Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánusok! Nem szokott...

Vegetáriánusok! Nem szokott hullani a hajatok?

Figyelt kérdés

10 hónapja nem ettem húst. eddig semmi gondom nem volt, viszont az utóbbi 1 hétben eléggé hullik a hajam. nem tudom, hogy a táplálkozásom miatt van-e. szerintetek??

tejet, tojást eszek. ha növelem a fehérje bevitelt helyre áll a hajam??


2010. aug. 26. 23:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Enni kéne rendesen. Nem jó kedvből esszük a húsokat. Kell a vitamint és rost a szervezetnek.

Ne menj a szar média vegetarizmus után.

2010. aug. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

köszönöm, ezt naponta hallom, de most nem ez volt a kérdésem!

egyébként meg nem "média-vegetarianizmus", én szerettem a húst, a nagyüzemi állattartást ellenzem. ajánlom a meet your meat c. filmet, hogy megértsd én miért nem eszek húst.

2010. aug. 26. 23:53
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Az csak film. vmi hülye kitalálta és kiadatta. Ahogy érzed. majd ha a bőröd szottyad összefelé mint az áfonya majd eheted a húst.
2010. aug. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szia! Hát nekem is mostanában hullik, és vega vagyok én is(tejet és tojást eszek ugyan úgy). Állítólag az élesztő magában jó, meg próbáld ki az e-vitamint is!
2010. aug. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

láttad a filmet?

rendben, nem a te dolgod, de azért köszönöm, hogy vetted a fáradságot és reagáltál.

2010. aug. 27. 00:06
 6/15 A kérdező kommentje:

szia!

köszi a választ! :)

e vitamint szedek (b-t és d-t is), de kipróbálom az élesztőt is!

2010. aug. 27. 00:07
 7/15 anonim ***** válasza:
Sajnos ez gyakori vega betegség. Az állatokban olyan fehérjék vannak, amikre nagy szüksége van a szervezetnek, és sajnos nem lehet növényekből/tablettákból pótolni. Értem, hogy ellenzed a nagyüzemi állattartást, de ma már lehet olyan húsokat is kapni, amik biofarmról, "emberséges" állattartásból származnak. Csak figyelni kell az írást. Ezek általában picit drágábbak, mint a nagyüzemből származó húsok, viszont még így is sokkal jobban megéri ezt venni, mint hogy jöjjenek az újabb, ennél sokkal rosszabb hiánytünetek. Amúgy én láttam számos ilyen filmet, és tényleg szörnyű, de igyekszem ilyen húsokat venni, mert a húsra szükség van.
2010. aug. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

igen, igazad van! én is gondoltam már arra, hogy jó körülmények között tartott állatot ennék, lehet hogy előbb-utóbb fogok is!

köszi a választ!

2010. aug. 27. 11:34
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező,


a te esetedben -gondolom lány vagy- a vashiány lehet a hajhullásod oka. A vas legnagyobb mennyiségben az állati táplálékban és azok közül is a vörös húsokban van. Ha nem eszel húst, nagy a valószínűsége a vashiánynak, mert ilyenkor a menstruációs vérveszteség következtében elvesztett vasat is nehezebb pótolnia a szervezetnek. Ha a vegetáriánius táplálkozást folytatod, akkor erre nagyon kell ügyelned!

Javasolnék egy vérvételt ennek ellenőrzése céljából. Ha igazolódik a vashiány, akkor egy darabig azt kívülről is célszerű pótolni tablettával, majd ha a vsraktáraid újra feltöltődtek, akkor a gyógyszert abbahagyni és a táplálkozásodat újratervezni. Vastartalmú növények pl: sóska, padlizsán

Nagyon fontos, hogy a vegetariánizmust jól csináld, mert különben komoly hiánybetegségek alakulhatnak ki!

eüs

2010. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nem! derékig érő dús barna hajam van.(10 éve nem eszek húst) semmi bajom nincs tőle. :) 14/L
2011. márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!