Ha a pánikbetegségem már komoly testi tüneteket produkál, akkor pszichiáterhez menjek, vagy kezelőorvosokhoz?
Eddig viszonylag jól kordában tudtam tartani, régebben ,,szívbedobogásom" volt (egyik pillanatról a másikra 160-as pulzus váratlan helyzetekben), azzal voltam kardiológusnál, és a szívemnek semmi baja. Most viszont már állandó ájulásérzésem van, ha emberek közé megyek (mozi, tömegközlekedés, bevásárlás, bank, posta, oktatás stb), még ezzel is meg tudok birkózni valahogy, viszont mostanában kezdődött, hogy éjszaka arra kelek, hogy nem kapok levegőt, kb 5 másodpercig mintha nem dobogna a szívem, és bármekkora levegőt veszek, fuldoklom, utána persze még vagy tízszer ez van, mire félálomba kerülök, és félek elaludni.
Szerintetek pszichiáter tudna ezen segíteni, vagy menjek el különböző orvosokhoz egy teljes kivizsgálásra? Esetleg más is volt már hasonló helyzetben?
Mélylélektani módszerekre (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, stb.) kiképzett terapeutához menjél. A gyógyszerek csak elfedi a tüneteket, a "mezei" pszichológus meg csak beszélget.
A leírásod alapján ez nem pánikbetegség, hanem agorafóbia pánikrohamokkal. Nagy különbség!
Pánikbetegség az, ha éjjel is jön alvás közben.
Én a helyedben azonnal mennék pszichiáterhez. Ha még akarsz tovább szenvedni, akkor mehetsz beszélgetni pszichológushoz, de itt az kevés lesz.
Nekem is volt rengeteg ilyesmi + még durvább tünetem egy időben (most is előfordul néha). Kivizsgáltak mindenhol nem 1x, de semmi olyat nem találtak, ami indokolná ezeket.
Pszichiáterhez nem érdemes fordulni, mert gyógyszerrel kezel, ami nem elég, hogy nem is oldja meg a gondokat, de még tönkre is tehet. Pszichológushoz menj, ha pedig ő sem segít, akkor lehet alternatív módszerekhez nyúlni (pl. meditáció) + gyökeres életmódváltás (sport, egészságes étrend, vitaminok). Bár az utóbbit érdemes megpróbálni mindenképp, akkor is ha elmész pszichológushoz.
Nekem is volt rengeteg ilyesmi + még durvább tünetem egy időben (most is előfordul néha). Kivizsgáltak mindenhol nem 1x, de semmi olyat nem találtak, ami indokolná ezeket.
Pszichiáterhez nem érdemes fordulni, mert gyógyszerrel kezel, ami nem elég, hogy nem is oldja meg a gondokat, de még tönkre is tehet. Pszichológushoz menj, ha pedig ő sem segít, akkor lehet alternatív módszerekhez nyúlni (pl. meditáció) + gyökeres életmódváltás (sport, egészséges étrend, vitaminok). Bár az utóbbit érdemes megpróbálni mindenképp, akkor is ha elmész pszichológushoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!