Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom magam rávenni arra, hogy idegennyelvet tanuljak, pedig muszáj, mert ha nem lesz meg kb. 10 hónapon belül a nyelvvizsgám, akkor nem fognak felvenni oda, ahová menni szeretnék.

Az a baj, hogy nincs sikerélményem. Már 4 hónapja járok különtanárhoz, de mintha semmit sem fejlődtem volna. Ez persze attól van, hogy nem tudom magam rávenni a gyakorlásra.

Jaj, tudom, hogy ez most nyavalygásnak hangzik, de nincs valami tippetek? Jártam régebben matekból is különtanárhoz, mert mindig a bukással küszködtem, de azt valahogy sikerült megszeretnem. Az elején abba sem fektettem több energiát, mint a nyelvtanulásba, de valahogy mégis jobban ment. Végül pedig annyira megszerettem a matekot, hogy én írtam a legjobb érettségit az osztályban.

Ugye a az idegnyelvet is meg fogom szeretni, ha egy kicsit többet foglalkozok vele?

Esetleg nincs valami ötletetek, hogy hogyan szerethetném meg? Könyv, film, valami más? Nektek hogy sikerült?


2010. jún. 24. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra hogy 2012-ben találkozol egy turistával.Kérdezi hogy hol az Andrássy út,te ott állsz,hogy "mi van?",ő elmegy,felszáll a metróra,elmegy a Deák Ferenc térre,és a Deák téren fog koborolni amíg világ a világ.Tudsz majd azzal a tudattal aludni?Nem!Akkok gép off,könyv on!
2010. jún. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az előző is jó de gondold azt hogy álmaid partnere az adott ország lakója és ha nem beszéled a nyelvét nem hivhatod el randira

a filmnézést nem ajánlom

ha nem szereted az adott nyelvet nehéz lesz és utánna se fix hogy megszereted

ügyes voltál matekból ha ilyen jó akaraterőd van ez is menni fog


sok sikert!

2010. jún. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Már 4 hónapja járok különtanárhoz, de mintha semmit sem fejlődtem volna. Ez persze attól van, hogy nem tudom magam rávenni a gyakorlásra."


A tanárral való gyakorlás egy fontos, de mennyiségileg minimálisan kis része a nyelvtanulásnak. A nyelvtanár arra jó, hogy ellenőrzi a fordításaidat/kiejtésedet és felhívja a figyelmedet a hibákra. Amúgy viszont nem ő fogja beléd tölteni a nyelvet.


Három dolgot kell folyamatosan csinálni (és egyik sem maradhat ki, hanem mind a három kell):

- beszélt szöveget hallgatni (kezdetben rádió, NEM film, később, ha már nagyon profi vagy beszédértésből, akkor lehet film, de NEM feliratos)

- könyveket olvasni

- szavakat magolni kártyákról/szótárfüzetből/szómagoltató programmal (pl. Anki).


Napi fél óra szöveghallgatással és 1-2 óra (20-30 oldal) könyvolvasással (+ ismeretlen szavak szótárazása!) és napi fél óra szómagolással egy könnyebb nyelvből (pl. angol, francia) el lehet jutni 0-ról középfokra fél év alatt.


"Ugye a az idegnyelvet is meg fogom szeretni, ha egy kicsit többet foglalkozok vele?"


Feltétlenül.


"Esetleg nincs valami ötletetek, hogy hogyan szerethetném meg? Könyv, film, valami más?"


Ezt csak te tudod magadnak meghatározni. Valami érdekel? Ha igen, akkor olvass róla olyan könyvet, ami csak a megtanulandó nyelven hozzáférhető. Vagy érdekel az irodalom? akkor nyilván érdekelni fog az elmúlt évek leghíresebb X nyelven megjelent könyve. Beszerzed és elkezded olvasni. Ha a nyelv, amit tanulsz, valami ismertebb nyelv, pl. angol, német, francia vagy orosz, akkor a klasszikusokat kimeríthetetlen mennyiségben találod meg a neten.

2010. jún. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!