Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Éhes vegetáriánusok hogy...

Éhes vegetáriánusok hogy fogynak le?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy a vegák sok növény esznek, ezért soványak, de én nem hiszem, mert szénhidrátot meg többet esznek. A barátnőm, aki alig eszik húst (heti 1X, és néha hetekig nem), szintén nem sovány, sőt! Mert hús szénhidráttal pótolja, mert zöldséggel nem igazán lehet jóllakni.

Én nem vagyok vega, de szeretnék kevesebb húst enni. Ha csökkentem a hús mennyiségét, mivel tudom pótolni, ami nem szénhidrát? (Szójafélék és műanyagok kizárva, minden más jöhet.)


2011. febr. 17. 11:35
1 2
 11/14 manddozsa válasza:

Az egészséges élethez 3 fő dolog kell!!!

1. A napi bevitt ételmennyiségnek a 15%-a lehet zsír és cukor, 50%-a szénhidrát és 35%-a fehérje. Ha ezt betartod nem fogsz hízni, de egészségesebben fogsz éni. De ha van súlyfelesleged, az csökkeni fog! Ajánlom figyelmedben hogy vásárlásnál pl ilyen hogy joghurt, tej, vaj stb esetén nézd meg miben hány kalória van és zsíradék stb. Tudni kell hogy egy felnőtt nő esetében a napi megengedett kalória bevitel kb 2000-2200 kcal férfiaknál ez picit több , de ha kemény fizikai munkát végzel (pl nem titkárnő vagy hanem gyári munkás) ez lehet 2500 kcal is! HA pedig fogyózol fontos, hogy az 1500 kcal is meglegyen napi szinten!

2. Fontos dolog a rendszeres testmozgás (heti 1-3 alkalom is elegendő 20-30 perces lebontásban)

3. Rengeteg folyadék fogyasztás kizárólag ásványvíz vagy teák( de ez is cukor és citromlé nélkül)

4. Ami talán mindennél fontosabb: ÉLJ STRESSZ MENTES ÉLETET! HA a stresszt nem tudod mellőzni, oldani hiába minden.

Ha ezeket be tudod tartani garantált az egészséges életmód! Nem kell elhanyagolni a húsevést sem, mivel vannak olyan tápanyagok, amik csak és kizárólag állati eredetű ételekben vannak meg és sem a szója semmi nem pótolja! HA elhiszed ha nem! Teljes mértékben egészséges életet élhetsz, ezzel csökkentve a későbbi megbetegedéseidet és növelni a várható életkorod tartalmát. Remélem tudtam pár jó tanácsot adni!


UI: egy szülésznő

2012. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

*A fehérje szükségletet akár napi 2 pohár joghurttal ki lehet elégíteni.


Ez kész, meghaltam a röhögéstől, hívjatok orvost :DDD Nem hiszem el hogy ilyen állatok még léteznek :DDD

2012. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Csenge88 válasza:

Szia.Itt egy vegetarianus valasz. En kb 5eve nem eszek hust. Nekem is sokaig azzal volt problemam, hogy megis hogy fogyjak le?(nem veszes, max 5kilot akartam)Mert egy vega dietat sem lehet talalni...na mindegy. Nekem eddig 2 varians hasznalt:

1.nem ettem egy honapig kenyeret egyaltalan, viszont ettem sok tejtermeket, salatat, levest, es gyalog jartam egyetemre:)) es lement 5 kilo, amit meg is tartottam utana

2.kiprobaltam en is a 90napos dietat, amit 3hetig csinaltam, mert nem akartam tulzasokba esni. Protein napon tejtermeket ettem, ennyi.


Nekem hasznalt, remelem tudtam segiteni:)

2012. okt. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kérdező: a 90 napos diétát eszedbe ne jusson kipróbálni egy napig se. Fogyhatsz vele 15 kilót is, viszont annak a 80%-a izom lesz, ráadásul rettenet egészségtelen.


[link]

2012. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!