Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem angolból meg németből 4esre...Da nem érzem azt, hogy tényleg tudnék ennyire. Van egy csomó időm, de nem tudom, hogyan álljak neki angolt tanulni. Ötlet? Szókincsem nulla, de az nekem nem megy, hogy leülök és bemagolom a szavakat.

Valami kéne, hogy rávegyem magam, hogy nekiálljak.


2010. júl. 29. 13:06
 1/6 anonim válasza:

vegyél angol nyelvű könyveket és kezd el olvasni. kezdésnek egyszerű, gyermekeknek szóló könyveket, aztán egyre komolyabb irodalmat. legyen nálad egy szórtár és ha elakadsz egy mondatnál kezd el szótárazni. sz'tem így tanulsz a legkönnyebben.

Hasznos volt?

2010. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 yuda ***** válasza:
Csak ha konkrét és erős motivációd,vagyis célod van vele -enélkül valszeg abbamarad, mint sokakanak. Keress célt és akkor eléred!
2010. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

első köszi a választ! csak az a baj, hogy nincs türelmem a szótárazáshoz mondatonként...de amúgy jó tipp, mert tegnap vette ki könyvtárból egy angol nyelvű könyvet, majd akkor így dolgozok vele!

másodinak is köszi...akkor keresek valami konkrét célt, amit el akarok érni, hátha úgy sikerül!

2010. júl. 29. 13:20
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Tölts le olyan számítógépes játékot amiben sok az angol szó. Én régen a játékokból szedtem össze a szókincsem.


2. Nézzél a tv-ben angol nyelvű filmeket, ezekből meg a kifejezéseket + még további szavakat lehet tanulni. Szótárazni sem kell, mert a szereplők testbeszédéből sokszor elég egyértelmű a szavak, mondatok jelentése.


3. Ha van pár DVD filmed, kedvenc filmed, akkor azt nézd meg magyarul, és utána angolul is. Így tudni fogod előre, hogy az adott párbeszédnek kb. mi a jelentése magyarul.



Persze ezeknek lehet buktatója is, mert én régen rengeteget játszottam számítógépes játékokkal, és elég nagy szókincsre tettem szert, de mivel nem szótáraztam soha, így nem tudtam a pontos magyar megfelelőjét. Szóval fordítási feladatnál voltak problémáim. Elég érdekes helyzet amikor tudod a jelentését, de magyarul nem tudod magad kifejezni.

2010. júl. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előzőhöz még:


Nekem pl. akkor fejlődött a legjobban az angol tudásom, amikor rákattantam egy tv sorozatra, amit persze nálunk abba is hagytak, és kénytelen voltam az angol verziót nézni. Az epizód után elolvastam az angol szöveget és amit még akkor sem értettem, azt kiszótáraztam.

2010. júl. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Oszd be a szavakat, és olvasgasd a tematikus szólistáidat egy általad meghatározott rendszer szerint!
2010. júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!