Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha kevés gyümölcsöt eszek...

Ha kevés gyümölcsöt eszek lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon kevés gyümölcsöt eszek. Ezt úgy kell érteni hogy kb havonta egy banán vagy mandarin vagy még ennyit sem.Egyáltalán nem is kívánom és sokszor csak muszájból eszem. 18 éves lány vagyok teljesen normális testalkattal. Lehet valami problémám a kevés gyümölcs miatt?

2013. ápr. 8. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen lehet. Valószínű nem azonnal, de esetleg évek múlva kaphatsz ez miatt valami betegséget.
2013. ápr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lencsefőzelék ***** válasza:
Ha helyette eszel nagyobb mennyiségben zöldségeket, hüvelyeseket, olajos magvakat, akkor nem olyan nagy gond.
2013. ápr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, lehet bajod. Vitaminhiány alakulhat ki és a rostszegény táplálkozás miatt lassul az emésztés, a méreganyagok nem ürülnek ki megfelelően a belekből és ez idővel, az arra érzékenyeknél rákot okozhat és aranyér is kialakulhat idővel.
2013. ápr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A gyümölcs nem esszenciális táplálékunk, a zöldségek azok, a húsok nagyon kedvezőek és táplálóak. Gyümölcsök hiánya még nem egyenlő megbetegedésekkel vagy tápanyaghiánnyal.
2013. ápr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A zöldségek sem "tartoznak a kedvenceim közé". Eléggé egyoldalú ilyen tekintetben a táplálkozásom. Az emésztésem elég lassú...ha ez tényleg ezzel jár.
2013. ápr. 9. 16:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdemes valamilyen módon megszeretni ezeket.


Igazából egy zöldséges, zsíros, szalonnás jó tojásételt nem tudom hogy nem lehet szeretni, szerintem csak jól kell tudni elkészíteni a zöldségeket. Fasírtba darálva-vágva, darált hússal együtt főzve abszolút nem a hagyományos 'fujj, ez brokkoli' hatást keltik.

Csak az érződik, hogy finom az étel. Jó fűszerezéssel, némi elszántsággal hogy mégis csak sok zöldséget kellene enni biztos menni fog. Keress recepteket, én ma csípős paprikát és zellert sütöttem zsíron, szalonnával, sok fokhagymával (ezek voltak itthon, nem volt kedvem piacozni) tojást ütöttem rá, tökéletes étel lett, nagyon ízletes is.


Tapasztalat, hogy meg lehet szeretni őket! :)

2013. ápr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!