Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érzem a jeleket, mégis késik...

Érzem a jeleket, mégis késik a menstruációm?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, 13 éves korom óta menstruálok, de még azóta sem rendszeres(29-41nap között vált.),de általában 30+ naposak a ciklusaim.

Általában ugyan azok a tüneteim vannak előtte, lábzsibbadás, pattanások, mellfeszülés, kissebb görcsök, szúrkál, húzódik is néha.

Múlt hónap 28.-án kellett volna megjönnie, de mint mondtam nem pontos. Viszont a múlt héten végig zsibbadt a lábam, ki is pattanásosodtam, enyhe nyomást, húzódást is éreztem, mintha a mellem is érzékenyebb lett volna két napig, ingerültebb is voltam, aztán tegnap óta hirtelen semmi. Talán enyhén érzek csak valami fura érzést ágyéktájt, és elég ritkán. És azóta se jött meg.

Csak ezért zavar, mert általában nem így szoktam lenni, és most fura. Igaz, az elmúlt hónapban felborult az alvásom, elég keveset pihentem, és most kicsit be is stresszeltem magam emiatt is.

Nem hinném, hogy terhesség lenne a háttérben, bár mostmár ez is eszembe jutott.. utoljára szűk két hete voltam együtt a párommal, óvszerrel védekeztünk, ami végig fent volt, nem csúszkált, nem repedt el, a végén vízzel is mindig megtöltjük, hogy biztos legyen.


Orvoshoz ezért nem igazán akarok menni, 2 hete voltam, rutin szűrésre és vizsgálatra, ahol elég alaposan átnézett, és nem volt semmi baj. Nem vagyok cisztás, sem hasonló felfedezett bajom nincs elvileg. Tesztet azért a biztonság kedvéért veszek majd, de csak a hétvégén, hogy biztos legyen.


Ezek tudatában az érdekelne inkább, hogy mások is vannak-e így néha, vagy fordult-e elő veletek hasonló szituáció, hogy éreztétek, aztán mégsem lett belőle semmi, és minden rendben volt?

Normális az, ha érzem de kimarad?

Lehet hogy a túlhajszoltság és a felkavarodott napirendem a hibás?

Vagy valamit én nem veszek észre?

Köszi ha elolvassa valaki és rászánja az időt, hogy válaszoljon. 😌



jún. 5. 14:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, volt olyan 2x is, hogy kimaradt egy hónap, két egymás utáni évben. Tehát nem ez lenne az első.
jún. 5. 14:45
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy kis update: Tegnapi tesztem negatív, 2 napja reggelente éreztem egy két gyengébb görcsöt, azóta ismét semmi.

Sosem éreztem ilyen huzamos ideig, ilyen szaggatottan. 😕

jún. 9. 11:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Előfordul velem is néha, pedig amúgy inkább gyakrabban szokott meg lenni. Néha még kitolódik a ciklusom pár nappal, de már mindennap azt érzem előtte, hogy meg fog jönni, mert minden bajom van. Sajnos ez ilyen.
jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. 😊
jún. 21. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!