Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi, valami pánikroham vagy...

Ez mi, valami pánikroham vagy másokkal is előfordul ilyesmi?

Figyelt kérdés

Sokszor, mikor megyek az utcán, és szembe jön velem valaki, akiről mondjuk azt gondolom, hogy egy jóképű fickó (de még nem is látom, hogy ki az, mégis...), vagy egy régi ismerős, akivel félek beszélni, aki talán egy lány, akiről azt gondolom, hogy sokkal jobb csaj, mint én, vagy olyan ismerős, aki sokkal többet ért el, mint én - egyszerűen valami történik velem, belém hasít a fájdalom, elvörösödöm, néha a szemem is könnybe lábad a vörösödés közben, remeg az arcom, felgyorsul a szívverésem, nehezebben lélegzem, és legszívesebben elfutnék, hogy ne kelljen vele beszélnem, utána pedig kiver a víz. Télen mondjuk kifejezetten hasznos, mert ha fázom, elég 1 szempillantás, hogy valaki szembe jön velem az utcán, és kimelegszem... A héven is csak olyan helyre ülök, ahol lehetőség van arra, hogy el tudjak fordulni, ha valaki le akar ülni szembe velem, mert akkor egyszerűen ilyen rohamok fognak el, főleg, hogyha észreveszem, hogy kommunikálni akar velem az illető, vagy egy pasas, és méreget.

Ez normális?


2010. jún. 29. 19:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
17%
Egyszerűen csak hülye vagy.
2010. jún. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
43%
Járj többet emberek közé , kommunikálj velük, és emlúlik, először rossz lesz de elmúlik.
2010. jún. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
100%

Nem vagy hülye, de ezek már túl erős tünetek.

Ha nem tudod egyedül leküzdeni, keress egy pszichológust.

Mint ahogy, ha nem tudsz egyedül kigyógyulni egy betegségből, felkeresel egy orvost.


Megj.: a pszichológus nem orvos, a pszichiáter az, de először pszichológushoz kell menni, ő majd továbbküld pszichiáterhez, ha arra van szükséged.


Tipp: NE a kórházba menj, az ottani pszichológusok totál ki vannak készülve, mert szinte ingyen dolgoznak és 100x többet, mint egy "rendes" (magán) pszichológus.


Ha még nem vagy felnőtt, akkor mehetsz a nevelési tanácsadóba is, ott is szoktak jó pszichológusok lenni.


Sok iskolának is van pszichológusa, gimnáziumoknak, és az eltén is van például.


Ha keresel, olyanhoz kell menni, akivel 1-2 alkalom után úgy érzed, tud segíteni. Ha a homályos benyomás az az, hogy neked ez rossz, akkor ne menj hozzá, próbálj ki egy másikat. Mint ahogy van jó orvos is meg gyengébb orvos is van.

2010. jún. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:

ja igen, szóval a nevelési tanácsadós meg iskolai, az ingyenes, a magán meg ugye az elég kemény pénzeket kérnek, de ha tényleg szükséged van rá, megéri, és a te esetedben szerintem jót tenne.

megpróbálhatod egyedül is, vagy barátokkal, mint a többi betegségnél. De ugye, mint ahogy az orvosok, ők sem véletlenül tanulják évekig, hogy mit kell csinálni. Náthából anyukád is kigyógyít, te is kigyógyítod magad, tüdőbajból az orvosnak is küzdenie kell, hogy kigyógyítson. Sajnos én nem tudom megmondani, a tied az milyen súlyos, de azt gondolom, minden, ami fizikai tünettel jár, az már elég súlyos!


egyébként én autogén tréningre jártam, volt egy fizikai tünetem, nekem az ottani vezetőm segítségével azt sikerült megoldani. de hozzá kell tegyem, hogy véletlenül ő pszichológus is volt egyébként :D a módszer, amit mondott, az mindenesetre autogén tréninges volt.

2010. jún. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
100%
Velem is ez van, ma kértem beutalót pszichiátriára, kivi vagyok mi a bajom, talán még szoc. fóbia lehet.
2010. jún. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:

Szia!

Nyilvánvaló hogy súlyos önbizalom hiányban szenvedsz valamien okból. Rá kell jönnöd mi az, és változtass rajta!

Ha egyedül nem megy, tényleg fordulj szakemberhez!

Sok szerencsét!

2010. jún. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolóknak a segítséget!

Még az is eszembe jutott, hogy akkor is ez van, ha fel kell hívnom valakit, akit annyira nem ismerek, vagy telefonon rendelek valamit vagy simán étteremben. Mindenki hülyének néz, hogy beszélek vele, és közben remegek.:S Már nagyon idegesít, mert egy kalap k*kának érzem magam.:( Hosszú évekig azt hittem, normális vagyok, de sokat beszélgetek a legjobb barátnőmmel meg olvasom ezt a fórumot, és egyre inkább rájövök, hogy nem vagyok ép...:S Egyébként 22 éves lány vagyok.

2010. jún. 29. 22:42
 8/35 anonim ***** válasza:

ez nem pánik, hanem kiskorodban sokszor megszégyenítettek, kevés önbizalom.

...de mond ha tévedek.

2010. jún. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Úgy emlékszem, már kiskoromban is nagyon félénk voltam és szégyellős.
2010. jún. 30. 00:00
 10/35 anonim ***** válasza:

én sem szeretem annyira ezt a kommunikáljunk idegenekkel dolgot, kivéve ha alkohol jut a szervezetembe. Megkérdezhetem hogy szoktál-e kisebb mennyiségben inni? És hogy ha igen akkor az milyen hatással van rád?

Csak úgy kíváncsiságból kérdem...

2010. jún. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!