Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek? Az iskolaorvos...

Mit tegyek? Az iskolaorvos mondta, hogy a továbbtanulásom függ attól, hogy van-e szemüvegem, de a szüleim nem vesznek.

Figyelt kérdés

Az iskolában voltak ilyen felmérések, hogy megmérték a magasságunkat, súlyt, stb. és volt látásvizsgálat is. És nekem már évek óta szemüveg kellene, de a szüleim eddig azért nem vettek, mert szerintük drága. Aztán voltunk még tavaly év elején egy ilyen olcsóbb szemüveg boltban, ahol ilyen 10 ezer ft körül lehetett, de a szüleim azt sem akarták kifizetni, mert szerintük túl drága. És ezen a vizsgálaton mint kiderült, a jobb szemem 0,4, a bal meg 0,25. Mondjuk én nem értek ehhez, de gondolom nem ennyinek kellene lennie a normális szemnek, mert a papírra még rá is írta az iskolaorvos, hogy feltétlenül vennünk kéne egy szemüveget. És a vizsgálat után kérdezte, hogy melyik suliba akarok továbbmenni és amikor mondtam neki, azt mondta, hogy ott egy alapkövetelmény, hogy jó szemem legyen.

Amúgy én már évek óta mondom a szüleimnek, állandóan, hogy vegyenek már egy szemüveget, mert a legelső padban ülök a suliban és onnan sem látom már a táblát. De csak nem akarják...

Mit tegyek?

14l


2012. nov. 20. 14:57
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
100%

Nos, megemlítem a saját esetemet, csak hogy egy másik szempont is megjelenjen a lajstromban.


Kis koromban szemüveges voltam, de egy idő után nem hordtam. Kölyökként utáltam, és rondának éreztem magam vele. Felnőttként kezdett feltűnni, hogy nem vagyok éppen sasszem, amikor elkezdtem a sofőrsulit, kiderült, hogy szemüveg szükséges. Elmentünk a szemorvoshoz, egyikre -0,5-öt írt, ha jól emlékszem, a másikra 0-ást. Először felháborodtam, mert miért ír nekem 0-ást, amikor nem tudok olvasni rendesen vele. Egy másik vizsgálaton kiderült, hogy -0,75 és +0,5 kell.


No, ezzel már jobban láttam, de még nem volt tökéletes. A köv. sofőriskolai vizsgálaton (az első nem sikerült), nem akarták aláírni a papíromat (ugyanaz az orvos volt), mondván, hogy nagyon nem látok. Új vizsgálatot rendelt el, pupillát tágítottak, mértek, táblát olvastattak, kiderült, hogy az előzőleg felírt szemüveggel látok a legjobban, vagyis nem kell cserélni. Az orvos adott valami gyógyszert, hogy az segít. Beszedtem, a világon semmi változás nem történt, ugyanúgy sz.rul láttam.


Egy nap feltűnt, hogy bizonyos fényviszonyok között kettős látásom van, ami nem tűnik el, ha eltakarom az egyik szemem. Vagyis a jobb szememmel kettős látásom van. Azelőtt nem sokkal vitáztam a párommal egyet, hogy miért állítja, hogy telihold van, amikor világosan látszik, hogy nem teljesen kerek.


Amikor felfedeztem, szóltam anyumnak (orvosnő), hogy kettős látást tapasztalok az egyik szememre, amire bepánikolt, és elvitt egy neurológushoz, valamint egy rendes szemészhez. Mint kiderült, mindkét szememen kezdődő szürkehályog van, és ez volt az oka, hogy a megmért, és kikísérletezett legjobb szemüveggel sem tudtam leolvasni a táblát a szemészeten. Az első orvos egyáltalán nem vette észre, amit mai napig nem értek, hogy miért.


Lényeg a lényeg: a 0,5 alatt dioptria nagyon kevés ahhoz, hogy zavaró legyen. Elképzelhető, hogy rosszul mértek valamit, de mindenképpen azt javaslom, hogy ennek járjatok utána egy rendes (!) szemorvosnál.

2012. nov. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
Hová akarsz továbbtanulni?
2012. nov. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet, hogy -4-es és -2,5-ös? Mert ilyen kicsivel még én is láttam az első 3 padból a táblát. Most -1,5 és -2-es most már tényleg nem látom.
2012. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:

Én Gödöllőn szoktam venni, ott a két lencsét kihozzák 4000, azaz négyezer forintból, és simán belepasszintják a Tesco-s kétezer forintos keretbe....

Nehogy már az egészségeden spóroljanak, milyen dolog ez???

2012. nov. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 A kérdező kommentje:
Én úgy emlékszem, a lapra csak sima 0,4 meg 0,25 volt írva, de azért megnézem mindjárt..
2012. nov. 20. 16:37
 36/67 anonim ***** válasza:
51%

Ez kegyetlenség. Mégis akkor mire kell a szüleidnek a pénz? Cigarettára? Alkoholra? Minden NORMÁLIS családban ahol legalább ez a kettő dolog nincsen, ott van pénz a gyereknek szemüvegre.

Nagymamától kérj elő-karácsonyi ajándékot, ha már a szüleid hajthatatlanok. Vagy hívasd ki hozzátok az iskolaorvost, vagy kérd meg írjon anyukádnak hivatalos berendelést. Mindenképp felnőttnek kellene beszélnie anyuddal.

2012. nov. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként menj el a szemészetre, ha már adott beutalót az orvos, mert ha ennyire nem látod a táblát, az több lesz ezeknél a dioptriáknál.

Nem lehet, hogy a szüleid is a kicsi számok miatt nem vesznek komolyan? Mert ez a kettő semmiség lenne, sokan még két 0,5-1-es szemmel sem veszik észre, hogy gond lenne csak a vizsgálaton derül ki. Szemüveget is akkor írnak, ha legalább -0,5-ös mindkét szemed.

Itt valamit nagyon elnézett az iskolaorvos vagy valami egyéb baja van a szemednek.

2012. nov. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 A kérdező kommentje:

a nagyszüleim már nem élnek

amúgy bocsi, mégse tudom mostmár megnézni, mi volt ráírva...odaadtam apámnak, hogy vigyázzon rá, mert még anyámnak is meg akartam mutatni, csal én biztos elfelejtettem volna, erre apám sikeresen elkúrta valahová..

2012. nov. 20. 16:45
 39/67 anonim ***** válasza:
61%
ez igazságtalan veled szemben.nem értem a szüleidet.:/
2012. nov. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az egyik délután akkor menj el a háziorvosodhoz, hogy nézze meg ő is és ha szükséges ad másik beutalót. Aztán azzal bemész/betelefonálsz a kórházba időpontért, aztán elmész. Próbáld meg délutánra kérni.
2012. nov. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!