Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek? Az iskolaorvos...

Mit tegyek? Az iskolaorvos mondta, hogy a továbbtanulásom függ attól, hogy van-e szemüvegem, de a szüleim nem vesznek.

Figyelt kérdés

Az iskolában voltak ilyen felmérések, hogy megmérték a magasságunkat, súlyt, stb. és volt látásvizsgálat is. És nekem már évek óta szemüveg kellene, de a szüleim eddig azért nem vettek, mert szerintük drága. Aztán voltunk még tavaly év elején egy ilyen olcsóbb szemüveg boltban, ahol ilyen 10 ezer ft körül lehetett, de a szüleim azt sem akarták kifizetni, mert szerintük túl drága. És ezen a vizsgálaton mint kiderült, a jobb szemem 0,4, a bal meg 0,25. Mondjuk én nem értek ehhez, de gondolom nem ennyinek kellene lennie a normális szemnek, mert a papírra még rá is írta az iskolaorvos, hogy feltétlenül vennünk kéne egy szemüveget. És a vizsgálat után kérdezte, hogy melyik suliba akarok továbbmenni és amikor mondtam neki, azt mondta, hogy ott egy alapkövetelmény, hogy jó szemem legyen.

Amúgy én már évek óta mondom a szüleimnek, állandóan, hogy vegyenek már egy szemüveget, mert a legelső padban ülök a suliban és onnan sem látom már a táblát. De csak nem akarják...

Mit tegyek?

14l


2012. nov. 20. 14:57
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:
Megnéztem és tényleg csak sima 0,4 meg 0,25 van ráírva...de szerintem ha annyira jó lenne a szemem, nem írta volna külön az egyéb megjegyzéshez, hogy szemészeti ellenőrzés feltétlen javasolt...
2012. nov. 20. 17:05
 42/67 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válszokat, ezért elnézést, ha már valaki ezt tanácsolta.


[link]


Ebben a könyvben szemtorna gyakorlatok vannak. Anyumnak helyrehozta a látását, így már nem kell neki a szemüveg. Igazán nem nagy összeg, ha ezt kéred karácsonyra.

Persze csak akkor használ, ha rendesen csinálod a gyakorlatokat.

2012. nov. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 A kérdező kommentje:
egyébként a lapon, amit adott, most láttam, hogy bex-elt egy olyat, hogy fénytörési hiba: ez mi?
2012. nov. 20. 17:10
 44/67 anonim ***** válasza:
59%

Kézen ragadod a szüleidet és elmentek egy szakorvoshoz. Ő megmondja majd nekik, hogy kell-e szemüveg vagy sem és ha kell akkor rá tudja őket beszélni a vételre. Amúgy 10 ezer nem sok egy szemüvegért, anya most csináltatott egy mulifokálist, mert az előző már nem volt jó neki 120 ezer volt és a kerete sem volt olyan vészes (7 ezer volt).


Mellesleg nem értem miért ilyen "skótok" a szüleid, hogy a látásodon spórolnak.

2012. nov. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim válasza:
55%
Lehet egyesek azt gondolják, hogy 0,5- nél meg vagy szemüveg nélkül, de én tapasztalatból mondom, hogy távollátásnál sokat számít még a 0,25 is. Én egy pár évig kínlódtam emiatt, rosszul voltam utazáskor mivel semminek se láttam normálisan a körvonalát, a tv-ben ha felírat volt kellett erőltessem a szemem, stb. Most 0,5-ös van mindkét szememen, de ha leveszem akkor borzalmas. A közellátó szemüvegeknél nem számít sokat a 0,5-ös, anélkül lehet élni. Azelőtt az volt nekem olvasáshoz, mivel ha sokat olvastam fájt a fejem, de nem jelentette azt, hogy anélkül nem tudom elolvasni, viszont közellátásnál is lehetnek olyan szemproblémák ahol már szükséges. Nem hiszem el, hogy a szüleidet ennyire nem érdekli, hogy hogy látsz? Igaz, hogy nem olcsó egy szemüveg, de ha a gyermekemről van szó akkor inkább kiéhezem az árát. Én minden évben kell cseréljem a 11 éves fiamnak a szemüvegjét, mivel nő a szemek közötti fókusztávolság és azonkívül a keret se bírja nagyon sokáig egy gyermeknél. Nála már nem 0,.-ről beszélünk, mivel 4,5-ös van mindkét szemén.
2012. nov. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
81%

nem akarok kukacoskodni,de en ugy tudom 0.25-vel nő. tehát -0.25;-0.50;-0.75;-1.00

evek ota szemuveges vagyok,de 0.4rol még nem hallottam. amugy az iskola orvos altalaban nem olyan jól felszerelt.megerne elmenni egy latasvizsgalatra,sok helyen ingyenes:)

2012. nov. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
66%
ha a fénytörés be van x-elve akkor valószínűleg cilinderes lesz a szemüveged (a szemgolyód nem teljesen gömb alakú, hanem hosszúkásabb) és erősebb cilinder értékeknél esélyes, hogy hiába kevés dioptriás a szemüveged, rosszabbul látsz a vártnál, de a cilinder értéket csak szemészeten vagy optikusnál tudják rendesen bemérni.
2012. nov. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
66%
Nem dioptriád értéke ez a két szám, hanem a cilinderé. Ami fénytörési hiba. A gáz, hogy az ilyen cilinderes szemüvegek még drágábbak mint egy sima... ha nincs pénze a szüleidnek akkor tök mindegy mit csinálsz nem tudnak megvenni neked egy 20-30ezres szemüveget. Én sem tudnék venni, mert ez egy fél havi fizum. Talán téli-nyáriszünetben kereshetnél valami munkát, jobbat nem tudok.
2012. nov. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem pedig ezek az értékek a vízust (visus) jelentik, ami egy egészséges szemnél 1. Dioptriát nem tud mérni a suliorvos, viszont a vízus kiderül a még helyesen leolvasott sorok számából.


23L

2012. nov. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
71%

Ha rövidlátó vagy és az orvos szerint 0,25-ös és feles a szemed, akkor nem feltétlen indokolt még a szemüveg használata, sőt! Mondjuk, ha nagyon messze ülsz a táblától, akkor lehet, hogy kellhet, de akkor miért nem ülsz előre?????? Romolhat a szemed, ha indokolatlanul hordod, nekem is csak akkor javasolták, hogy hordjam, ha nagyon muszáj, pedig én már felnőtt vagyok.


Nekem egyes és 1,25-ös a szemem, de simán látnám a táblát 5-6 méterről, erre nem kellene szemüveg.

Azt tanácsolom, hogy menj el rendes szemvizsgálatra sztk-be vagy optikába és ha azt mondják, hogy kell szemüveg, kérj karácsonyra.

De csak ismételni tudom magam, ilyen szemromlásra általában még NEM SZOKTAK szemüveget felírni.

2012. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!