Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Éhes vegetáriánusok hogy...

Éhes vegetáriánusok hogy fogynak le?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy a vegák sok növény esznek, ezért soványak, de én nem hiszem, mert szénhidrátot meg többet esznek. A barátnőm, aki alig eszik húst (heti 1X, és néha hetekig nem), szintén nem sovány, sőt! Mert hús szénhidráttal pótolja, mert zöldséggel nem igazán lehet jóllakni.

Én nem vagyok vega, de szeretnék kevesebb húst enni. Ha csökkentem a hús mennyiségét, mivel tudom pótolni, ami nem szénhidrát? (Szójafélék és műanyagok kizárva, minden más jöhet.)


2011. febr. 17. 11:35
1 2
 1/14 anonim válasza:

Talán tojás, tejtermékek, rizs.

Ha le akarsz fogyni, válaszd a teljes kiőrlésű dolgokat, a fehér lisztes változatok helyett, ill. kevesebb cukor. Cukros üdítő nuku!

2011. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha a húst csökkented, nem a szénhidrátot, hanem az egészséges fehérjét vonod meg a szervezetedtől, ezt nem szabad. Egyél sok halat helyette, de vörös hús is nagyon egészséges,meg a vadhúsok.

Ha fogyni akarsz, akkor ne egyél fehérlisztes kajákat és cukrot.+mozgás.

Ennyi a titok.

MIvel evolúciós fejlődésünk szerint is húsevők vagyunk, nem érdemes megvonni.A teljes kiőrlésű és barna kenyerek ugyanaz, mintha fehérlisztes kenyeret eszel, csak a búza minden anyaga benne van, ezért rostosabb.

Teljes kiőrlésű rozskenyér lenne az igaz, az a fekete, de olyan rossz az íze,hogy ehetetlen..

2011. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Talán tojás, tejtermékek, rizs.

Ha le akarsz fogyni, válaszd a teljes kiőrlésű dolgokat, a fehér lisztes változatok helyett, ill. kevesebb cukor. Cukros üdítő nuku!


Már most is tk. kenyeret és lisztet fogyasztok (régóta). Cukor 1 kg fogy egy év alatt, és erre is ketten vagyunk. Sütire megy el, ha vendégek jönnek, így még ezt az 1 kilót se mi esszük meg.


Üdítőt nagyon ritkán iszom.

Gyüm.léből csak frissen préseltet.


A rizsben sok a szénhidrát.

A tojásban a koleszterin.

Egyébként normális mértékben mindkettőt eszem, rizsből a barnát.


A tejtermékeket szeretem, natúr joghurt, tej, sajtokat különösen (sajtok hízlalnak, tudom).

2011. febr. 17. 13:47
 4/14 A kérdező kommentje:

*Ha a húst csökkented, nem a szénhidrátot, hanem az egészséges fehérjét vonod meg a szervezetedtől, ezt nem szabad.


Nem megvonni akarom a fehérjét, hanem csökkenteni. Rengeteg húst enni ugyanúgy nem egészséges, mint nem enni. Nem szeretnék minden nap (esetleg naponta többször enni, csak hetente max. 4-5-ször.


*Ha fogyni akarsz, akkor ne egyél fehérlisztes kajákat és cukrot.+mozgás.

Ennyi a titok.


Nem eszem, és mozgok.


*MIvel evolúciós fejlődésünk szerint is húsevők vagyunk, nem érdemes megvonni.A teljes kiőrlésű és barna kenyerek ugyanaz, mintha fehérlisztes kenyeret eszel, csak a búza minden anyaga benne van, ezért rostosabb.

Teljes kiőrlésű rozskenyér lenne az igaz, az a fekete, de olyan rossz az íze,hogy ehetetlen..


Ezekkel mind tisztában vagyok.


A kérdésemre is válaszolnátok esetleg?

2011. febr. 17. 13:50
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha fogyni akarsz, akkor sovány húsokat egyél, nem a hús hizlal, hanem a zsír. Ha csökkenteni akarod a hús mennyiségét, akkor a jobb minőségű húsokat válaszd, ilyenek például a halak.
2011. febr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Most erre írjam le megint, hogy szinte kizárólag csirkét eszem, a zsírtól meg undorodom? Ah, mindegy...

