Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 46kg az nagyon kevés?

46kg az nagyon kevés?

Figyelt kérdés

167cm magas vagyok és 46kg. Ez még nem számít ano

rexiásnak ugye? 14/L Eddig mindig 50kg körül jártam. Előre is köszönöm szépen a válaszokat!!


2013. ápr. 30. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Az anorexiát nem a súly alapján állapítják meg, az egy betegség. Ha az illetőnek testképzavara van és már rég jó alakja van, de ő még mindig kövérnek látja magát és tovább fogyózik és fogyózik.

Nagyon vékony vagy ez tény, de a kérdés, hogy mitől? Azért, mert fogyózol, mert ducinak találod magad, vagy azért, mert valamitől így lefogytál? Vagy mert ilyen az alkatod. Vannak, aki bármennyit esznek, mindig vékonyak maradnak.

2013. ápr. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy csak simán vékony típus vagy. De hirtelen fogytál egyébként? Illetve direkt? Mert lehet valami betegség is.
2013. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Direkt fogytam. Mert rettenetesen kövérnek éreztem magam 50kg-osan. De 5 nap alatt ennyit fogyni?! Igazából szinte semmit nem is ettem. Úgy voltam vele, hogy nem ehetek, mert nagyon kövér vagyok.
2013. ápr. 30. 10:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 162 cm magas vagyok, 45 kg volt a max., annál több sosem voltam sajnos, akárhogy próbáltam hízni. Mindig mondták, hogy "te ilyen alkat vagy". Aztán kiderült, hogy beteg vagyok... Szóval betegség is okozhatja a vékonyságot, de alkat is. Az anorexia egy olyan betegség, amikor az illető mindig kövérnek látja magát, miközben jó az alakja.

Vigyázz a fogyással! Ne fogyj túl sokat direkt.


22/l

2013. ápr. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben kezeltesd az agyadat mert 50 kilósan sem voltál kövér, és nagyon nem normális 5 nap alatt ennyit fogyni. Igen, ez már közelít az anorexiához.. Kíváncsi vagyok , mikor fogsz rájönni hogy a srácoknak nagyon nem jön be az anorexia stílus???? De ez legyen a legkisebb gondod. A szervezeted is tönkreteszed így..
2013. ápr. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, kevés. Ha ennek ellenére kövérnek látod magad, akkor az testkép, önértékelési zavar, anorexia, melyet minél előbb kezelni kellene.
2013. ápr. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
DG: Anorexia nervosa
2013. ápr. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy mellette sokat táncolok.
2013. ápr. 30. 12:02
 9/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Ez már orvosi eset akkor, és igen, anorexiának számít, de nyilván ezt az orvosnak hivatott kimondani.

Egészen konkrétan alultáplált vagy.

2013. ápr. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!