Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi, valami pánikroham vagy...

Ez mi, valami pánikroham vagy másokkal is előfordul ilyesmi?

Figyelt kérdés

Sokszor, mikor megyek az utcán, és szembe jön velem valaki, akiről mondjuk azt gondolom, hogy egy jóképű fickó (de még nem is látom, hogy ki az, mégis...), vagy egy régi ismerős, akivel félek beszélni, aki talán egy lány, akiről azt gondolom, hogy sokkal jobb csaj, mint én, vagy olyan ismerős, aki sokkal többet ért el, mint én - egyszerűen valami történik velem, belém hasít a fájdalom, elvörösödöm, néha a szemem is könnybe lábad a vörösödés közben, remeg az arcom, felgyorsul a szívverésem, nehezebben lélegzem, és legszívesebben elfutnék, hogy ne kelljen vele beszélnem, utána pedig kiver a víz. Télen mondjuk kifejezetten hasznos, mert ha fázom, elég 1 szempillantás, hogy valaki szembe jön velem az utcán, és kimelegszem... A héven is csak olyan helyre ülök, ahol lehetőség van arra, hogy el tudjak fordulni, ha valaki le akar ülni szembe velem, mert akkor egyszerűen ilyen rohamok fognak el, főleg, hogyha észreveszem, hogy kommunikálni akar velem az illető, vagy egy pasas, és méreget.

Ez normális?


2010. jún. 29. 19:37
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem nem szokott sokáig tartani ez a "roham", csak amíg pl. ott van körülöttem a másik ember. Ha beszélgetnem kell, akkor idővel megnyugszom. Ha csak elmegy mellettem egy ember, aki ilyesmit vált ki belőlem, akkor addig tart, amíg el nem megy, utána fél-egy perc, és jól vagyok, vagyis általában inkább magamba zuhanok, hogy miért vagyok ilyen.:(
2010. jún. 30. 00:25
 12/35 A kérdező kommentje:
Ha iszom, akkor megnő a bátorságom, és úgy érzem magam, mintha normális lennék. Az iszonyú, mikor az emberek úgy ismernek meg, hogy ittam, utána pedig egy remegő szótlan lánnyal találkoznak... Legszívesebben egész nap innék, hogy ne legyenek ilyen problémáim, dehát azt nem akarom.
2010. jún. 30. 00:30
 13/35 anonim ***** válasza:

23:24 vagyok

gyakorold a bátorságot, ha minden nap próbára teszed magad egy idegen elött, akkor hamar rutinná válik és elmúlik a szorongásod.

2010. jún. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Akkor ez egy jó kiindulási pont.

Ismerjük az alkohol azon hatását, miszerint növeli az önbizalmat. Tehát önbizalomhiányban szenvedsz, és akkor vagy normális ha kicsit iszol...

Ez rólam is elmondható. Persze ettől még nem lehetünk alkoholisták...

Az a fantasztikus megfigyelésem, hogy az ilyen kényes problémáinkat csak mi vagyunk képesek megoldani.

Remélem tévedek, és lesz aki letudja írni ide neked a megoldást...

De amit tanácsolnék én-egy nálad pár évvel fiatalabb férfiú-

hogy gondolkozz azon hogy mit fogsz csinálni a következő ilyen esetben.


(Nekem nem jött be.)


Egész pontosan az, hogy tervet készítesz, pontokba szeded akár azt hogy miről fogsz beszélni, vagy hogy mire gondolsz miközben a szemébe nézel a következő beszélgetőpartnerednek, szóval hogy egyfajta "biztonságérzeted" meglegyen...

-telefonos pizzarendelésnél elképzelhetőnek tartom, leírod mit fogsz mondani, sőt azt is leírhatod hogy bizonyos szituációkba mit fogsz reagálni,sőt még akár a hangnemet is kitalálhatod, és rendelsz.

Ha ez után nem jelentkeznek a tünetek, jelentősen megnő az abba vetett hited, hogy megtudod-e oldani ilyen problémáidat. És akkor szép lassan kijutsz a problémából.

-mint mondottam sajnos nekem nem segített, mondjuk én azért kissé máshogy alkalmaztam.

Vannak még ilyen elvontabb módszereim,

amiket a még elvontabb ehhez hasonló problémáimra találtam ki, ha érdekelnek szívesen megosztom veled, de

egyik se egy pszichológiai aranytermék! :)

2010. jún. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Le tudnád írni a többi módszert is? Nagyon megköszönném!
2010. jún. 30. 01:07
 16/35 anonim ***** válasza:

A többi az nem ilyen tényszerű, inkább tényleg elvont-kategória.


Nem tudom ez mennyire igaz, de az önbizalomhiány szerintem összefüggésbe van a stabil személyiséggel.


Én sokarcú vagyok, általában a környezetemtől függ milyen a természetem,kedvem. Az utcán ha járok,azt veszem észre elkezdek színészkedni, és valami új formát veszek föl a járásomba, de talán a gondolkodásomba is.

Másik személyiséget.

Ezeket már akkor észre veszem amikor csinálom,majd később elgondolkodom rajtuk hogy miért is csinálom.Meg hogy miket is csinálok:


Az egyik a legjobban bevált, de nem túl kedves, sőt mondhatni "bunkó" személyiségemet ez jellemzi:

Pl.: Utcai beszélgetés idegenekkel, akik idegenek is maradnak a beszélgetés után:

-Határozottan, félig mintha mérges lennék rájuk,rövid szavakkal reagálok kérdéseikre, vagy megszólalásukra.

A másik személyiségem ennek az ellentettje,

amikor (túlzottan is) tisztelem a beszélgetőpartneremet.

Ez azt az érzést kelti bennem, hogy minden szava szent,amint mond az biztos igaz, és helyeslem bármit mond.

Ez a szimpatikusabb énem, de ez meg kissé "talpnyaló"...


Ez így már kissé zavaros és a lényegre se tértem ki, elnézést, elfáradtam :)

Inkább megírom holnap, addig még alszom egyet rá hogy hogy is tudnék segíteni. Bár nem értek hozzá, így lehet hogy amit eddig írtam az sem egyezik a tudományos valósággal...

jóéjt

2010. jún. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!:) Érdekel minden, amit tudsz mondani! Aztán majd leírom, hogy mennyiben ismerek magamra a te leírásodból. Jó éjt!
2010. jún. 30. 01:50
 18/35 anonim válasza:
Ugyanezeket észlelem magamon, 19 éves lány vagyok. Sokat olvastam erről, leginkább szociális fóbia lehet, amely pánikrohamokat idéz elő. Engem a pánikrohamok nem vágnak hanyatt, nincs halálfélelmem, de remegek, vörösödök, hevesen ver a szívem, hőhullámaim vannak, szorongok, bizonytalanná válok. Én vagyok, aki írta, hogy megyek dokihoz, holnap lesz esedékes a pszichiátria. Előre gombocok vannak a gyomromban, ettől is félek, nem szeretek erről beszélni, meg mások előtt hosszasan kommunikálni. Majd megírom, mi volt, ha érdekel.
2010. jún. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Igen, érdekel! Megköszönöm, ha megírod!
2010. jún. 30. 18:12
 20/35 anonim válasza:
Rendben, akkor holnap este elmesélem itt!
2010. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!