Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi, valami pánikroham vagy...

Ez mi, valami pánikroham vagy másokkal is előfordul ilyesmi?

Figyelt kérdés

Sokszor, mikor megyek az utcán, és szembe jön velem valaki, akiről mondjuk azt gondolom, hogy egy jóképű fickó (de még nem is látom, hogy ki az, mégis...), vagy egy régi ismerős, akivel félek beszélni, aki talán egy lány, akiről azt gondolom, hogy sokkal jobb csaj, mint én, vagy olyan ismerős, aki sokkal többet ért el, mint én - egyszerűen valami történik velem, belém hasít a fájdalom, elvörösödöm, néha a szemem is könnybe lábad a vörösödés közben, remeg az arcom, felgyorsul a szívverésem, nehezebben lélegzem, és legszívesebben elfutnék, hogy ne kelljen vele beszélnem, utána pedig kiver a víz. Télen mondjuk kifejezetten hasznos, mert ha fázom, elég 1 szempillantás, hogy valaki szembe jön velem az utcán, és kimelegszem... A héven is csak olyan helyre ülök, ahol lehetőség van arra, hogy el tudjak fordulni, ha valaki le akar ülni szembe velem, mert akkor egyszerűen ilyen rohamok fognak el, főleg, hogyha észreveszem, hogy kommunikálni akar velem az illető, vagy egy pasas, és méreget.

Ez normális?


2010. jún. 29. 19:37
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!
2010. jún. 30. 22:01
 22/35 anonim válasza:
Na megjártam a dokit, sokra nem mentem vele. Kaptam időpontot pszichológushoz, erre egy hónapot várnom kell a szabaságolások miatt... Az orvos szerint öröklött mániákus depresszióra van hajlamom. Kérdezte a panaszaimat, néhányra rábólintott, hogy ez szoc. fóbia tünetei, másokor meg rázta a fejét, hogy ez nem az. Nálam a pánik inkább félelemérzet, azt mondta. Elmagyarázta, hogy a szociális fóbia már kisgyermekként kialakulhat, és későbbiekben kapcsolódhatnak hozzá pánikrohamok, máskor pedig a pánikroham van jelen korábban, és ehhez jön szoc. fóbia. Felírt napi egy szem xanaxot, ezek enyhítik a pánikszerű tüneteimet. Tőlem kérdezi bakker, hogy milyen kezelést várok, hát ki a doki?? Meghogy, ha szociális fóbiám lenne, akkor el se mertem volna menni dokihoz, hát kössz a segítséget, nehezen vettem rá magam, és gyomoridegem volt előtte. Remélem a pszichológus okosabb lesz. Nem értem, hogy miért tőlem vár el kérdéseket, és miért nem ő kérdez, hogy be tudja határolni, mi a bajom, ehhez minek tanulni éveket az orvosin?
2010. júl. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Értem. A pszichológus talán jobban segít majd! Rendszeresen kell majd járnod hozzá? Miért küldött tovább pszichológushoz egyébként, miért nem ő kezel? (Vagy lehet, hogy nem vagyok tisztában a kettő munkakörével - a pszichológus beszélget, a pszichiáter meg csak felírja a gyógyszert?) Mindenesetre ha rendszeresen jár az ember valakihez, az biztos többet segít. Én nem tudnék rögtön első alkalommal mindent elmondani...
2010. júl. 1. 17:54
 24/35 anonim válasza:
Nem tudom h rendszeresen kell e majd járnom, szerencsére nő, talán ő jobban megért majd, mint ez a pasas. Nekem zűrös a családi hátterem, gondolom a problémám összefüggésbe hozható ezzel, szte nem, ez magától kialakul. Nem hiszem, hogy az emberek kisebbségi komplexussal születnek, ha normális családban nőnek fel, akkor az életben könnyebben megtalálják a helyüket, mint lerombolt önbizalommal. Ilyet szól, ha szoc. fóbiám lenne, akkor nem fordultam volna orvoshoz, mert ennek pont ez a lényege, hogy fél az illető kimozdulni otthonról. Kérdem én magamban, ha egy szoc. fóbiás sem megy el orvoshoz, akkor hogy derül ki, hogy létezik ilyen betegség? A gyógyuláshoz szükség van kitartásra, akaraterőre, így jól kezelhető. Pl. én randizni se merek, mert félek, hogy pánikolni fogok, volt már rá példa, hogy többet nem kerestek emiatt, pár hónapja szívbajt kaptam, mikor az akkori párjelöltem be akart mutatni a szüleinek, remegtem előtte. Meghogy biztos nem olyan nagy a baj, ha a vizsgáim jól sikerültek, a szoc. fóbia rontja a teljesítményt. Bocs, hogy felkészültem. Nem attól féltem előtte, hogy nem tudok valamit, hanem, hogy látszik a vörösödés, a kín, volt már rá példa, mikor belegabalyodtam a mondanivalómba, felerősödtek a fizikai tünetek. Ez akkor se normális.
2010. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ez nem szociális fóbia, hanem valami másból fakadó dolog, hasonló tünetekkel. Amiket olvastam a neten, hogy milyenek a pánikrohamok - hát szerintem pl. az én esetem, annak ellenére, hogy ez is kellemetlen, korántsem annyira olyan súlyos, mint másoké.

Ahogy olvasom, a tieid hasonlók az én tüneteimhez, nekem is gázos a családi hátterem. Lehet, hogy ez inkább valami depresszió és kóros önbizalomhiányból fakadó cucc. De tökmindegy, micsoda, a lényeg, hogy múljon el...

Nekem az egyik legszörnyebb élmény, mikor előadást kellett tartanom szemináriumon, és remegtem, a tanár próbált úgy tenni, mintha nem venné észre, de azért láttam a fején az első néhány percben, hogy nem tudja, mi lelt engem. Hehe, vicces volt! Ezzel próbálok nem törődni, mostanában már nem szégyenkezem, mikor visszagondolok arra, hogy egy vizsgán remegtem meg nem tudtam beszélni. Ez van, amíg nincs megoldás, úgysem tehetek semmi mást.

2010. júl. 1. 22:49
 26/35 anonim ***** válasza:
Szociális fóbia
2010. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, azt mondta fél órás beszélgetés után (nem csak erről beszéltem neki), hogy szociofóbiám van, és felírt gyógyszert is.
2010. júl. 22. 01:22
 28/35 anonim ***** válasza:
Szia. Velem is ugyan ez van, remélem veled már minden oké :)..tudom hogy régen tetted fel a kérdést, de szeretném megkérdezni, hogy mi változott?
2010. aug. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

A pszichiáter fölírt gyógyszert, már egy hónapja szedem. Nem tudom, hogy ez csak placebo hatás-e, de mintha kevésbé lennék feszült, nincsenek olyan erős pánikrohamaim. Pszichoterápiára járok hetente, eddig kb. 4-szer voltam, és a pszichológus eddig csak arra kért, hogy meséljek el mindent magamról, az életemről, hogy jobban megismerjen, és ezt követően mutat majd módszereket. Szóval egyelőre nem történt eget rengető változás, érdeklődve várom a fejleményeket!

Te nem fordultál orvoshoz?

2010. aug. 24. 00:54
 30/35 anonim ***** válasza:

köszi a választ

hát.még nem :/

2010. aug. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!