ebben az esetben az időt sem sajnálnám arra, h megbizonyosodjak róla.

2013. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a kérdezőnek (és a férjének) szíve joga eldönteni, hogy hová, kikhez kerüljön a pénzük! Nagyon szép dolog, hogy segítenek, nem is kevés pénzzel, de minden egyes gyereket amúgy se tudnának támogatni, nem? Akkor meg miért ne választhatnák ki, hogy kihez kerüljenek a csomagjaik?


Kérdező, szerintem is jobb lenne, ha személyesen vinnétek el a csomagokat, vagy az ismerősödtől érdeklődnél, hogy hol laknak a nehéz sorsú magyar családok, és oda vinnétek el.


A kis roma gyerekekről meg annyit tennék még hozzá, hogyha azt akarják, hogy rá is ugyanúgy tekintsenek, mint a fehér gyerekekre, akkor viselkedjenek is úgy! Valamelyik nap egy 5-6 évesnyi gyerek olyan összefüggő káromkodás-sorozatot mondott végig, hogy csak néztem! Meg mennek az utcán 4-en, 5-en, és rugdossák meg köpködik egymást. Majd ha úgy fognak viselkedni, mint a többi gyerek, akkor rajtuk is ugyanúgy fogok segíteni!

2013. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
92%
A kis cigánygyerekek hamarabb megkapják az ingyenétkeztetést az oviban/iskolában, mint a nem cigány.
2013. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
90%

Akik azt írják, hogy na de még gyerek! Találkoztatok már c.gány gyerekkel?

Sajnos nagyon sok negatív tapasztalatom van! Nincsenek még tíz évesek sem, de már átkozódnak, s belekötnek az emberbe az utcán. Múltkor egy kutyáját sétáltató öreg néninek szóltak be egy ilyet:"Hogy süljön ki a szemed, majd szólunk anyunak, hogy verjen meg"

Pénzt, és cigit kéregetnek. stb.

Nem, valahogy nem tudom őket sajnálni, mert már gyerekként is bennük van a lopás, a verekedés, s ez csak egyre rosszabb lesz.

2013. jan. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
86%

Én egy korábbi válaszoló vagyok! Én az egészen pici gyerekekre gondoltam, nem az ilyen 7-8-9 év körüliekre! Akik még annyira kicsik, hogy azt sem tudják mi az a cigaretta vagy lopás. :) Nem védeni akarom őket, tényleg nem! Nekem is számtalan rossz tapasztalatom van velük kapcsolatban ... A Párom Édesapját megverték, ellopták a biciklijét, engem fényes nappal fogdostak a nyílt utcán, aztán amikor védeni próbáltam magam csak röhögtek ... Szóval nekem is van okom utálni őket, amelyik olyan, azt meg is vetem.

DE!

Van olyan köztük aki rendes, aki tisztességes. Aki talán nem a saját hibájából került oda, ahová került. Igen, ez csak 1-2%, elenyésző, de talán a családsegítők ebben is tudnak segíteni. (Ha ismerik a családokat, azt is eltudják mondani, hogy milyen emberek, alkoholisták, büntetett előéletűek...stb. ezeknek nem kell segíteni, ez egyértelmű)

Csak azt mondom, én nem csak az egyik oldalát nézem a dolgoknak, hanem a másik oldalát is.

Csak egy példa:

Megismerkedtem egy roma kislánnyal még anno a régi lakóhelyünkön. A buszmegállóban álltam és oda jött hozzám, hogy megkérdezze elment -e már az a busz amit vár. Majd beszélgetni kezdtünk. Elmondta, hogy azért van nevelőotthonban mert a szülei nem dolgoznak és nem tudják eltartani ... Majd elkezdte mesélni, hogy egyébként mennyire rossz Neki, hogy csak látogatja a szüleit és nem él velük mert Ő egyébként szereti az anyukáját, az apukáját. Láttam, hogy szomorú, láttam, hogy szinte semmit sem tud a dolgok menetéről, mert senki nem volt aki nevelje, aki tanítsa. Utána felszállt velem a buszra majd külön váltunk.

Nos ez 2 éve volt. Ma ez a lány már csak fiúkkal látható, néha amikor meglátogatom a szüleim, vele is találkozom, nem ismer meg. Cigarettázik és káromkodik, balhézik. Rá sem ismertem. Azt hiszi ez a jó, mert az otthonban ezt látja. Talán ha 2 évvel ezelőtt valaki a keze alá veszi és neveli, nem lett volna belőle olyan ember, amilyen jeleg. Valószínűleg hamarosan Ő is terhes lesz és mire betölti a 20-at, már 3 gyermek "boldog" édesanyja lesz.

Ezt csak azért mondtam el, hogy lássátok, miért gondolom úgy, hogy csak és kizárólag a szüleik hibája, hogy olyanok amilyenek. Talán ha rendes családba kerülnek nem lennének ilyenek ... Nyugodtan pontozzatok le, de ez az én véleményem!

2013. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]

[link]


Védjétek csak őket...

Ezekből is biztos tisztes rendes emberek lesznek. Megérdemlik a támogatást, mert hát még gyerekek. Ugye?

2013. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
16%

LOLL "egy cig@ny fagyút sem etet" Ez "fattyú", "faggyú",vagy "fajú" akart lenni???

Lehet, hogy magamra haragítok mindenkit, de akinél ott kezdődik a "jótékonyság", hogy az egyik "fagyún" segítek, a másik dögöljön éhen, annak a segítségére nem tartanék igényt.

Olyan alapítványt sehol nem fogtok találni, amelyik írásban, vagy a működési szabályzatában garantálja nektek, hogy származási alapon válogat a rászorulók között. Ha valóban segíteni akartok, válasszatok a sok nyomorgó sokgyerekes család közül néhány nektek szimpatikus szőke, kékszeműt, és adjatok nekik pénzt.

2013. jan. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!