Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, baj van a méhszájammal?

Lehet, baj van a méhszájammal?

Figyelt kérdés

Kelyhet próbáltam, de nem volt jó. Utána néztem, és ahhoz, hogy megfelelő fajtát vegyek, kel tudni, hogy mennyire magasan van a méhszájam,amihez ugye fel kell nyúlni és ki kell tapogatni. Meg is csináltam, de valami turcsát éreztem a méhszájam mellett, ami a hüvelybe nyúlik, vagy nem is tudom, mit csinál, ugyanolyan tapintása volt. Nem tudom, mi lehet az. Néztem ábrákat is, hogy pontosan hogyan néznek ki a dolgok ott, de nem találtam semmit, ami olyan lett volna, amit én éreztem. Lehet, hogy ez valami baj, betegség lehet? Vagy teljesen ártalmatlan deformálódott valami? Ti tudjátok, mi lehet ez? Nem fáj, meg semmi, csak nekem kicsit olyan fura az egész.


Nagyon nem szeretnék nőgyógyászhoz menni, ha minden rendben van. Még sosem voltam ott és azt olvastam, hogy szűz lányoknál nem használják azt a fém cuccot, amivel meg tudják nézni a méhszájat, vagy nem tudom, mit.



máj. 31. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát maga a méhszáj egy félgömb, ami benyúlik a hüvelybe..:D
máj. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1 tudom. De az mellett van nálam még valami, ezt írtam is. Nem tudom, hogy mi lehet az, de ugyanolyan a tapintása, mint a méhszájnak.
máj. 31. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha aggaszt, inkább nézesd meg. Elsőször kellemetlen, de hidd el az orvos naponta annyi mindent lát, hogy őt abszolút nem fogja érdekelni, te meg egyszer így vagy úgy, de túl fogsz esni ilyesmin. 😬


Én először annyira idegesen mentem nőgyógyászhoz, aki mellesleg nő volt, hogy bent sírni kezdtem és úgy mondtam el a bajom, annyira ideges voltam. De megnyugtatott hálistennek, hogy ezzel semmi baj. Az orvos is tudja, hogy idegesek az odajárók, ezért, vagy azért. Szerintem senki sem megy szívesen ilyen helyekre. Bátorság. Szerintem jobb megnyugodni, mint idegeskedni. Kérj meg valakit, hogy kísérjen el. Én is anyukámmal mentem. Mai napig együtt járunk, vagyis egyszerre, mert így támogatjuk egymást. 😊

jún. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3 úgy tudom, hogy szűz lányok esetében nem szokták azt a fém dolgot használni, amivel meg tudják nézni a méhszájat. Láttam videót az eszközről és nekem hatalmasnak tűnik.


Ahol élek, ott tudtommal csak egy nőgyógyász van, ami mindenről híres csak nem a kedvességről és a türelemről és nem hiszem, hogy bárki el jönne velem, mert senkivel sincs olyan kapcsolatom. Nagyon félek ettől az egész nőgyógyászosditól. 😬

jún. 5. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Többségében tényleg megkérdezik, hogy az vagy-e még, annó tőlem is megkérdezték, és azt mondta, akkor nem zaklat azzal. Viszont vannak olyan barátnőim, akiket azzal is vizsgáltak annak ellenére, hogy szűz volt mindkettő. A nőgyógyász tud óvatosan is vizsgálni, nem csinál olyant, amivel megsérthet gondolom, s vannak más szerkezetei is amivel vizsgálni tud.


Tényleg ijesztően néz ki az a fém mikkentyű, de nem fáj, csak fura, kicsit kellemetlen érzés. Azért van fémből az összes ilyen orvosi fogó, stb, még a fogorvosnál is, mert a fémet könnyebb fertőtleníteni, és így nem szedsz össze más után valamit.

Sajnálom, ha felétek ilyen az orvos, így lehet én sem szívesen mennék hozzá. Ha lesz lehetőséged máshova menni, szerintem élj vele. A kérdésedre sajnos nem tudom a választ, hogy mit érezhettél odabent, de ha tudsz, érdeklődj legalább a családorvosodnál, ha van ilyened, hátha tud mondani valamit, ha addig nem találsz hasznosabb infót.


Nem kell félni, az orvos is csak egy ember, fő az egészség. A gorombaságot pedig nem szabad magadra venni sehol.🥰

jún. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5 hát nem tudom....igazwbol amit éreztem, egyáltalán nem fáj, meg semmi. Biztos megnyugtatna, ha egy orvos mondaná azt, hogy minden rendben, de én nem csak simán tartok a nőgyógyászati vizsgálattól, hanem rettegek, de nagyon komolyan. Kicsi koromban ért kissé durva zaklatás. Fogdostak is, és az eset miatt alapból sem igazán bírom az érintéseket, főleg nem azon a helyen...nem tudom, mit tegyek....talán megpróbálok másik orvoshoz menni, de akkor is keríteni kell majd valakit magam mellé szerintem, mert tudom magamról, hogy elég durva pánikrohamok tudnak rámtörni, ha úgy igazából bármilyen orvoshoz kell menni....
jún. 6. 06:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!