Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért vagyok "nyakamig" véres...

Miért vagyok "nyakamig" véres a betéttől?

Figyelt kérdés
Fenekemig feljön a vér... :( Mit lehetne tenni ellene, törlőkendőt használok, de hát akkor is, lehet azért meg fekszem?
2011. ápr. 14. 11:33
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

(Most hogy írjátok, tényleg nekem is azóta nincs fertőzésem, amióta csak betétet használok... )

Nekem amikor nagyon megvan, löketszerűen jön, és érzem, hogy mikor indul. Olyankor tűzés a legközelebbi wc-be, számolom még a lépéseket is... :)

Ráadásul darabos, hogy a betétnek esélye se legyen felszívni.

Éjszaka... hát igyekszem minél később lefeküdni (havonta egyszer kibírom), és minél korábban felkelni, és éjjel is többször felébredek, kimegyek wc-re. Nem mondhatom, hogy pihentető! :D

Akkor is arra ébredek, hogy megindul a cucc. Nem mindig tudatosul, de nem szabad engedni a lustaságnak, és tovább szunnyadni, mert akkor menthetetlenül elázok.

Ami még bevált: hason fekve alszom, ha előre folyik, azt hamarabb megérzem.

2011. ápr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
45%
A betét már csak ilyen. Szerintem ha max. 3-4 óránként cseréled a tampont, tiszta kézzel nyúlsz hozzá (fel), és amikor csak lehet, megmosod lent minden tamponcserénél, akkor nem létezik, hogy bármi bajod is legyen tőle.
2011. ápr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim válasza:

Nekem ez vált be éjszakára:

Hosszú betét, plusz vatta. Az nagyon hamar beszívja, és amikor az átázott, csak akkor kezd a betét is megtelni. És persze szoros bugyi hozzá. Nappal tampont használok, de ha csak itthon vagyok, és még erősen jön, akkor szintén betét+vatta. Így még nem áztam át éjszaka egyszer sem, pedig nekem is voltak már balesetek bőven :)

2011. ápr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Tamponos témák kiméljetek kérlek, tudom mit beszélek, nekem nem jött be, így a betétes tapasztalatokat várom! :)


Köszönöm a sok hasznos dolgot, akkor beszerzek egy Always Night-ot, ha tényleg ez a legjobb. És mostanság már sima bugyit szoktam viselni, ha megvan (amúgy franciát szoktam) :)

2011. ápr. 19. 18:55
 25/46 anonim ***** válasza:
48%

Na jó most már leírom, mert nagyon úgy tűnik valamit elfelejtetek, méghozzá a tampon kontra fertőzések témakörében:


Ugye azt tudjátok, hogy mielőtt felhelyezitek alaposan kezet kell mosni!? Ezt a nők 99%-a tudja is. Csakhogy! Tegyük fel bemegyek egy plázába (vagy munkahelyen) a wcre. Nos megmosom a kezem (eddig frankó) - én már pzsvel is zárom el a csapot) majd odalépek az ajtóhoz és megfogom a kilincset (vagyis én már tudatosan figyelek erre is, de lehet hogy Ti nem tudjátok) papírzsepivel, majd ahogy befordulok, ugyanazzal a papírzsepivel fogom meg a belső kilincset is, majd miután bezártam, azzal a mozdulattal dobom a wc-be a pzs-t... majd miután végeztem, egy új pzst veszek elő (vagy ha nincs akkor tépek egy darab wc papírt) és ugyan így teszek kifele is egészen a csapig! (még azzal a darabbal is nyomom meg a wc gombját) sok helyen nem fertőtlenítik a kilincseket (csak a wc deszkákat), és a csapokat sem. Ezzel a kis trükkel sok nyavajától óvhatjátok meg magatokat! Sőt a páromat is megkértem erre, hogy ő is tegyen így! Azóta semmilyen fertőzésem sincs!



Ja és nem csak a piros napokon érdemes ezt betartani!!! Sajnos sokan összepisilt fekáliás kézzel nyúlkálnak a wc lehúzóhoz, a kilincsekhez és a csapokhoz is, és ugye azt nem "divat" fertőtleníteni!

2011. ápr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim válasza:
Az ilyen "plázás" dolgokra csak annyit fűznék hozzá, hogy lehet kapni kézfertőtlenítő folyadékot, én azzal szoktam előtte és utána is fertőtleníteni. Akár betét, akár tampon, akár csak pisi. :)
2011. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
Legjobb megoldás az alapos kézmosás, mert a kézfertőtlenítő sem hoz le minden piszkot!Persze azért a nagyját igen.
2011. ápr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
53%

sőt, legjobb lenne a kézmosás, a fertotlenités, majd a tampon sterilizálása (hiába zacsibol szedtuk ki, érintkezett a plázawc levegojével). elotte a nuninkat is fujjuk be valami fertotlenitovel, és oblitsuk ki a huvelyunket.


és igen, jöhet az, hogy merén biztos nem kaptam még el semmit. de igen, szedtem össze énis dolgokat.

neharagudjatok az iróniáért, én is irtózom a nyilvános wc-től, de azért az már sok, hogy nem elég egy alkoholos kézfertőtéenítő. nem műteni akarunk a klotyóban, csak kicserélni a tampont. és ha annyira nem jó az immunrendszerem, hogy egy 80%ban lefertőtlenített ujjvégemmel se bírjon el, akkor meg is érdemlem. kell egy egészséges határ.

2011. ápr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
48%

Én igencsak hanyagolnám ezeket a kézfertőtlenítőket...


1. egyrészt - szerintem - nem minden bacit öl meg

2. Nem tudhatod hogy valójában milyen vegyület van benne

3. harmadrészt ha csak úgy rákened a kezedre és úgy nyúlsz "magadhoz" (hiába törlöd le, mert az kevés) hát akkor nem csak a kezedet "fertőtleníted" hanem a hüvelyed bemeneteli nyílását is, amin normál (oda illő ) bacik vannak és amiket ezzel a mozdulattal kinyírtok. Ennek következményeként a tejsavat faló "barátságos bacik" helyét más káros bacik foglalják el... a többit gondolom nem kell részleteznem

3. Szerintem jobb megelőzni (pzs), mint agyonfertőtleníteni magunkat / magatokat... pont ezek miatt vannak már antibiotikumokra rezisztens bacik is (=amikbe bele lehet halni!)


Úgyhogy csak egyre kérnélek titeket: azért még egyszer jól gondoljátok át ezt a kézfertőtlenítési dolgot, de most komolyan, nem azért írom hogy nekem legyen igazam, hanem azért hogy legyetek ennél azért jóval tudatosabbak .... aztán ha megfogadjátok akkor megfogadjátok, ha nem akkor én meg szóltam :)

2011. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy a tamponről beszéltek, mikor megkértelek, hogy AZ NEM ÉRDEKEL!!! NAGY lány vagyok már, és tudom a higiániai dolgokat és azt is tudom mi nekem a jó. Nem viccből betétezek és nem tamponozok, nem bírom és kész, görcsölök tőle, sok bajom volt. Térjünk vissza a kérdésemhez! Köszi!
2011. ápr. 19. 22:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!