Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kötelező méhnyakrák szűrés? E...

Kötelező méhnyakrák szűrés? Ez mégis kinek jó? Csak én érzem erőszaknak a nők ellen?

Figyelt kérdés

Oké a véleményem nyilván a saját hibámból is fakad valahol.... De ezt mégis hogy gondolják?

Oké, nem az az átlagos ha valaki 25 felett még szűz, pláne hogy nem volt még igazán indokolt hogy nőgyógyászati vizsgálatra szánja magát. De én pl. Ezt a tábort erősítem. Sosem volt panaszom, nem volt indokolt. Bár tudom, hogy azért időszerű lenne, de akkor amikor én készenálok rá és én szükségesnek tartom!

Csak én érzem úgy, hogy ez erőszak? Illetve, hogy néhány hónapon belül elmentem volna magamtól, mert már már legyőztem a félelmem ezzel kapcsolatban.

Erre hoznak egy rendeletet,olyan vad idegen emberek akiknek semmi közük sincs hozzám és kényszeríteni akarnak rá...

Hát ha eddig nem féltem eléggé, most már igen...


jún. 28. 14:17
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
55%
"Már több ezer ember ültetett chipet a bőre alá hírek"
jún. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
11es öszintén remélem, hogy igazad lesz...
jún. 28. 16:23
 13/45 anonim ***** válasza:
Tudom
jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
44%

Nem csak szextől lehet méhnyakrákod.

De akkor visszakérdezek: 57 éves nagynéni. Sosem volt szűrésen. Mikor már alig mozgott, kiderült az áttétes rák. Megelőzhető lett volna ha évi egyszer hozzányúl valaki.


Konkrétan a szűres a legalapabb dolog amit tehetsz az egeszegedert

jún. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
69%

14

Oké, lehet, de ez a legszigorúbb magán ügy! Ha nem akar menni, nem megy - ilyen egyszerű. A párom nem jár, és kutya baja. Én semmi pénzért nem mennék el prosztata szűrésre, vagy vastagbél szűrésre, az biztos.

Sokan nem viselik el, hogy - ahogy írtad - évi egyszer hozzányúl valaki. Ezt tiszteletben kell tartani.


Megjegyzem ez azért sért egy-két alapjogot erősen...

jún. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

15- Igen, elég erősen! Főleg ez vele a bajom nekem is! Ha többet nyomják a képünkbe, hogy megelőzheti a bajt és jó ha elmész, de a döntés megmarad mindenkinek a saját kezébe az igen, jó dolog! Mert elismerem, van akit megmenthet! De! Ez pedig egy nagyon nagy de! Milyen alapon erőlteti rá másra bárki is, hogy nézzen szembe azzal beteg e vagy sem? Mi van akkor ha van aki nem akarja tudni? Mert ismertem ilyet is, senki sem tudta hogy beteg míg meg nem halt! Nem felelőtlen volt, csak úgy döntött inkább éli le boldogan, normálizálva ami megmaradt az életéből. Mint szenvedve, orvostól orvosig járva!

Illetve a személyes véleményem, mivel sajnos jópár ismerős és családtag volt rákos és különböző lefojással, különböző kezzeléssel de mind ugyan azzal a szenvedéssel haltak bele! A kín keserves kezelések pedig csak elnyújtották az elkerülhetetlent...

Személy szerint inkább nem akarnám tudni, mert úgy van esély az utolsó hónapokig akár Élni! Ha kiderül onnantól annak a szerencsétlennek az élete már csak erről szól!

jún. 28. 18:41
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az offért, de lemradtam, valaki meg tudná mondani, hogy milyen rendeletről van szó?
jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
75%

17

"A kormány kiemelt tervei közé sorolta a 18 év felettiek kötelező szűrésének bevezetését:


25-45 év közöttieknek méhnyakszűrés háromévente

45-65 év közöttieknek mellrákszűrés kétévente,

50-70 év közöttiek körében vastag- végbélszűrése kétévente,

Hunchest tüdőszűrés erős dohányos 50-74 év közöttieknél, és

5 évenkénti háziorvosi rizikóbecslés a kardiovaszkuláris betegségekre."

(www.index.hu)

jún. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
14%

TERVEK - szóval nem értem, mit kell nyávogni, amikor terv, szóval nem biztos - amúgy meg háromévente egyszer nem bírod ki azt az egypercet???


Jézusom :(

jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, ez mennyire megbízható forrás, de eszerint már nem terv, hanem elfogadott törvény.


[link]


"Az utolsó parlamenti ülésnapon ELFOGADOTT SALÁTATÖRVÉNY egészségbiztosítási jogszabályokat is módosít, aminek értelmében az egészségbiztosítás keretében igénybe vehető szűrővizsgálatok már a vastag- és végbélszűréssel is kiegészülnek. Az economx.hu összeszedte, mely szűrővizsgálatok válnak kötelezővé:

- 25 és 65 év között népegészségügyi céllal egyszeri negatív eredményű szűrővizsgálatot követően háromévenként méhnyakszűrés, különös figyelemmel a méhnyakelváltozások sejtvizsgálatára (citológia);

- 45 és 65 év között népegészségügyi céllal kétévenként az emlő lágyrész röntgenvizsgálatán alapuló emlőszűrés (mammográfia);

- 50 és 70 év közötti életkorban, kétévenként, népegészségügyi céllal vastag- és végbélszűrés.

2025. január 1-jén lép hatályba az új szabály, amely előírja, hogy a fenti szűrővizsgálatok meghatározott évenkénti elvégzése kötelezők. Ha a kötelezettségének a kötelezett vagy a törvényes képviselő nem tesz eleget, az egészségügyi államigazgatási szerv a SZŰRŐVIZSGÁLATOT HATÁROZATTAL rendeli el, ami AZONNAL VÉGREHAJTHATÓVÁ nyilvánítható.


Ha ezt tényleg megtehetik, akkor ebben az országban semmilyen szinten nincs szabadság. Hol az önrendelkezési jog? És nem, nem kell senkinek kibírni sehány évente az 1 percet sem.


Korábban már olvastam olyat, hogy Müller szankcionálni akarja, ha nem jársz ezekre a szűrővizsgálatokra, de én arra gondoltam, hogy pl. ha nem mész el ilyen szűrésre, akkor ha ilyen betegséged lesz, akkor az ezzel kapcsolatos költségeket nem állja a TB, esetleg pénzbírságot kapsz, és ezekre azt mondom, OK, valahol még jogos is lehet, legfeljebb fizetek és felejtsük el egymást.

jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!