Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kevés víz miatt nem hízok?

Kevés víz miatt nem hízok?

Figyelt kérdés
A táplálkozással nincs gond, eszek mint egy ló :D De az ivás már más tészta... Mindig elfelejtem és nem kívánom... Napi 1.5 liternél nem iszom többet, néhanapján lehet még a másfél liter sincs meg. Vagy a testsúly csak a táplálékkal függ össze? Lehet hogy hülyeség a kérdés, de kíváncsi vagyok. Köszi előre is.
2013. márc. 9. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valóban összefügg, a sok folyadék többek közt elősegíti a megfelelő anyagcserét. Ha csont vékony vagy lóadagnyi (20 kiló/nap) táplálékbevitellel, akkor az anyagcsere zavar, és valamennyire segít a több folyadékbevitel. De a javuláshoz elengedhetetlen a rendszeres mozgás(!) is. Sok kövér ember megirigyelne. Ha súlyt akarsz felszedni, akkor az ne zsírból legyen, hanem izomból. Egyébként 1,5 liter víz télen is nagyon kevés egy átlagos test számára. 2-2,5 liter a tényleges minimum, nyáron pedig legalább 4 legyen. Én - mivel sportolok - 74 kilóm ellenére is megiszok 6-7 litert hűvös környezetben.
2013. márc. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocs,de aki kevés folyadékot iszik, annak lassul az anyagcseréje és nemhogy fogyna,inkább hízik.Ha eleget és egészségesen(mindent)eszel,akkor valószínűleg alkatilag vagy ilyen.De egy labor vizsgálat (TSH-val együtt)nem ártana.
2013. márc. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A másik óvatosan a túlzott folyadék bevitellel!Mapi átlag 2 liter n(em izzasztó melegben és nem fizikai megterhelés mellett) bőven elég. A túlzott folyadékbevitel vese és keringési problémákat okoz.
2013. márc. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó persze az h "mint 1 ló" az túlzás volt, csak abból kiindulva hogy lakótársaim nem kövérek, de jó kiállásúak, és csodálkoznak h hogy birok ennyit enni, szóval nem a kajával lesz a gond azt hiszem.
2013. márc. 10. 11:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nem.Én is ilyen voltam alkatilag.Ha így van nyugodj bele.Ahogy öregszel rakódni fog rád is egy kis súly,de valószínűleg soha nem leszel egy "bálna". De azért,ahogy már írtam egy pajzsmirigy vizsgálatvérvételből TSH) nem ártana.
2013. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem is akarok "bálna" lenni, ki akar.. amúgy ennek a vizsgálatnak mi is a lényege? Ezt örököltem szerintem...genetika nem pajzsmirigy gondolom Oo.
2013. márc. 10. 11:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen,valószínűleg genetika.De pajzsmirigy túlműködésnél fordul elő az.h az illető sokat eszik,de mivel gyors az anyagcseréje nem hízik.Bár ehhez társulnak más tünetek is, nem árt egy ilyen vizsgálat. Utána nyugodhatsz meg teljesen.
2013. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Miféle tünetek?
2013. márc. 11. 02:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Pl. gyors pulzus,hőemelkedés
2013. márc. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát ezek megvannak...
2013. márc. 12. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!