Nem arra szeretnék választ kapni, hogyan fogyjak le.


A kérdésem az, hogy aki nem eszik húst, az hogy csinálja.


Értékelem a jó szándékot, de ha nem a kérdésre válaszoltok, az nem segít.

2011. febr. 18. 09:01
 7/14 anonim válasza:

Mit nem értesz???? Ha nem eszel húst, nem eszel, helyette csak a szója van, amit nem vagy hajlandó megenni...

Olyan okos vagy. Mit vártál, hogy mit fognak írni, ha az a kérdésed: "Éhes vegetáriánusok hogy fogynak le?"

A többiek válasza normális, te viszont nem vagy az...

2011. febr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én vállalom, hogy nem vagyok normális, te viszont funkcionális analfabéta vagy. Ennyi.


Szerinted normális egyébként, hogy leírom, hogy "szeretnék kevesebb húst enni", erre kioktatást kapok, hogy

- ne hagyjam el a húst (ki mondta, hogy el akarom hagyni?), mert az egészséges (ki mondta, hogy nem az?),

- ne egyek fehér lisztet meg hasonlókat (a húsevésről kérdeztem, nem másról - mellesleg nem eszem ilyeneket, csak azért nem írtam le korábban, mert nem erre vonatkozik a kérdésem),

- ne egyek zsír (nem szoktam...).


Nem tudom, azt megfigyelted-e, hogy a vegás kérdésemre KIZÁRÓLAG NEM VEGÁK válaszltak. Szerinted ez normális, ha már itt tartunk?

Ismét hangsúlyozom, hogy értékelem a segítő szándékot, főleg, mert mindenki normális hangnemben írt (rajtad kívül, utolsó), de NEM EZ VOLT A KÉRDÉS.


De akkor átfogalmazom: kedves vegák, mit és mennyit esztek, amikor le akartok fogyni? - Így megfelel?

2011. febr. 21. 08:55
 9/14 anonim válasza:

Nagyon fontos , a tökéletes emésztés , ami elsősorban az étel társításoktól függ , mivel a tökéletlen emésztés zsírfelhalmozódáshoz vezet!


Más emésztőnedv kell pl. a húsokhoz , mint pl. a szénhidrátokhoz!


Kb. 20 éve megjelent a: Test kontroll című könyv , ezt feltétlen el kéne olvasnod .


Zöldséget és szénhidrátot pl. lehet együtt enni viszont a gyümölcsöket csak az étkezések előtt fél órával stb.


Nekem a tojást és sajtot is tartalmazó ovo-lakto vegetáriánus étkezéstől 4 nap alatt 8 egységgel csökkent a vérnyomásom , majd újabb 2 nap múlva már 10 egységgel ( fogyás nélkül ) , ha fogytam volna ez még intenzívebb!


Az okos vegetáriánus étkezés nem , viszont a húsevés veszélyes !


A vegyes étrendnél és a vegetáriánus étrendnél is ajánlatos multivitamint és Q10-et fogyasztani.

A fehérje szükségletet akár napi 2 pohár joghurttal ki lehet elégíteni.

A teljes őrlésű lisztek , hagyma és salátafélék , főzelék félék , dió félék fogyasztása mellett a vas szükséglet kielégítését célzott zöld növény vagy 1 napra vasszöggel átszúrt alma fogyasztásával lehet megvalósítani .

2011. nov. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

*1 napra vasszöggel átszúrt alma fogyasztásával lehet megvalósítani


Hát ez csúcs!!!!

:))))))))))))))))))

Szerintem jobb lenne, ha nem 20 évvel ezelőtti könyveket olvasnál! :)


Először meg akartam kérdezni, hogy tudsz-e olvasni, mert a válaszodnak köze nincs a kérdésemhez, de most már nem kérdezek semmit. Mindent értek!


Hááát.. ez az év vicce volt. :)

2011. nov. 6. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!