Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a férjem a...

Hogyan vegyem rá a férjem a nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés

Nagyon fogékony, hihetetlenül könnyen tanul, viszont a családja anyagi helyzete miatt a kisvárosukban lévő gyengébb szakmunkásképzőbe járt annakidején, így a nyelvtanulást nem vették komolyan.

Manapság viszont számtalan helyzetben szükség lenne az angol nyelvre (pl. a legjobb barátja angol nőt vett feleségül, így sokkal egyszerűbb lenne, ha angolul beszélne és értene mindenki mikor összeülünk).

Játékosan már több szót is elsajátíttattam vele, mert "az üljünk le tanuljunk nyelveket"-re nem igazán hajlandó, viszont nem is engedi az ideje a munkahelye miatt.

Adjatok ötleteket milyen módszerrel vegyem rá a tanulásra. Az akarat megvan benne, tehát már csak jó módszer kellene. leginkább játékosabb megoldásokat várok, nektek mi vált be tanulás közben?


2011. máj. 6. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Mától ne beszélj vele magyarul, csak idegen nyelven:)
2011. máj. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lakásban mindenre ragaszd ki az idegennyelvi megfelelőjét és legyen neki valami jutalom -nyilván nem egy csoki:D - ha tudja, hogy pl mi az a window :)
2011. máj. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak annyi jutott eszembe, hogy tegyél ki cetliket egyes tárgyakra angol szavakkal. Persze minden tárgyra (vagy helyiségre) a megfelelőt. :)

Nézzetek feliratos filmet, ha pedig valamely kérdésére válaszolsz, a magyar válasz után biggyeszd oda ennek a rövid angol megfelelőjét.

2011. máj. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ne erőltesd rá, ha nem akarja.

Amit erőltetnek, azt gyűlölni fogja az ember, és annál kevésbé fog sikerülni. Ha magától tanulni akarja, akkor tanulja, de akkor is azt a nyelvet, amit szeretne, és ne azt, ami szerinted jó.

2011. máj. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
hát én is azt mondanám hogy szerintem ne erőltesd. Lehet természetesen ilyen kis játékosan, de ez a jutalom, meg bűntetés ha nem tudja, ez nem jó. Még egy gyereknél sem (magamból indulok ki) Én sem szeretem ha olyanra kényszerítenek ami nem kötelező. :- ( Ami muszáj az muszáj, elfogadom. :- ) 13L
2011. máj. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Némi ellentmondást érzek a kérdésben. Az akarat megvan, de neked kell rávenni? Felnőtt embert, játékos megoldásokkal? Inkább próbáld meggyőzni értelmes, felnőtt érvekkel, hogy a saját jól felfogott érdeke lenne, hogy nyelvet tanuljon. Ha ez nem megy, sok értelmét nem látom a "játékos" erőltetésnek, amivel csak te fogod magad egyre frusztráltabbnak érezni.
2011. máj. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a feliratos film szerintem inkább úgy legyen hogy angol legyen a felirat , nem magyar, így jobb lesz^^ ám elég sok a jóötlet!:)
2011. máj. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!