Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek? Az iskolaorvos...

Mit tegyek? Az iskolaorvos mondta, hogy a továbbtanulásom függ attól, hogy van-e szemüvegem, de a szüleim nem vesznek.

Figyelt kérdés

Az iskolában voltak ilyen felmérések, hogy megmérték a magasságunkat, súlyt, stb. és volt látásvizsgálat is. És nekem már évek óta szemüveg kellene, de a szüleim eddig azért nem vettek, mert szerintük drága. Aztán voltunk még tavaly év elején egy ilyen olcsóbb szemüveg boltban, ahol ilyen 10 ezer ft körül lehetett, de a szüleim azt sem akarták kifizetni, mert szerintük túl drága. És ezen a vizsgálaton mint kiderült, a jobb szemem 0,4, a bal meg 0,25. Mondjuk én nem értek ehhez, de gondolom nem ennyinek kellene lennie a normális szemnek, mert a papírra még rá is írta az iskolaorvos, hogy feltétlenül vennünk kéne egy szemüveget. És a vizsgálat után kérdezte, hogy melyik suliba akarok továbbmenni és amikor mondtam neki, azt mondta, hogy ott egy alapkövetelmény, hogy jó szemem legyen.

Amúgy én már évek óta mondom a szüleimnek, állandóan, hogy vegyenek már egy szemüveget, mert a legelső padban ülök a suliban és onnan sem látom már a táblát. De csak nem akarják...

Mit tegyek?

14l


2012. nov. 20. 14:57
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a #48-asnál lesz a megoldás! Nekem is cilinderes van, de már nem emlékszem, pontosan milyen számok voltak a papíron (rég voltam szemésznél), arra viszont tényleg emlékszem, hogy amikor azzal a géppel vizsgálta a szemem (nem tudom a nevét, én szemmikroszkópnak hívom), folyamatosan diktált számokat az asszisztensnek, amiket az ráírt a receptre, amivel a szemüveget ki kellett váltani.
2012. nov. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
61%

nem olvastam vegig a 44 kommentet, de aki ert hozza annak lejon, hogy a szerencsetlen 0.4-t es 0.25-t lat a vizustablabol, tehat 40 illetve 25%-os a latasa. A tobbiek, akik nem ertenek hozza es csak okoskodtak itt, annak utolag is koszonjuk a kotnyeleskedest, es az elso oldalon leirt marhasagokat.

Kellene neked szemuveg, tenyleg. Nem tudom, hogy a doki csak ijesztgetett-e vagy valoban kovetelmeny a masik suliban a szemuveg, de ez sajnos rovidlatas lehet esetleg astigmia, egyre csak romlani fog aktivan, amig csak novekedsz. Ezert lenne jo mar most csinaltatni egy szemuveget, mert mar lehet hogy annak sem tudjak megadni a teljes dioptriajat, mivel az elegge magas lehet. Ha gyorsan is kinoned a dioptriajat a szemuvegednek (mondom, es most elegge sanszos, hiszen meg novesben vagy) addig is nagy segitseg, ha mar van egy jol bevalt szemcsid. Kerd tenyleg karacsonyra, vagy hisztizd ki anyuektol, mert ez bizony tenyleg fontos!

2012. nov. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
26%

igen,valoszinunek tartom,hogy egy altalanos iskola mar kesz optikakent mukodik,es be is mertek a gyerek szemet.

ne rohogtess már.az oke,hogy megvizsgal,de adatokat nem fog írni.

a 0.25 meg lof*sz,már ne haragudj:))

ha meg tenyleg cilinderes, akkor 1. mondta volna, 2. ezt hogy allapitja meg egy gyors,iskolai vizsgalaton?

(engem nem erdekel,pontozzatok le nyugodtan, mindenki magat minositi vele)

2012. nov. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
100%

SZEMÉSZ SZAKORVOS! Ő mondja majd meg, hogy kell-e szemüveg és ha kell, akkor milyen. Szülőket is vidd magaddal, hogy ők is tudják mi a helyzet és talán az orvos rá tudja őket beszélni, hogy vegyenek szemüveget, ha szükséges (vagy összespórolod). Egy iskolai látásvizsgálat után kicsit erős kijelenteni valakinek, hogy kell-e szemüveg vagy sem.

Optikában úgyis azt fogják mondani, hogy kell, mert kell nekik a bevétel (tapasztalat).

2012. nov. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 A kérdező kommentje:

02:39 köszi :)

biztos nem csak ijesztgetett, mert ahová menni akarok, magasabb óraszámban tanulnék kémiát, mint egy másik iskolában. És gondolom pont ezért kellene szemüveg, mert azért kémiai kísérletekben nem olyan jó, ha rossz a szemem...

2012. nov. 22. 16:43
 56/67 anonim ***** válasza:
100%
Ez az továbbtanulásos duma hülyeség, blödségeket beszél az iskolaorvos.
2012. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
93%

0,4 és 0,25 az semmi.

Én úgy tudom hogy 0,5től írnak fel szemüveget.

2012. nov. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
tudjatok mi az a 0.4 es 0.25? en tudom mi az. nem dioptria, de azert osszatok csak az eszt magaslorol, szoljatok bele mindenbe felinformaciok alapjan, es meg hulyezzetek is le azt, aki nem ert egyet veletek. (igen, szemeszeten dolgozom! azt mutatja, hogy a tabla hanyadik soraig tudta lencse nelkul elolvasni a tablat. nyers visus. a fenytores meg azert volt beikszelve, mert nem latsz jol, tehat fenytoresi hibara gyanakodtak az iskola orvosek.)
2012. nov. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok a dologhoz fűzni, hogy nem kell aggódnod.

Az, hogy fontos a jó látás nem azt jelenti hogy sasszemednek kell lennie.

Egyik ismerősöm felvételizett kémikusnak, de nem vették fel ugyanis színvak.

Ha jól látod a színeket, nem hinném hogy a továbbiakba belekötnének.

2012. nov. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
Max. ha az orrodig sem látsz el :)
2012. nov. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!