Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek? Az iskolaorvos...

Mit tegyek? Az iskolaorvos mondta, hogy a továbbtanulásom függ attól, hogy van-e szemüvegem, de a szüleim nem vesznek.

Figyelt kérdés

Az iskolában voltak ilyen felmérések, hogy megmérték a magasságunkat, súlyt, stb. és volt látásvizsgálat is. És nekem már évek óta szemüveg kellene, de a szüleim eddig azért nem vettek, mert szerintük drága. Aztán voltunk még tavaly év elején egy ilyen olcsóbb szemüveg boltban, ahol ilyen 10 ezer ft körül lehetett, de a szüleim azt sem akarták kifizetni, mert szerintük túl drága. És ezen a vizsgálaton mint kiderült, a jobb szemem 0,4, a bal meg 0,25. Mondjuk én nem értek ehhez, de gondolom nem ennyinek kellene lennie a normális szemnek, mert a papírra még rá is írta az iskolaorvos, hogy feltétlenül vennünk kéne egy szemüveget. És a vizsgálat után kérdezte, hogy melyik suliba akarok továbbmenni és amikor mondtam neki, azt mondta, hogy ott egy alapkövetelmény, hogy jó szemem legyen.

Amúgy én már évek óta mondom a szüleimnek, állandóan, hogy vegyenek már egy szemüveget, mert a legelső padban ülök a suliban és onnan sem látom már a táblát. De csak nem akarják...

Mit tegyek?

14l


2012. nov. 20. 14:57
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

mostmár rájöttem, biztos, hogy a %-át írták le, barátnőmnek nagyon jó a szeme és neki 1,0-t írtak a lapra. Ezek szerint gondolom neki 100%-os a szeme, nekem meg 25 és 40. :S

Színvak nem vagyok, az biztos :)

2012. nov. 23. 18:14
 62/67 anonim ***** válasza:
81%
Te elég butácska vagy és nagyon be akarod ezt magyarázni. Ha 25% meg 40% lenne a szemed, az ágyadból nem találnál ki. Menj el egy szemészetre valamelyik szülőddel és majd ott megmondják.
2012. nov. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
79%
Most hogy közeleg a karácsony kérj arra. Mert ezzel nem lehet játszani. Beszélj a szüleiddel, mert ha nem hordasz szemüveget és folyamatosan erőlteted a szemed, hogy lássál jól vagy egyáltalán láss valami akkor tovább fog romlani!
2012. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
79%

Az iskolaorvosnál egy táblát olvastatnak a látás vizsgálatkor. Teljes látás az 1.0 érték, aki 5 méterről a fekete vonal fölötti legkisebb számot is el tudja olvasni.

12 különböző méretű számot kell elolvasni.( a 13.14. méret a vonal alatt van,kizárólag sasszeműeknek) A 0.25 azt jelenti, hogy a négy legnagyobb számot tudta csak elolvasni. Magyarul ha valaki teljes látással elolvassa az alsó sort, akkor a 0.25 látásúnak négyszer közelebb, 1.25 méterre kell menni, hogy el tudja olvasni. És akkor még nem biztos, hogy tisztán is látja, csak erőlködve kiveszi valahogy.

Szóval bárki aki ezeket dioptriának magyarázta eltájolta magát . A 0.4 vizsgálati eredményű a jobban látó, a 0,25 a gyengébb szeme.

Aki dioptriát mér az az optikus,jobb esetben optometrista, de a kérdezőnek szakrendelőbe szemorvoshoz kell mennie. ott ingyen megvizsgálják, hiszen az tb-re van, és az ő receptjével a legolcsóbb a szemüveg, ha egy nem pénzéhes optikust is talál majd az elkészítéshez.

eü. dolgozó

2012. nov. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Kértél már időpontot a szemészetre?

2012. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
62%

Ha annyira rosszul álltok, akár rendkívüli segély is kérhető a szemüveg csináltatásra.

Fordulj az iskolai gyerekvédelmishez, esetleg a helyi családsegítőhöz, ha van.

Ha az iskolaorvos beutalt szemészhez, és a szüleid nem visznek el, illetve nem váltják ki a felírt szemüveget, az elhanyagolásnak minősül, és a gyermekvédelemre tartozik.

Az iskolában ahol dolgozom, egy másodikos úgy kapta meg a sokdioptriás szemüvegét, hogy a tanító közölte a szülővel, bejelenti a gyermekvédelmi szolgálatnál, hogy nem váltották ki a gyerek számára a szemüveget. Egy héten belül ott virított a kislány orrán az üveg.Persze ettől még összekeveri a szerencsétlen a betűket, hogy ne keverné.mikor eddig sose látta őket rendesen...

2012. dec. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim válasza:
Mi lett azóta?
2021. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!