Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánusok, szerintetek...

Vegetáriánusok, szerintetek okozhatja ezt a váltás?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja kezdtem leállni a húsról. Figyelek rá, hogy mindenféle egyebet egyek, sajtokat, gabonafélét a zöldségek mellett. Szinte húsfüggő voltam, és már az első hetekben sokkal jobban éreztem magam nélküle. Vércsoportom szerint is jobbat teszek vele magamnak. Kb 3 napja émelyeg a gyomrom, rosszul alszom. Okozott bárkinél ilyesmit a váltás?
2010. jan. 3. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Olyat hallottál már,hogy az ember mindenevő??

És hallottál már vegetariánus medvéről??

2010. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem érted a kérdésem? az okoskodás nem érdekel
2010. jan. 3. 15:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a szervezeted hiányolja a koleszterint, fehérjéket stb. és végül is egy elvonási tünetek jelentkeznek. Eleinte azért érezted jól magad mert a mérgek ürültek ki a szervezetből. Ne teljesen szokj le a húsról, baromfit egy héten legalább egyszer kell fogyasztani a fehérje miatt, és ha szereted a halat akkor abból nagyon sokat, ha nem nem.
2010. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 issti ***** válasza:
72%
Az ember alapból növényevő (ebbe most ne menjünk bele), de megtanult a szervezete elbánni a hússal is. Aki hirtelen áll át, annak lassan fog csak visszaszokni a szervezete, az emésztőrendszere a természetes táplálékra. Több hónap is kell, mire ez lesz a normális. Addig érdemes halat, esetleg szárnyast is enni, és valahogy pótolni a B vitaminokat, amit eddig a húsból kapott. Én sokáig élesztővel pótoltam. Elég gáz íze van, de mézzel meg lehet enni. 20 éve nem ettem húst, és nem is fogok, mert lényegesen jobban érzem így magam, de ésszel kell csinálni, mert a szélsőségek mindig bajt okoznak.
2010. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én magamból indulok ki. Amikor lisztérzékeny lettem, minden normál kenyérről, tésztáról, stb. le kellett mondanom. Viszont a normál kenyér tele van B vitaminnal. Tehát szépen vitaminhiányos lettem. Azóta Amaranttal pótolom a kálcium, magnézium és vas bevitelét. Az amarant pici magocskák. Keverem kefirbe, joghurtba.
2010. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
halat ettem, karácsony jól jött. egyébként már sokkal jobban érzem magam, az a 3-4 nap volt szédelgős, lehet a frontok is játszottak. de nem viccből írtam a húsfüggést, tényleg egészségtelenül sokat ettem, valamit muszáj volt változtatnom. köszönöm a válaszokat, okosan próbálom majd:)
2010. jan. 6. 21:51
 7/7 anonim válasza:
Jo hogy leszoktal a husrol. En meg soha nem ettem es nem is fogok. A husban vannak szukseges dolgok de ezeket lehet novenyekbol os potolni. Egyel sok huvelyes felet az nagyon jo.
2014. jún. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!