Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor testsúlykilogrammon...

Most akkor testsúlykilogrammonként hány gramm fehérjét kell fogyasztani az optimális izomfejlődés érdekében ?

Figyelt kérdés

Mindenhol a 2 grammot nyomatják még mindig. Tegnap láttam a Három Harmados srác videóját , szerinte 1,6 gramm elég , és azt is zsírmentes testtömegre számolva, nem a teljes testsúlyra . ( én ezt mondjuk keveslem) És hogy a több az nem feltétlen jobb.

Valaki aki kompetens a témában kifejtené a véleményét ?

Tudom hogy ez örök vitatéma , de jó lenne kicsit tiszta vizet önteni a pohárba .



2022. márc. 31. 10:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
58%

Most ideböfögni két nevet, meg megemlíteni egy könyvet, az nem tudományos hivatkozás. Az a lényeg, hogy ezek az emberek és ezek a könyvek milyen tanulmányokra, kutatásokra, szakirodalmakra hivatkoznak forrásként. Azokat kell megvizsgálni.

Most mondjak én is olyan neveket, akik szerint a napi 2,5 g/tskg fehérjebevitel sem káros az egészség semmilyen aspektusára nézve?

2022. márc. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Egyetértek . Plussz egy kicsit szkeptikus is vagyok akkor ha rákeresek a a könyvre és mindjárt egy drága diétát akarnak eladni….
2022. márc. 31. 12:07
 13/27 anonim ***** válasza:
58%

De amúgy már a WHO ajánlása is messze áll a napi 0,3 g/tskg fehérjebeviteltől. Az gyakorlatilag egy fél szelet csirkemell, vagy maximum egy darab tojás naponta. És akkor ha mondjuk még eszel hozzá egy pici zöldséget is, akkor már azonnal is túl is lépted. Akkor ezek Dr. Longo (vagy ki a franc) szerint ez már hosszútávon halálos dózis. Hát ez szakmailag abszolút megalapozottnak hangzik.

Maradjunk annyiban kérdező (és ezzel lezárnám ezt a kérdéskört), hogy amennyiben erősportoló vagy, súlyzós edzést végzel, amiben szeretnél progressziót és nagyobb intenzitást fenntartani, akkor legyél valahol napi 1,5 és 2,5 gramm között. Ez egy jó tág intervallum, tudom. Ha ebben a tág intervallumban mozogsz, akkor az az igazság, hogy rohadtul nem a fehérjebevitelen fog múlni a kerek bicepszed, se a széles vállad, se a fogyásod, se semmid.

2022. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Nem vagyok erősportoló csak egy lelkes kezdő / újrakezdő, de akkor így teszek , köszi :)
2022. márc. 31. 12:31
 15/27 A kérdező kommentje:

[link]


Jó ezt azoknak akik szerint brutálisan kövér vagyok es vagy testképzavaros illetve nincs értelme edzeni. ( privát üzenetek)

37 éves vagyok, 176 cm, 65 kg, 2 gyerek után.

Egy hónapja mérték a 28-at azóta lehet kevesebb valamennyivel , két hónapja 31% volt a tzs. ( azóta járok terembe)

2022. márc. 31. 13:03
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Sokat segített volna, ha közlöd, hogy nő vagy, hiszen a nők esetében teljesen máshol húzódnak az egészséges testzsírszázalék határai.
2022. márc. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Azért a 28 pláne a 31% az nőnél is sok. Azt tudom. Azért mondtam hogy az a tipikus vékony de zsíros testalkat vagyok. Az igaz hogy nem mondtam hogy nő vagyok. Bocsi.
2022. márc. 31. 13:23
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nagy bajokat én egyébként nem látok. Két gyermek után is nagyon jó tested van.

Ne izgulj. Nem a fehérjén fognak múlni a dolgok.

2022. márc. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Miért? Ki az, aki rendes forráshivatkozást írt? A könyvekben nyilván benne van az is…
2022. márc. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Amúgy azt véletlen kihagytam és fontos, elnézést! hogy 0.31-0.36*testsúly FONTban, ez egyezik egyébként a WHO ajánlásával, ami 0.8*testsúly (kg-ban). Egyébként lehetetlen itt a források hiteles felsorolása, ezért a legjobb könyveket írni, azokban benne van.
2022. márc. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!