Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek véradás előtt?

Mit egyek véradás előtt?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, 177cm 57kg. Hétfőn lesz véradás az iskolánkban és nagyon szeretnék én is adni, viszont korábban kórházban is csak nehezen tudtak elég vért venni vérvételkor. Tudtok esetleg ajánlani valami kaját, vagy innivalót ami segítene?

2013. ápr. 10. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Véradás előtt mindenképp kell enned. Szóval javaslom hogy reggelizzél be rendesen, de ilyen édes ételeket, italokat kerüld és csak kis mennyiségben fogyaszd el, ha lehetséges. Italok közül javaslom a gyümölcsteát, de azt véradáson adnak szinte korlátlan mennyiségbe szóval ott betudsz tankolni, mert ez hosszú idő, ugye lesz orvosi vizsgálat is, meg egy kérdőívet is ki kell töltened, és ha ott kiderült hogy nehezen lehet tőled vért venni, akkor lehet nem is fognak, meg ha kórházban volt valami beavatkozás akkor ha jól tudom fél évig nem is adhatsz vért igazából, de ezek kifognak derülni az orvosi vizsgálaton, mert ott kérdezni fognak mindent. Ha azon túl vagy akkor úgy is kell majd várnod 1-2 órát legalább addig ott enned kell, kekszet amit adnak meg innod kell teát is. Nálam is így volt hogy csak 10 kor kerültem sorra az orvosi vizsgálatra és délután fél 1 kor kerültem oda hogy levegyék a vérem, majd utána még félórát ott kellett maradnom hogy ha gond lenne akkor kapjak ellátást.
2013. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"de ilyen édes ételeket, italokat kerüld és csak kis mennyiségben fogyaszd el, ha lehetséges"


Pont hogy édeset jobb enni, mert a vércukrot picit megemeli neki... Nem véletlenül adnak csokoládét/csokoládés nápolyit véradás előtt.


Kérdező, amit az első leírt, én soha nem tapasztaltam még az eddigi 10 véradásomon.

Tegnap előtt volt az eddigi leghosszabban elhúzódó véradásom 1,5 óra volt, de azért, mert 45 percig nem tudtak bejelentkezni a számítógépes rendszerükbe, valami gond volt, és nem tudták nyomtatni a lapokat. Végül fél órával később elkezdték kézzel megírni. Igaz utána helyrejött nekik, de már kézzel irt papírral adtunk vért úgy nyomtattak hozzá újat. Technika ördöge.

De amúgy nagyon gyorsan halad az egész. Ilyen, hogy 3 órát várjon valaki... o.O


Odamész Személyi lakcímjártya TAJ kártya (eredeti mindenből) kell. Felveszik az adatokat, utána kitöltöd a papír túloldalán a kérdőívet. 5p maximum. Utána a labornál megszúrják az ujjad, és megnézik a vércsoportod, ha még nem adtál vért. Először ez kötelező, utána már tudni fogja a rendszer. Utána megmérik a hemoglobin szintedet, hogy nem-e vagy vérzékeny.

Utána odamész az orvoshoz, mér vérnyomást kérdez a közérzetedről állapotodról, súlyodról és kiértékeli a kérdőívet. megint max 5 perc. Utána mehetsz tovább, aláírod a listát, a vérvétel előtt, és mehetsz is a székbe, hogy megszúrjanak. Nekem leggyorsabban 5 perc alatt folyt le, leglassabb eltartott majdnem negyed órát...

Ha kihúzzák, utána 5 percig nyomni kell a golyót a szúrás helyén utána még 5 perc pihi, és mehetsz is a dolgodra. Általában gördülékenyen megy.


Jah, az adatfelvétel után kap egy fél literes vizet és egy nápolyit, azt helyben meg kell enni/inni, általában szól is érte az orvos, ha nem tetted még meg. Mert így legalább biztosak, hogy annyit minimum megiszol amennyit ők levesznek.


Én javaslom a bőséges reggelizést, édeset nyugodtan egyél, és igyál sokat. Én előző nap este el szoktam kezdeni a több folyadékot, és mire odamegyek minimum 1 liternél járok. Plusz ott helyben a fél liter.

Utána én jobban szoktam kívánni a vizet, és csokit szoktam enni.


A legelső után én kicsit elfehéredtem, körém is gyűlt az orvos, meg a nővérek. El nem ájultam, meg semmit nem is éreztem, csak állítólag elfehéredtem. Mondták, hogy később, (ha nem szegi ez kedvem, de nem szegte :)) akkor véradás során kérjem, hogy döntsék meg a széket, és 2 lépcsőben keljek fel. Pihi döntve, pihi visszadöntve,(majdnem ülve) és úgy felállni. Azóta semmi bajom nem volt.


Jah, meg egyszer nem volt jó a hemoglobinom, azt mondták sűrű a vérem. Kaptam még egy ásványvizet, meg kellett innom, és utána 10-15 perccel rendben volt az érték. Sokat kell inni.

2013. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, minden rendben ment. ^^
2013. ápr. 15. 18:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!