Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a férjem, mit...

Hogy vegyem rá a férjem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm egy gyermek étkeztetési alapítványnál dolgozik. Eléggé együtt tudok érezni a céllal amit képviselnek és úgy érzem szeretnék segíteni. Szerencsére mi nagyon jó anyagi körülmények között élünk. Több sikeres vállalkozásunk van, így megengedhetjük magunknak, hogy egy x összeget felajánljunk erre a célra.


Mondtam az ötletet a férjemnek aki azt mondta nagyon szívesen segít az éhező gyerekeken és még az általam gondolt összegnél is többet gondol adni, de...

Azt mondja csak akkor ad egy forintot is, hogyha az igazolható, hogy abból a pénzből egy roma gyerek se lett támogatva. Konkrétan kijelentett, hogy ő "egy cig@ny fagyút sem etet"

Na most egyrészt ebbe az alapítvány biztos nem menne bele mert erősen negatív diszkrimináció. Másrészt meg a gyakorlatban is nehezen megvalósítható szerintem.


Most mit csináljak? Vagy szerintetek milyen kompromisszum van? A férjem eléggé hajthatatlannak tűnik ez ügyben. Azt mondja oldjam meg valahogy, hogy csak magyar gyerekek kapjanak és akkor oké. Sakk-matt helyzetnek tűnik:(


2013. jan. 27. 14:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
Ha segíteni akarsz, akkor ne annak az alapítványnak segítsetek, hanem mondjuk beteg gyerekeknek, ahogy az első is írta.
2013. jan. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%
Én, ha adakozom, akkor csak személyesen teszem egy rászoruló családnak! Soha egyetlen egy alapítványnak nem adok pénzt, mivel én sem szeretnék cigánygyerekeket támogatni. Idén egy rászoruló magyar családnak vettem meg az egész télre való tüzifáját és némi tartós élelmiszert. Csak így tudom biztosra, hogy jó helyre ment a pénz és nem cigire meg piára költik egyes népek.
2013. jan. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Állítsatok össze élelmiszercsomagokat, és akár ezzel az alapítvánnyal egyeztetve, akár családsegítővel egyeztetve vigyétek el azokat családokhoz.Akkor ahhoz a családhoz juttatjátok el, akihez akarjátok.
2013. jan. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
81%
Én is egyetértek azzal, hogy (bármilyenek is legyenek a cigányok) a gyerekek nem tehetnek róla, hogy milyen családba, milyen életkörülmények közé születtek! Megértem, hogy attól fél, hogy esetleg a szülei elisszák, vagy elcigarettázzák a pénzt, de ebben az esetben én is azt javaslom, hogy kérdezzetek rá, mire van igazán szükségük a rászoruló családoknak (meleg ruha, élelem, takarók ... stb.) és vegyétek meg, majd személyesen adjátok át őket. Szerintem ha a férjed ennyire nem szeretne roma gyerekeket támogatni, lehet, hogy előre jeleznetek kellene a családsegítőknél, hogy ha megoldható, Ti csak magyar családokhoz látogatnátok el ... Így senki sem kerül kellemetlen helyzetbe!
2013. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
67%
Sajnálom, de a párodnak igaza van.
2013. jan. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
24%
A pároknak NINCS igaza. A gyerek az gyerek, akármilyen családba született. Ha az én férjem ilyen véleményű lenne, nagyon csalódnék benne.
2013. jan. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Nem rossz ötlet ez, hogy személyesen vigyük el. Viszont nem tudom erre mennyire lenne kapacitásunk. Egy normálisabb méretű ilyen élelmiszer csomag mennyibe kerülhet?

Nem pár százezer forintot szeretnénk adni hanem milliós nagyságrendben. Mert ha nagyon sok csomag kijön belőle akkor meg nem nagyon lesz időnk felkeresni annyi családot:( De amúgy tényleg jó ötlet. Elgondolkodtató.


A leukémiás gyerekek sem rossz ötlet, de én valahogy szeretnék ezen az élelmezési vonalon maradni. De még lehet ez lesz belőle.



"A pároknak NINCS igaza. A gyerek az gyerek, akármilyen családba született. Ha az én férjem ilyen véleményű lenne, nagyon csalódnék benne."

Nem kérdeztem, hogy szerinted igaza van-e! Nem érdekel, hogy szerinted igaza van-e! Pont!

2013. jan. 27. 15:06
 8/34 anonim ***** válasza:
93%
Akkor esetleg keressetek fel egy gyermekotthont, anyaotthont, ott konkrétan meg tudjátok nézni, hogy van e cigány család-bár általában van,de épp szerencsétek is lehet.
2013. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Válassz olyan alapítványt, amit ellenőrizni lehet, hogy mire ment a pénz. Pl. Transzplantált gyerekek
2013. jan. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
57%
Sorba állítja őket, a fehéreknek ad enni, a sötéteknek nem. És ráparancsol a fehérekre, hogy jó hangosan nyammogjanak, és kihívóan nézzék közbe a sötéteket. És töröljék beléjük a maszatos kezüket.
2013. jan. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!