Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vigyem 72 éves anyámat...

Hogyan vigyem 72 éves anyámat pszichiáterhez?

Figyelt kérdés
Anyám állantóan ordít, agresszív. Elfelejti amiről beszéltünk. Az a rögeszméje hogy megfázik, beteg lesz. Ezért havonta kell fűtésszerelőt hívni, mert azt állítja hogy nem fűt a készüléke. Mellette egy helyiségben kályhával is fűt. Kiskályhát szénnel rak meg, mellette a bútor már megolvadt. Állandóan 30 fok van nála. Nem emlékszik hogy asztmás vagyok. Ha köhögök akkor megkérdezi hogy megfáztam e. Bezárkózik, nem megy sehová. A tv távirányítót nem tudja használni. Éjszaka idegeneket lát a kapuban állni. Nem takarít, tiszta kosz nála minden, de nekem sem engedi hogy takarítsak, kizavar olyankor. Pedig tiszta pókhálós a fal és koszosak már a bútorok. Azt állítja nálam minden tiszta. A háziorovst kértem vizsgálja meg mi lehet vele, de ő mindent rendben talált. Teljesen beszámítható. Ha kérem akkor ad beutalót pszichiáterhez. Viszont elvinni nem tudom hogy tudnám mert nincs betegségtudata. Ordítana veszekedne ha megpróbálnám, szerintem a kocsiba se tudnám beültetni. Mit csináljak?
2015. dec. 4. 22:20
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
A haziorvos azt mondta semmi baja?:O ..a leirasod alapjan sztem Anzeimel koros. Nagymamam is az volt. Ha nem kezelteted csak sulyosbodni fog, akar annyira h mar teged sem ismer meg. Nem akarlak ijeszgetni de lattam mar ilyen esetet. Valahogy meg kellene vizsgaltatnod masik orvossal is, es mond el neki amit itt leirtal.
2015. dec. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Én is erre gyanakszom, ezért hívtam ki hozzá az orvost is. Beszélgetett vele meg rajzoltatott vele órát amin 3/4 4-et kellett bejelölni. Ezek alapján azt állította hogy teljesen beszámítható. Viszont nincs semmilyen ötletem hogy hogyan vigyem el pszichiáterhez vagy valamilyen szakorvoshoz. A háziorvos kihívása után is olyan botrányt csinált hogy egy darabig nem mertem hozzá elmenni mert attól féltem hogy megver....
2015. dec. 4. 22:52
 3/46 anonim ***** válasza:

Ha attól félsz, hogy egy 72 éves néni megver, akkor fizikailag igen jó állapotban lehet! :)


Fel kell hergelni, aztán mentőt hívni, hogy ön- és közveszélyes a viselkedése. Így bekerülne, és pszichiáter is meg tudná nézni. Tudom, durva módszer, de ha nincs más lehetőség, akkor jobb a semminél.

