Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek? Az iskolaorvos...

Mit tegyek? Az iskolaorvos mondta, hogy a továbbtanulásom függ attól, hogy van-e szemüvegem, de a szüleim nem vesznek.

Figyelt kérdés

Az iskolában voltak ilyen felmérések, hogy megmérték a magasságunkat, súlyt, stb. és volt látásvizsgálat is. És nekem már évek óta szemüveg kellene, de a szüleim eddig azért nem vettek, mert szerintük drága. Aztán voltunk még tavaly év elején egy ilyen olcsóbb szemüveg boltban, ahol ilyen 10 ezer ft körül lehetett, de a szüleim azt sem akarták kifizetni, mert szerintük túl drága. És ezen a vizsgálaton mint kiderült, a jobb szemem 0,4, a bal meg 0,25. Mondjuk én nem értek ehhez, de gondolom nem ennyinek kellene lennie a normális szemnek, mert a papírra még rá is írta az iskolaorvos, hogy feltétlenül vennünk kéne egy szemüveget. És a vizsgálat után kérdezte, hogy melyik suliba akarok továbbmenni és amikor mondtam neki, azt mondta, hogy ott egy alapkövetelmény, hogy jó szemem legyen.

Amúgy én már évek óta mondom a szüleimnek, állandóan, hogy vegyenek már egy szemüveget, mert a legelső padban ülök a suliban és onnan sem látom már a táblát. De csak nem akarják...

Mit tegyek?

14l


2012. nov. 20. 14:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
77%
karácsonyra kérd azt,pótoljákm össze akiktől kapnál ajándékot
2012. nov. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
88%
Nem adott beutalót az iskolaorvos a szemészetre???
2012. nov. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
69%

Kérd meg az osztályfőnöködet, hogy beszéljen a szüleiddel.

-----

Az igazat megvallva azonban nem eszik ezt olyan forrón. Ha a táblát nem látod, akkor gondolom, távolra nem látsz. Aki távolra nem lát, vígan nem hordja a feles szemüvegét. Ezt tapasztalatból mondom.

Persze ettől természetesen kellene neked az a szemüveg, de csak alkalmi viseletre, mert ha megszokod, onnatól nem lesz megállás, és egyre erősebb szemüveg kell majd. (Ez is tapasztalat + orvosi ajánlás is.)

2012. nov. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
96%

Bocs, nem voltam érthető. A 0.25-ös az negyed dioptria, a 0,4-re meg gondolom fél dioptriát kapnál, mert negyedenként nő.

Ráadásul az ember szeme jóval gyengébb szemüveget fogad csak el, mint amit a gép mér. Ha felraknának rád egy feles üveget, szédülnél, de idővel hozzáromlana a szemed.

Vedd rá anyukádékat egy szemvizsgálatra (a szemészeten ingyenes!!!) és megmondják, kell-e szemüveg.

De ne optikában vizsgáltasd magad, mert ott érdekükben áll megvetetni veled a szemüveget, akár feleslegesen is.

Ha a szemészeten a szemorvos ír neked szemüveget, az ellen anyukádék sem nagyon szólhatnak semmit.

2012. nov. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:
Adott beutalót, de most hiába megyek el oda is, mert megvizsgálják ott is a szemem, kiderül, hogy szar és megint ott tartunk, hogy könyörgök a szüleimnek, hogy vegyenek egy szemüveget, mert anélkül nem látok semmit és nem vesznek, mert "nincs rá pénze".
2012. nov. 20. 15:08
 6/67 anonim ***** válasza:
71%

érvelj..

mond el nekik: anya apa: ha nem látok rendesen,nem tudok dolgozni,tanulni,és akár meg is vakulhatok. ha ezt akarjátok hajrá. amúgy lehet venni normálisan 5E forintért is..

2012. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
91%
Azért az anélkül nem látsz semmit, nagyon túlzás. Ezek a dioptriák semmik...
2012. nov. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim válasza:
69%
Ez nagyon kegyetlenül hangzik. Mennyi pénzre lenne szükség?
2012. nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
86%
Kérd Karácsonyra, keresd ki a legolcsóbb helyet, ahol van akció. Esetleg ha tudsz, próbálj meg egy kis zsebpénzt szerezni rá ismerősöknél (bevásárlás, kutyasétáltatás, gyerekfelügyelet.) A szemészhez is mindenképp menj el, kérd meg anyukádat, hogy kísérjen el, lehet megváltozik a véleménye ha személyesen szakembertől hallja. Osztályfőnököt is megkérheted, hogy beszéljen anyukáddal, hogy ez miatt romlik az iskolai teljesítményed. A szemorvosnál kérdezd meg, hogy milyen lehetőségek vannak vényre feliratva, lehet van valami még olcsóbb megoldás.
2012. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 Golan Trevize ***** válasza:
67%

"Ezek a dioptriák semmik..."


Azért nem egészen. Kb. hasonló dioptriákkal kezdtem, és bizony ordító volt a különbség. Hátsó padokból is hunyorgás nélkül el tudtam olvasni a táblát, és nem fáradt el a szemem.

Később is simán megéreztem, hogy mikor kell elmennem szemészhez, mert romlott negyed dioptriát valamelyik szemem.

2012. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!