Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Párod kedvéért kipróbálnád,...

Párod kedvéért kipróbálnád, hogy 1-2 hónapig vegán étrenden élsz? Vagy fél évig? Hogyan vezessem fel a páromnak ezt a kérésemet?

Figyelt kérdés

Ő nagy húsevő, de szerintem meg tudnám szerettetni vele, ha egy picit elfogadóbb lenne.

Egyébként nem azt szeretném, hogy teljesen felhagyjon a húsevéssel, hanem csak azt, hogy mérsékelje, ne egyen minden nap.

De ehhez először meg kéne ismernie a vegán kajákat, hogy vannak finomak, meg rá kéne jönnie, hogy hús nélkül is tud élni, mert most azt állítja, hogy anélkül nem bírja ki, max egy napig. De ehhez azt kéne, hogy egy kicsit több ideig húsmentesen étkezzen, mert anélkül nem hiszi el nekem...


szept. 16. 18:36
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
19%
Nem szeretem a hus allagat, sem az izet sem tobbnyire.. a marha az amivel nincs bajom de azt is csak hamburgerbe.
szept. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim válasza:
100%

"Egyébként nem azt szeretném, hogy teljesen felhagyjon a húsevéssel, hanem csak azt, hogy mérsékelje, ne egyen minden nap."


Neked semmi közöd az ő étkezéséhez. Egyél akkor te fél évig húst. Mutasd meg mit tudsz és aztán akard megváltoztatni az étrendjét.

szept. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindennap eszek húst. Egy, egy nap kihagyással nem lenne bajom, bár, ugye a vegán azt jelenti, hogy se tojás, se tej, se ezekből készült ételek, semmi ami mézet tartalmaz, szóval nem merül ki abban, hogy hús mentes. Pár nap után nekem nagyon hiányzik a normális étrendem. Nem kifejezetten a hús, hanem az, hogy azt ehessek, ami jól esik, amit szeretek. Biztos, hogy nem sanyargatnám magam senki kedvéért egy kvázi diétával hónapokig.

Megkóstolni úgy is meg lehet egy ételt, hogy közben nem térek el a megszokott étkezési stílusomtól. Ami finomnak bizonyul, azt be is lehet építeni úgy, hogy továbbra is eszek hús, mikor jól esik.

Még soha nem ettem vegán ételt, de őszintén nehéz elhinnem, hogy egy-két dolognál több lenne, amit meg tudok enni, mert mindent elitasít, amit szeretek. Ha épp nem is eszem húst, akkor is napi szinten fogyasztok tejet, tejfölt, sajtot, gyakran eszem majonézt (tojás), habart ételeket stb. Ez nem egy apró lemondás lenne. Szerintem senkinek nincs joga ilyet elvárni. Kérni lehet, de az első nem után nincs joga vegzálni a másikat.

szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent szeretek, így tudnék tisztán húsevő és vegán is lenni. Az más kérdés, hogy mindenevő vagyok, így nem akarok. És itt nem arról van szó, hogy fúj ez vagy fúj az, hanem arról, hogy egyrészt a fele dologról amit szeretek, minden különösebb ok nélkül le kéne mondanom. A másik, hogy nem látom értelmét annak, hogy feleslegesen bonyolítsam az életem azzal, hogy utánajárjak, hogy a kinézett avokádóm avokádófarmere vajon jól bánik-e a kutyájával vagy hogy ha a fatövébe hugyozott és húsevő, akkor válasszak mást, mert akkor az avokádó nem is vegán. Nem nekem találták ezt ki, ugyan olyan gáz lenne, ha azt mondaná valaki, soha többet nem ehetnék egy falat kenyeret, répát vagy hagymát.
szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim válasza:
100%
Unokatesóm ugyanez. Vega pasival járt és még annak is okoskodott, hogy mit hogyan egyen,hogyan finomabb. Nekem is megmondta, hogy milyen érzéketlen vagyok mert csirkemellet eszek. (A zsíros húsokat nem eszem, fúj) Még a pasija állította le, hogy fejezze már be. Mindenkibe avatkozik és már elege van. Legvégül otthagyta mert nem bírta már idegekkel. Azóta se változott semmit. Folyamatosan elhagyják. XD
szept. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tud atterni erre aki ritkan evett hust es kb igy not fel 18+ koraig.. egy rendes husevo sosem fog tudni atterni mert hianyozni fog neki az etkezese .. A veganok miert nem hasonlo part keresnek azt viszont nem ertem . De jo otlet mert csatlakozok valami vega csoporthoz facen es konnyebb lesz not felszedni.
szept. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

Vega vagyok, a férjem húsevő. Ha húst akar enni, akkor csinálok neki olyan kaját. Ha a vega kajámból akar enni, akkor abból eszik. Eszembe nem jutna ráerőltetni az akaratomat.


Nem mellesleg egy főzelék is vega és húsmentes. Ha 3 napra csinálsz neki tökfőzeléket, akkor már nem mindennapos a húsevés.

A vegán kaja meg azért sokkal másabb, ha húsmentesen "akarod néha etetni", akkor ott a leves/főzelék, de a vegánságot ne erőltesd már rá nyomorultra!

szept. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
27. Vegan a kerdezo. A vega ezelek tartalmaznak tejet, tojast tehat nem vegan az mar.. a cukorborso fozeleket mondjuk lehet vizzel is csinalni.
szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Nos mivel Édesanyámnak komoly bél problémái voltak, és amíg nem derült ki, hogy ez a tejfehérje és tojás allergia miatt van legfőképp, egy időben vegán ételeket főzött a biztonság kedvéért. És mivel családi vállalkozás, így ebédre én is azt ettem amit ők, szóval van némi rálátásom erre a húsról vegán átállásra.

Igen, vannak jó vegán termékek, és jó vegán ételek, DE mint szintén nagy húsevő kizárt, hogy totál leállnék a húsról azok kedvéért. Volt olyan nap, amikor szó szerint a húst kívántam, kellett egy kis felvágottat nassoljak ha már a főétkezésekbe nem volt hús.

Szóval ahogy én sem várom el a vegánoktól hogy húst egyenek, úgy ők se várják el hogy én átálljak full vegán étrendre, ez ilyen egyszerű. 34/F

szept. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
1-2 hétig max, de mint nagy húsevő, tovább nem. 42N
szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!