Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a férjem, mit...

Hogy vegyem rá a férjem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm egy gyermek étkeztetési alapítványnál dolgozik. Eléggé együtt tudok érezni a céllal amit képviselnek és úgy érzem szeretnék segíteni. Szerencsére mi nagyon jó anyagi körülmények között élünk. Több sikeres vállalkozásunk van, így megengedhetjük magunknak, hogy egy x összeget felajánljunk erre a célra.


Mondtam az ötletet a férjemnek aki azt mondta nagyon szívesen segít az éhező gyerekeken és még az általam gondolt összegnél is többet gondol adni, de...

Azt mondja csak akkor ad egy forintot is, hogyha az igazolható, hogy abból a pénzből egy roma gyerek se lett támogatva. Konkrétan kijelentett, hogy ő "egy cig@ny fagyút sem etet"

Na most egyrészt ebbe az alapítvány biztos nem menne bele mert erősen negatív diszkrimináció. Másrészt meg a gyakorlatban is nehezen megvalósítható szerintem.


Most mit csináljak? Vagy szerintetek milyen kompromisszum van? A férjem eléggé hajthatatlannak tűnik ez ügyben. Azt mondja oldjam meg valahogy, hogy csak magyar gyerekek kapjanak és akkor oké. Sakk-matt helyzetnek tűnik:(


2013. jan. 27. 14:32
1 2 3 4
 11/34 anonim válasza:
39%
Ti képesek lennétek bemenni pl egy gyerek vagy egy anyaotthonba és kiválogatni származás szerint a gyerekeket? És még büszkén elnéznétek,hogy az egyik gyerek jót falatozik a másik meg ott áll megalázottan? Ezt nevezitek jótékonykodásnak????? Micsoda egy aljas,sötét,szemét emberek vagytok!
2013. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
47%
Az én férjem sem szereti a cigányokat, de ha gyerekekről van szó, nem tesz különbséget magyar és roma származású gyermek között ... Tényleg igaza van az előttem szóló válaszolónak, hogy az hogy néz ki, hogy bemegy valaki egy nevelőotthonba és ott csak azoknak adja át az élelmiszereket vagy a tisztálkodási szereket ... stb. vagy amit szeretnének, aki magyar származású... Olyan jóléti alapítvány, avagy nevelőotthon nincsen ahol csak magyar gyerekek vannak ... Sajnos, ez az igazság. Ezt hogy szeretnétek kibekkelni?
2013. jan. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
93%
Én csak olyan romának juttatnék az adományból, ahol maximum kettő gyereket nevelnek és az egyik szülő legalább dolgozik. Megértem a kérdező férjét.. még ha nem is értek vele egyet teljesen, de nem is hiszem, hogy kíváncsi a magánvéleményekre.
2013. jan. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
21%

Tehát egy gyerek megérdemli az éhezést, mert esetleg idióta a családja, rokonsága?

Gratulálok...Hitler is így kezdte, csak ő a zsidókkal, de ott is szépen felépített ideológia volt mögötte. Ja igen, ott is a kisgyerekeket likvidálták először.

2013. jan. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem mindenki véleménye alaposan megváltozna, ha végigmenne egy cig.nytelepen bármelyik magyar faluban vagy városban. Köpött már le valakit cig.nygyerek? A szomszéd lányt igen a Keleti aluljáróban. Csak azért, mert pénz helyett kiflit adott neki... Nem a c.gány gyerekekkel van gondom, hanem a szüleikkel, akik halomra szülik őket! :(
2013. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
80%
Nem azt mondtam, hogy megérdemli. Egyszer amikor kórházban voltam, a másik szobábon volt egy kb 1 éves cigány kislány. Megsajnáltam, játszottam vele. Kedves volt. Pár nappal később megláttam az alig 20 éves szüleit és szomorú volt, hogy az a kislány sem lesz különb mint akiket a Mónika showban láttam. TALÀN lenne esély, hogy kineveljék belőlük a rosszat, de a vér mégis benne van sajnos. Sajnálom a normálisabb réteget.
2013. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
92%
Gratulálok, hogy ki lett törölve a válaszom. Cigányoldal ez is! Mindenhol ezeket kell védeni. Gratulálok!
2013. jan. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
83%
15:54 : Nem érdemlik meg, senki sem érdemli meg, de amikor az országon élősködnek, lopnak, meg mindenféle segélyekért mennek, mikor 100ból 2-nek ha van rá szüksége, az azért valljuk be nem valami tisztességes. Nem véletlen, hogy Kanadából is söprik őket kifelé. Nem azzal van gond, hogy cigó, hanem azzal, ahogy viselkedik! Csak itt, ahol élek (Heves megye) a városban két házzal lejjebb lakik egy 8 tagú roma család. Nincsenek bejelentve, nem dolgoznak, segélyből élnek, és most vettek egy mercit. Akkor most mondja meg nekem valaki, hogy kijár-e nekik még valami? Dolgozni egyik sem akar, lopni viszont annál inkább. Végül is az is munka valamilyen szinten nem? Csak ne téged lopjanak meg a végén..
2013. jan. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
27%
De itt gyerekekről van szó.
2013. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
41%
Ahogy a 21-es válaszoló is írta, itt a gyerekekről van szó. A felnőtteket én sem védem, nem jár nekik semmi, még azt is kisírták ami nem járt volna nekik ... (vagy épp kihazudták..) de a gyerek nem tehet róla. Azt mondom én felőlem amelyik lop, csal, hazudik, éhezzen, de mit tehet arról mondjuk egy 3 éves gyerek, hogy milyen szülei vannak? Még fel sem fogja, ha valaki odalép hozzá és azt mondja: kisfiam/kislányom Te azért nem érdemled meg a segítséget mert anyád és apád lop, csal, késel, hazudik ... stb.
2013. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!