2015. dec. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
Nem tudok érdemi megoldást, de a családsegítőt kérdezném a helyedben, hogy mit lehet ilyenkor tenni.
2015. dec. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Igen.Fizikailag jó állapotban van. Képesnek tartom rá hogy megpofozzon például. Ma azt állította hogy állandóan pénzt kérek tőle. Aztán megkért hogy vegyek neki gázolajat! Megkérdeztem hogy minek? Azért kell neki hogy a szobakályhába begyújtson vele!!!! Mondtam neki hogy szerintem ez robbanásveszélyes és az ő érdekében nem veszek. Erre megfenyegetett hogy akkor öngyilkos lesz!!!!
2015. dec. 7. 18:33
 6/46 A kérdező kommentje:
Persze a pénz kérés nem igaz, dolgozunk, megvan mindenünk.
2015. dec. 7. 18:34
 7/46 anonim ***** válasza:
Amit leirtal, az alapján szerintem időskori demenciaja van. Ezt tényleg a pszichiátrian kezelik, fogalmam sincs, hogy vidd el, mert ha megmondod neki, akkor tutira azt fogja mondani, hogy semmi baja. Ehhez viszont az "agresszívitasanak" semmi köze, és az szerintem nem igényel kezelést. Esetleg ne azt mondd, hogy pszichiaterhez mentek, hanem valami más orvost találj ki és úgy csald el, a masik, hogyha megteheted, maganorvoshoz vidd, ott baratibbak a körülmények, az orvos is az, és téged sem fog agyonutni, hogy bevitted mondjuk a kórházba. Sajnos, ez van.
2015. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
egyetértek azzal a válaszolóval, aki alzheimert irt. Ezek a tünetek az Alzheimer kezdeti jelei. Van a pszichiátriákon alzheimer szakrendelés általában minden megyében, de háziorvosi beutalóval lehet csak odamenni. Próbálj meg a háziorvossal ujra beszélni. Az órarajzoltatást csinálják, ezzel próbálják kiszűrni az alzheimert, de azért ez kevés. Minél előbb kap gyógyszert annál jobb, mert egyre nehezebb lesz, az agresszivitása borzasztóan megneheziti a helyzetedet. Szerintem közel van az állapota az ön-és közveszélyességhez. Sajnos sokéves alzheimeres tapasztalatom van közeli családtaggal... mi is későn jöttünk rá az okokra... és nagyon-nagyon-nagyon nehéz szakértő segitséghez jutni. Gyógyithatatlan. Nehéz idők várnak rád, nem akarlak áltatni.
2015. dec. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választokat, sokat segítetek, mert nem tudom eldönteni hogy tényleg beteg e vagy csak szimplán rosszindulatú. Van mikor jókat beszélgetünk, de van mikor a sírógörcsig kiborít.

A sok zaklatás után megadtam magam és a jó központi fűtéséhez kihívtam a szerelőt, de előtte elmondtam neki anyám állapotát, megértette. Megnézte, tényleg nem volt semmi baja. Anyám megnyugodott. Aztán 1-2 nap múlva jött anyám hogy nem jó a tv-je, nem tud csatornát váltani. Már szerelőhöz is ment, de szerencsére nem találta otthon. Kiderült hogy sem a tévének sem a távirányítónak nincs semmi baja, csak nem tudja a gombot röviden nyomni, addig nyomja hogy 5-6 csatornát is átugrik.Elmondtuk neki, nem biztos hogy megértette, szerintem inkább nem nézi a tv-t, vagy csak mindig 1 csatornát. Aztán telefonon beszéltünk, kiderült hogy nem hall engem.De nem a telefonszoláltatóhoz ment hibát bejelenteni, hanem vett egy új telefonkészüléket. Mi persze azonnal bejelentettük a hibát, kijöttek és a vonalat megjavították.Most van két jó telefonkészüléke és a vonalat díjmentesen kijavították. Aztán megint 1-2 nap múlva jött hogy rendeljünk neki fát mert már csak 2-3 mázsa van neki mondván nehogy elfogyjon. Rendeltünk neki, hétfői napra ígérték a kiszállítást. Ő már hétfőn de. 10-kor nálunk volt hogy nem hozták még, mikor hozzák?Ja és még annyi történt e rögke 1-1.5 hét alatt hogy kutyát tart aki kiszökött és elkísérte a boltba, erre ő mikor hazaértek seprűvel verte meg ezért. Azt hiszem elhozom tőle a kutyust mert ezt nem fogom hagyni, hogy bántsa. Aztán elmesélte hogy fájt a foga. Ezért elment a közértbe érzékeny fogakra való agyonreklámozott fogkrémet venni. Megkérdeztem miért nem a fogorvoshoz ment, a válasza az volt hogy mit tudna az vele csinálni....?

2015. dec. 21. 22:31
 10/46 A kérdező kommentje:
Bocsi, lehet kicsit zavarosan fogalmaztam az elején. Tehát anyám állandóan zaklatott hogy nem jó a fűtése. Ahányszor megkérdeztem mi a baja a fűtésnek, annyiszor mást mondott. Megnéztük a készülékét én is a párom is. Rendeltetésszerűen működött. Hiba mondtuk neki hogy jó a fűtés, dühöngött, ordított hogy neki márpedig szerelő kell. Hát kihívtuk. Mielőtt elment megnézni a szerelő a fűtést, előtte elmondtuk neki a helyzetet.
2015. dec. 21. 22:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!