Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Párod kedvéért kipróbálnád,...

Párod kedvéért kipróbálnád, hogy 1-2 hónapig vegán étrenden élsz? Vagy fél évig? Hogyan vezessem fel a páromnak ezt a kérésemet?

Figyelt kérdés

Ő nagy húsevő, de szerintem meg tudnám szerettetni vele, ha egy picit elfogadóbb lenne.

Egyébként nem azt szeretném, hogy teljesen felhagyjon a húsevéssel, hanem csak azt, hogy mérsékelje, ne egyen minden nap.

De ehhez először meg kéne ismernie a vegán kajákat, hogy vannak finomak, meg rá kéne jönnie, hogy hús nélkül is tud élni, mert most azt állítja, hogy anélkül nem bírja ki, max egy napig. De ehhez azt kéne, hogy egy kicsit több ideig húsmentesen étkezzen, mert anélkül nem hiszi el nekem...


szept. 16. 18:36
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem sok kapcsolatban van ilyen, hogy elviszed valahova a másikat amit még sose csinált, és megszereti."

De te nem egyszer elvinnéd motorozni, hanem azt várnád el, hogy ezentúl motorral járjon dolgozni. Nem egy hét Hawaii nyaralást tervezel, hanem fél évre odaköltöztetnéd.

Nem azt akarod, hogy kóstolgatja, ismerkedjen a vegán konyhával, hanem, hogy hosszabb időre áttérjen.

szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
6: kipróbálnám, de mondom, valószínűleg visszatérnék a húsos étkezésre, mert SZERETEM A HÚST. Ennyi. Szeretem az ízét. Szeretem a textúráját. Nem érdekelnek a vegánok által hirdetett elvi dolgok. Ez van. És igen, kipróbálnék vegán kaját, és lehet, néha ennék olyat, ha finom, de tudom magamról, hogy nem helyettesíteném vele "szépen lassan" a húst. És igen, hajlandó vagyok új dolgokat is kipróbálni az élet más terén is, de nem vagyok hajlandó a már szeretett hobbijaimat velük helyettesíteni, max mellé csinálni őket.
szept. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
75%

Én alapvetően nyitott vagyok és megkóstolok sok mindent, nem zárkózom el a vega/vegán kajáktól sem, de azért nem tudnám magam elkötelezni hónapokon keresztül, véglegesen a húsmentes étrend mellett. És szerintem aki alapból elutasító a kérdésben, annak még nehezebb lenne ezt felvetni

Amúgy én úgy próbálnám, hogy párszor főznék vega/vegán kaját, olyan étterembe szervezném a programot, olyan kaját rendelnék, amit én is finomnak és laktatónak tartok, és úgy érzem, hogy bemutatja számára is azt az ízvilágot meg ételeket, amiket amúgy a mindennapokban ennél. Nem "térítési" szándékkal, csak tényleg azért, hogy ő is megismerje és ne az éljen a fejében, hogy akkor a vegán étrend az saláta salátával megszórva még egy kis salátával.

szept. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha te próbálnád ki, hogy egy két hónapig húst eszel? Ki tudja, lehet már kigyógyultál ebből a hóbortból.
szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim válasza:
30%
Kipróbálnám. Lehetjól is elsülhet a dolog.
szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
17%

A sok kikéremmagamnak gyakoris...

Azt kérdezi, hogy kipróbálná-e, nem azt, hogy élete végéig azt egye.

szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
De a kérdezőnek az is baj, ha vki csak érdekességből próbálná ki, de nem lenne utána hajlandó lecsökkenteni a húsevést, ill. bevallottan hátsó szándéka van és meg akarja változtatni a párját.
szept. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
17%
Egy hust hussal evot nem tudsz le szoktatni, mert olyan mar mint a vadallatok .. ha nem eszik hust agressziv lesz vagy rosszul fogja erezni magat mert kevesebb energiaja lesz. A vegan etrendet nagyon nehez ossze rakni mert rengeteg dolog kell hogy megkapd azokat a vitaminokat es tapertekeket amit egy minden evo konnyebben be visz. A hus magas fogyasztasa viszont egeszsegtelen .. hamarabb oregszik a bor, minden fajta szervi betegseg alakul ki tole.. aki minden evo es semmerre sem huz radikalisan az a legjobb.
szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim válasza:
10%

Ki, csak tegye elém az ételt.

40F

szept. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim válasza:
100%

#16 nem azt kérné a kérdező hogy legyek nyitott és kóstoljak meg ezt-azt, ez nem lenne gáz, abszolút teljesíthető, mert miért ne? Hanem azt akarja hogy a KEDVÉÉRT 1-2 hónapig egyem azt amit ő akar. Nem érzed hogy ez nincs rendben? Miért étkeznék más kedvére? És mi lenne a következő? A kedvéért nézzek csak akciófilmeket (vagy akármit ami amúgy nem érdekel)? Öltözzek, sminkeljek így, úgy meg amúgy?

Én komolyan sokszor nem értem hogy egyes emberek minek képzelik magukat.

szept. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!