Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetarianusok?! Hogy? Mikor?...

Vegetarianusok?! Hogy? Mikor? Miert?

Figyelt kérdés
Segitsetek!..Vegetarianus akarok lenni! Vagy legalabb nem husevo.
2011. ápr. 21. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem hinném, hogy úgy működik, hogy most épp ez szeretnél lenni.

Nem eszem húst gyerekkorom óta, de csupán azért, mert nem szeretem az ízét.

Miben tudnánk mi segíteni?

Mondjuk ennyiben: Hajrá!

2011. ápr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Volinde válasza:

marha egyszerű. ne egyél húst.


viszont nagyon figyelj oda a helyes táplálkozásra, tápanyagbevitelre, és ne vackokat egyél a hús helyett. én nem vagyok vega, szóval pontos tanácsokat hogy mit hogy, nem tudok adni. fontos mondjuk hogy hüvelyeseket egyél sokat, és sokkal jobban meg kell tervezni az étrendedet, feltéve, hogy egészséges vegetáriánus akarsz lenni. Azonban azt nem tanácsolom, hogy a tejtermékeket is elhagyd (tojás is beleférhet néha), mert akik semmilyen állati eredetűt nem fogyasztanak, bizonyítottan súlyos tápanyaghiányokkal küzdenek idővel.


egyébként a legjobb barátnőm vega, kb 14 évesen döntötte el, és az első 2-3 évben nagyon lefogyott, csontos volt. ugye ez a korszak amúgy sem zökkenőmentes egy lány számára, szóval azt hiszem ő nem volt túl egészséges akkoriban. De azóta sem eszik húst, és most már túl van ezeken is, és megtanulta azt is, amiket leírtam neked itt. Változatosság, odafigyelés nagyon fontos!


és sok sikert! :)

2011. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Csenge88 válasza:

A vegetarianus es a hus nemevo ugyanaz:))Es miert akarsz az lenni? Mert ez a divat? Vagy le akarsz fogyni?

En 17evesen hataroztam el, persze azert is, mert azt hittem, legogyok tole:)) De nem banom, sokkal tisztabbnak erzem magam azota, hogy nem eszek doglott, legyilkolt allatokat.

Ezt te kell eldontsd, de nem tudom hogy mit varsz a forumtol? Azt hogy fogja meg a kezed, mikor a hus utan nyulsz?

2012. okt. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!