Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek? Az iskolaorvos...

Mit tegyek? Az iskolaorvos mondta, hogy a továbbtanulásom függ attól, hogy van-e szemüvegem, de a szüleim nem vesznek.

Figyelt kérdés

Az iskolában voltak ilyen felmérések, hogy megmérték a magasságunkat, súlyt, stb. és volt látásvizsgálat is. És nekem már évek óta szemüveg kellene, de a szüleim eddig azért nem vettek, mert szerintük drága. Aztán voltunk még tavaly év elején egy ilyen olcsóbb szemüveg boltban, ahol ilyen 10 ezer ft körül lehetett, de a szüleim azt sem akarták kifizetni, mert szerintük túl drága. És ezen a vizsgálaton mint kiderült, a jobb szemem 0,4, a bal meg 0,25. Mondjuk én nem értek ehhez, de gondolom nem ennyinek kellene lennie a normális szemnek, mert a papírra még rá is írta az iskolaorvos, hogy feltétlenül vennünk kéne egy szemüveget. És a vizsgálat után kérdezte, hogy melyik suliba akarok továbbmenni és amikor mondtam neki, azt mondta, hogy ott egy alapkövetelmény, hogy jó szemem legyen.

Amúgy én már évek óta mondom a szüleimnek, állandóan, hogy vegyenek már egy szemüveget, mert a legelső padban ülök a suliban és onnan sem látom már a táblát. De csak nem akarják...

Mit tegyek?

14l


2012. nov. 20. 14:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
Javítok mielőtt belémkötnek: olvasáshoz kéne de nem nagyítós olvasó szemüveg :D
2012. nov. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 A kérdező kommentje:

azért tökre örülök, hogy mások is az ÉN szememmel látnak és 100%-osan tudják, hogy én hogy látok :)

Azért szerintem hadd döntsem már el ÉN, hogy látom-e az első padból a táblát vagy nem. Most akármilyen nehéz is elhinni, a legelső padban ülök, igen, az első pad kb. 2-3 méterre, vagy még annyira sincs a táblától de így is csak a fehéres maszatokat látom, elolvasni már nem tudom, mi van odaírva. És a hátsóbb padokból meg még jobban nem, a 3. padban ültem tavaly előtt és akkor már a maszatkákat sem láttam, csak azt, hogy a tanár ír a táblára, utána csodálkoztam, hogy a többiek mit másolnak le, amikor semmi sincs a táblán. Legalább is én úgy láttam...

2012. nov. 20. 15:51
 23/67 anonim ***** válasza:
69%
Akkor a számokra emlékszel rosszul vagy egészen más probléma van a látásoddal.. Lehet, akár agyi dolog is.. Olyan nincs, hogy ezzel a kevés dioptriával nem látsz csak maszatot 3 méterről..
2012. nov. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
86%
Az szerintem több lesz, mint 0.25 és 0.4 akkor. Szemészeten felírják, sokkal olcsóbb úgy.
2012. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 A kérdező kommentje:
Itt volt előttem a lap, amikor leírtam a számokat..Amúgy meg külön kösz, hogy lehet, hogy az iskolaorvos rontotta el a számokat, de biztos én vagyok a retardált.
2012. nov. 20. 15:55
 26/67 anonim válasza:
79%
Ha ennyire nem látsz, menj el szemészetre, mert ilyen kicsi dioptriával nem létzik, hogy ilyen rosszul látsz, minimum 1 dioptriával rosszabb a szemed.
2012. nov. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
85%
Nekem jelenleg 2,75 és az első padból szemüveg nélkül látom a táblát :D Itt valaki valamit nagyon elrontott. Főleg hogy 0,4-s dioptria gyakorlatilag nem létezik, mivel 0,25-ként van érték.
2012. nov. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
72%

Nem, ilyenkor nem retaldáltnak hiszünk, hanem hipochondernek :)

Főleg az olyan emberek akik találkoztak már hipochonderrel, mint én.

Anyósom fél év alatt majdnem kapott a szívproblémáira pacemakert, hepatitis b-s lett (azt már nem tudta megmondani hogy hogyan :D), májzsugora lett meg gyomorgondjai, majdnem rákos is volt.

Beszéltem a háziorvossal, negatív minden lelete, csak kénytelen anyóst kórházba utalni állandóan mert addig vonyít amíg nem viszi a mentő.


Na, akkor most valaki azt írja neten hogy ekkora dioptriával nem látja a táblát sem.

Na, ugye hogy nem sértés ha valós a gondod, ha nem hiszi el az ember... akkor viszont tényleg az orvos b@szta el.

2012. nov. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
22%

Az 1000 Ft-os olvasószemüvegek teljesen jók. Persze a szemészek, látszerészek nem ajánlják, mert akkor nem lenne profitjuk. Azt mondják, hogy ezek nem illeszkednek tökéletesen dioptriában én lencsepozícióban a szemedhez, ebben igazuk is van. De jobb egy 90%-ig jó szemüveg, mint a semmi. Jelen esetben pl. egy fél dioptriás olvasószemüveg, aminél felpróbálással éreznéd hogy a lencse közepe és a szemgolyó közepe egy helyen van-e, persze elvileg az is számítana, hogy hogy görbül a lencse, de azért nem annyira.


pl:

[link]

2012. nov. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
75%

nem sokkal vagyok nálad idősebb,és nekem -6os. ne akard már bemeselni,hogy nem latod az első!!! padbol a táblát

az én első szemüvegem -1.25os volt.és 1 evig nem is hordtam,majd miután rákenyszerultem,akkor jöttem rá,hogy az én erdekem

azota nyilván lepni nem tudok szemüveg nélkül.

aki meg olyanokat ir,hogy ne vegyen szemüveget,mert romlani fog a szeme,az gondolkozzon már. nem azert romlik a szem,mert szemüveget hordasz....ha túl eroset,akkor romolhat,de optimális esetben nem.

16l

2012. nov. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!