Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen betegség okozhat...

Milyen betegség okozhat csomót a méhnyakon? Nőgyógyász rutinellenőrzésen észreveszi? Milyen vizsgálatot érdemes kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal úgy döntöttünk lecseréljük a gumit valami hormonmentes fogamzásgátló eszközre. Hosszas keresgélés után az én életvitelemhez a méhszájsapka (spermiciddel) tűnt a legjobb választásnak, már csak az volt a kérdés milyen mélyen lehet a méhszájam, hogy majd helyesen tudjam feltenni és kivenni.


Ezt szerettem volna zuhanyozás alatt leellenőrizni. Mikor azonban kitapintottam a méhnyakamat, egy jó 1-1,5 cm-es dudort is éreztem a szélén, valamint mellette egy kissebbet. Tapasztalta ezt más is?

Mi lehet ez?

Ciszta, polip, esetleg lehetett valami tünetmentes szexuális úton terjedő betegség amit sem párom sem én nem érzékeltünk? (1 éve vagyunk együtt, hű kapcsolatban) Nem szeretném magam azonnal a méhnyakrákkal ijesztgetni. Semmi tünetem nincs.


Kérlek írjatok ha van hasonló tapasztalatotok. Nem diagnózist várok, amint tudok elmegyek orvoshoz, de elkapott a pánik.


Köszönöm a válaszokat.

21/N



jún. 9. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Az a méhszáj.
jún. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat de nem hiszem. Érzem a méhszájamat, az nagyobb és sima a felülete. A közepén is kitapintható a lyuk. Viszont a lyuk mellett magán a méhszájon érzek egy kemény, dudort aminek nem sima a felülete. Nem fáj, de nem hiszem hogy ez normális.
jún. 9. 20:13
 3/3 anonim válasza:
Ne pánikolj, megnéz az orvos. Utána kérlek oszd meg, hogy mit mondott. Én is tapasztaltam már korábban ilyet és azóta két citológia is negatív lett.
jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!