Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vigyem 72 éves anyámat...

Hogyan vigyem 72 éves anyámat pszichiáterhez?

Figyelt kérdés
Anyám állantóan ordít, agresszív. Elfelejti amiről beszéltünk. Az a rögeszméje hogy megfázik, beteg lesz. Ezért havonta kell fűtésszerelőt hívni, mert azt állítja hogy nem fűt a készüléke. Mellette egy helyiségben kályhával is fűt. Kiskályhát szénnel rak meg, mellette a bútor már megolvadt. Állandóan 30 fok van nála. Nem emlékszik hogy asztmás vagyok. Ha köhögök akkor megkérdezi hogy megfáztam e. Bezárkózik, nem megy sehová. A tv távirányítót nem tudja használni. Éjszaka idegeneket lát a kapuban állni. Nem takarít, tiszta kosz nála minden, de nekem sem engedi hogy takarítsak, kizavar olyankor. Pedig tiszta pókhálós a fal és koszosak már a bútorok. Azt állítja nálam minden tiszta. A háziorovst kértem vizsgálja meg mi lehet vele, de ő mindent rendben talált. Teljesen beszámítható. Ha kérem akkor ad beutalót pszichiáterhez. Viszont elvinni nem tudom hogy tudnám mert nincs betegségtudata. Ordítana veszekedne ha megpróbálnám, szerintem a kocsiba se tudnám beültetni. Mit csináljak?
2015. dec. 4. 22:20
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. A haloperidol neuroleptikum. Erős gyógyszer. Figyelj az esetleges mellékhatásokra. Ez demencia, nem is a kezdeti fázis. Szerintem már nem szabad felügyelet nélkül hagyni. A magyar egészségügy ezzel nem fog semmit csinálni. Nem gyógyitható. Vagy a család megoldja (vagy felváltva vagy valaki beáldozza az állását... ), vagy fogadtok mellé ápoló(ka)t, vagy beadjátok demenseket is befogadó intézetbe. Együttérzésem, rendkivül nehéz élethelyzet. Az agresszivitás is a demenciatünetekhez tartozik. A magas vérnyomás esetleg szerepet játszhat a betegség kialakulásában, de önmagában a magas vérnyomás nem okoz agresszivitást, téveszméket, stb. Nem tudják a demencia kiváltó okát. Az életkorral nő a kockázat, a 85 felettiek fele demens már. De ő még nem olyan öreg. Akár 10 évig is tarthat nála a leépülési folyamat... Az orvosok általános zövege erre a helyzetre, "nem tudok semmi jót mondani"...
2017. máj. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as! Köszönöm a válaszod. Ugyan azokat tapasztaljuk az egészségügyben mint amit említettél. Megvizsgálják de nem csinálnak semmit, hazaküldik. Már nézzük az otthonokat mert nem tud a családból senki otthonmaradni vele. Bízom benne hogy így jobb lesz neki.
2017. máj. 5. 13:47
 43/46 A kérdező kommentje:
Végre sikerült kivizsgáltatni anyut.Sajnos paranoiás időskori agyi leépüléssel.Kapott rá gyógyszert. Már nem annyira agresszív csak a hallucinációi lett több.Az orvos szerint az agyi leépülés miatt.A gyógyszer eléggé lelassítja emiatt a rokonok engem támadnak.Számonkérik hogy miért nem engedtem be a lakásomba, miért szedtem vele ezt a gyógyszert hogyha ilyen "alvajáró" lett belőle.Azért bolondult meg mert nem törődtem vele stb stb....
2017. aug. 12. 11:42
 44/46 anonim ***** válasza:
Szia, 8-as vagyok. Látom, azért őrölnek az egészségügy malomkerekei, ha csigalassusággal is... Milyen gyógyszert kapott? Az az igazság, hogy mindegyik gyógyszer letompit, lelassit, csak igy tudják az agressziót csökkenteni. A hallucináció mellékhatás. Egyensulyzavara nem lett? Az is gyakori mellékhatás. A felügyeletét hogyan sikerült megoldanotok?
2017. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
8-as újra. A rokonok kritikáival nemigen érdemes foglalkozni. Hány napig ápolták, felügyelték, segitették? Mert dumálni azt mindenki tud, csak amikor az ember kér egy napnyi segitséget, arra valahogy senki se ér rá, de tanácsot és kritikát azt rengeteget tud adni.
2017. aug. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as! Köszönöm hogy reagálsz a bejegyzéseimre! Nem vettünk észre rajta egyensúly zavart csak lassan mozog és beszél. Egyenlőre nem kell még neki 24 órás felügyelet csak a gyógyszer bevételt kell ellenőrizni esténként. Ripedon nevű gyógyszert kapott. Ettől jobban is alszik. Altatónak hiszi ezért szerencsére minden gond nélkül beveszi  Ha gond lenne a bevétellel akkor tudnak neki injekciót is adni ami 2 illetve 4 hetente kell adagolni. Úgy látom jó orvoshoz került, a gondnokság alá helyezésről is elmondott mindent így mostmár ezt is tudjuk intézni hamarosan.
2017. aug. 12. 21:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!