Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek? Az iskolaorvos...

Mit tegyek? Az iskolaorvos mondta, hogy a továbbtanulásom függ attól, hogy van-e szemüvegem, de a szüleim nem vesznek.

Figyelt kérdés

Az iskolában voltak ilyen felmérések, hogy megmérték a magasságunkat, súlyt, stb. és volt látásvizsgálat is. És nekem már évek óta szemüveg kellene, de a szüleim eddig azért nem vettek, mert szerintük drága. Aztán voltunk még tavaly év elején egy ilyen olcsóbb szemüveg boltban, ahol ilyen 10 ezer ft körül lehetett, de a szüleim azt sem akarták kifizetni, mert szerintük túl drága. És ezen a vizsgálaton mint kiderült, a jobb szemem 0,4, a bal meg 0,25. Mondjuk én nem értek ehhez, de gondolom nem ennyinek kellene lennie a normális szemnek, mert a papírra még rá is írta az iskolaorvos, hogy feltétlenül vennünk kéne egy szemüveget. És a vizsgálat után kérdezte, hogy melyik suliba akarok továbbmenni és amikor mondtam neki, azt mondta, hogy ott egy alapkövetelmény, hogy jó szemem legyen.

Amúgy én már évek óta mondom a szüleimnek, állandóan, hogy vegyenek már egy szemüveget, mert a legelső padban ülök a suliban és onnan sem látom már a táblát. De csak nem akarják...

Mit tegyek?

14l


2012. nov. 20. 14:57
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy azt ne hidd el, hogy a továbbtanulásod ettől függ, ez csak rémisztgetés. :) Ez nem olyan magas dioptria, erre nem feltétlenül kell még.


De ettől függetlenül nem értem a szüleidet, komolyan. :(

2012. nov. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim válasza:
61%

Az emberek többségének ilyen a szeme. Nem sok "sasszemű" emberke járkál ám, akiknek 0,0 lenne a szeme! A 0,25 tökéletes szem, a 0,4 pedig még a jó kategóriába tartozik. Ne mondd már, hogy semmit nem látsz! Kicsit nehezen hiszem el, hogy az iskolában az első padból se látod a táblát, mert én a -1,5-ös és 1,75-ös szemeimmel az utolsó padból is láttam. Szerintem te egy kicsit hipochonder vagy, ha az orvos azt mondja, beteg vagy, rögtön el is hiszed. ÓÓ, pedig én hányszor jártam úgy orvosnál, hogy csak lógni akartam a suliból, az meg csak hogy mondjon valamit, felírt egy halom gyógyszert, pedig tényleg semmi bajom nem volt.

Mondjuk a szüleidet azért nem értem, mert legalább egyszer elvihetnének egy szemorvoshoz (elvileg semmibe se kerül),hogy hallják ők is mit mond az orvos. Vagy legalábbis ne félvállról vennék az egészet.

2012. nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
63%

"mert én a -1,5-ös és 1,75-ös szemeimmel az utolsó padból is láttam."

De vicces, nekem is pont ekkora volt a szemem még a középsuliban:D És nem, ekkora szemmel a tábla zöld foltját épp, hogy kivettem.

De a negyed dioptriás szem még..semmi. Az tényleg hülyeség, hogy az első padból nem látod a táblát:D beképzeled magadnak.

2012. nov. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
68%

Ha elmégy a szemorvoshoz, és szükséges, ő ad receptet a szemüvegre. A recepttel azután menj el többféle optikushoz , és nézzél keretet, meg kérdezd meg mennyibe kerülne a szemüveg. (legdrágább része általában a keret, de abból nagyon sokféle van)

Ha tisztában vagy az árakkal, újra megkérheted a szüleidet.

Ha mégis vesztek, olyan keretet válassz , amibe lehet lencsét cserélni. Akkor, ha romlik is a szemed (21 éves korig a rövidlátás fokozódhat) már sokkal kevesebből kijön a lencse cseréltetése.

UI: Az előzőknek igazuk van, a feles, háromnegyedes szemüveg, ami erre jósolható, nem nagyon hiányzik a mindennapokban. A gond inkább az, hogy nemcsak rövidlátás van a világon, és ha mástól romlik a látásod, azt csak a szemész orvos tudja neked megmondani.


Kutatások kimutatták, hogy a sok monitorozás és más közelre nézés (teló), meg a nagy vércukor ingadozások (amit a kevés főtt étel, gyakori nasizás tipusú táplálkozás okoz) fokozzák a rövidlátást. Ezekre is vigyázz!

A legjobbakat kívánom!

2012. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
48%

Először is, mivel plusszos a szemed közelre nem látsz

"annyira" jól, bár ez még a bőven jó kategória. Nem nyomod az arcodba az újságot, hanem 5 centivel hátrébb tartod.

Másodszor szerintem is hipochonder vagy, hogy a plusszos szemeddel nem látsz távolra?! Neked max olvasószemüveg kell.

2012. nov. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
50%
Ez egyáltalán nem vészes különbség.. Ettől még felvesznek és vígan ellehetsz az iskolában. Nekem rosszabb a szemem ,de még így is laborban is elboldogulok, ha otthon felejtem a szemüvegem. Attól függetlenül én is azt javaslom karácsonyra kérj szemüveget..
2012. nov. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
56%
Én szemüveges vagyok, és nem lehet 5000 Ft-ért szemüveget kapni. "Olvasószemüveget" lehet kapni a drogériákban, de az egyrészt pont az ellenkezője, mint a kérdezőnek kellene (a kérdező távolra nem lát, az olvasószemüveg pedig azoknak van, akik közelre nem látnak), másrészt nem személyre szabva készül, és nem is tudják azok a lusta emberek, akik megveszik, hogy mennyit rontanak a szemükön azzal, hogy nem vizsgáltatják meg a szemüket.
2012. nov. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim válasza:
42%

Akárhogy nézzük, a srácnak kéne egy szemüveg. Nekem úgy kezdődött hogy -0,5-nél a szemész! mondta h nem kell még szemüveg, következő vizsgálatra már -1,25-re romlott a szemem. Összehasonlításként azóta 10 éve vagyok szemüveges, és kb -2,25-körül vagyok, szóval azért rendesen csökkentette a szemüveg a látásom romlását.

A szülőnek meg szerintem nem ezen kellene spórolnia, később sem lesz olcsóbb a szemüveg.

2012. nov. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
55%

*ha romlik is a szemed (21 éves korig a rövidlátás fokozódhat)


Nekem 16 évesen kezdett romlani, akkor volt 0,5-ös - és nem is hordtam. Most 35 vagyok, 3,25-ös a szemem és még mindig romlik.

2012. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
72%

Tényleg nem szükséges ilyen szemhez szemüveg.

Ha nagyon zavar, legfeljebb olvasáshoz kéne, mert így azért meg tud fájdulni az ember feje.

Ahogy írták, hacsak nem mástól romlik a szemed semmi probléma nincsen.

Egyébként ez az "első padból sem látod a táblát" tényleg vicces, ha ilyennel jössz azt hiszik viccelsz.

A főbérlőm egy nyugdíjas néni, sorvad a látóidege.

Az egyik szeme 40, a másik 55%-os, tehát magyarul alig lát.

Mégis ellébecol egész nap szemüveg nélkül, és elvan egy olvasószemüveggel, bár ő tényleg az arcába tolja az újságot...

2012. nov. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!