Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondják hogy az öngyilko...

Miért mondják hogy az öngyilkosság nem old meg semmilyen problémát csak menekülés?

Figyelt kérdés

Szerintem meg épp minden létező problémát megold hiszen ha meghaltam az összes eddigi probléma bármi is volt az okafogyottá válik. Nincs pénzem ronda vagyok nincs állásom stb-mindez semmit se számít többé ha meghaltam. A problémát lehet nem megoldottam hanem megkerültem, de mit számít-nem probléma többé és ez a lényeg.


És ha gyávaság? Mit számít ez is? Gyávának tartanak mert öngyilkos lettem? Tartsanak mit számít nekem az már?

Hogy mit éreznek a hozzátartozók családtagok? Mit számít az nekem? Hiszen meghaltam.


Azt meg csak halkan jegyzem meg hogy mit van akkor ha X családtag nem sajnálatot érez hanem örül hogy „na végre elpatkolt ez a vén kripli így enyém a lakása, kocsija pénze stb” hurrá!

Mert ilyen is van!


2015. jan. 19. 13:26
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

A világ a karma és a reinkarnáció elvén működik.


Kaptál egy életfeladatot, amit nem tudsz megoldani különböző okokból, és ezért öngyilkos leszel. Oké.

De ettől még ugyanúgy újjászületsz, csak rosszabb helyzetben, mert viszed magaddal az öngyilkosság és a szeretteidnek okozott fájdalom karmáját.


Hidd el nekem, sokkal rosszabb életed lesz! Többek között például át fogod élni, milyen az mikor egy számodra fontos ember lesz öngyilkos! Én még nem éltem át ilyet, de attól tartok nem valami kellemes élmény.


Hagy idézzek neked két sort Babits-tól! :)

"Most már tudom hogy nincs mód futni tőled

s ki nem akar szenvedni, kétszer szenved."


Ez pont ugyanazt fogalmazza meg, amit én leírtam, csak kicsit költőibben.

2015. jan. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már az ilyeneket. Ne mondjunk ilyeneket, mert még a végén kiderül hogy igaz.

De azt sose értettem, hogy meri valaki a saját hitrendszerét megfellebbezhetetlen igazságként hirdetni. Hogy meri ehhez venni a bátorságot.

És ha én ideohozok X másik embert aki tök mást mond és mind azt mondja hogy amit én mondok az az igaz?



"

A világ a karma és a reinkarnáció elvén működik. "

2015. jan. 20. 08:30
 23/37 A kérdező kommentje:

Ja nekem ilyen gondom nem lesz.

A kutyát nem érdekli a sorsom, senkinek se fogok fájdalmat okozni. Max a hullaszállító szívja majd a fogát, hogy na egy újabb névtelen józsi akinek se rokona se senkije és még borravalót se kapok az elszállításért.



"a szeretteidnek okozott fájdalom karmáját. "

2015. jan. 20. 08:32
 24/37 anonim ***** válasza:

Manapság egyre több és több dolog mutat erre, hogy ez tényleg így van. Olvass utána!


De én nem akarlak meggyőzni téged, csak mondom, hogy ha megteszed, azzal csak sokkal rosszabb lesz.


Amúgy az öngyilkosság minden hitrendszer szerint rossz, csak úgy mondom.


Szerintem reménykedj inkább benne, hogy nekem van igazam, mert ha esetleg mégis például a keresztényeknek akkor az örökkévalóságig égni fogsz a pokolban, na az se túl jó dolog. Ha pedig a spritualistáknak, akkor pedig évekig fogsz szellemként bolyongani ezen a létsíkon állandó szenvedésben. Ez se túl jó.


Szóval mérlegeld azért, hogy egyetlen esetben nem fogsz rosszul járni az öngyilkossággal, ha nincs lélek és nincs túlvilág se. Ha bármelyik vallási irányzatnak igaza van, akkor nagyot fogsz koppanni.


És kicsit azért gondolj bele, hogy oké, hogy szar a mostani életed, de szerintem el tudsz képzelni ennél sokkal szarabbat is. ;) És könnyen lehet, hogy nekem van igazam, és az számodra elég pech. Persze az örök kárhozat is az, valamint az éhező szellemként való lét is.


Egy szó mint száz, ezzel csak rosszul jársz.

2015. jan. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

"A kutyát nem érdekli a sorsom"

- hazudsz, akik itt szépen értelmesen írnak, azokat például. Akinek van füle a hallásra, hallja.


21-24 szép és jó, köszönet (ha már a kérdező csak lebarmolni tudott érte:))) Ha valaki itt leírja a véleményét, az nem a "hitrendszer" habzószájú hirdetése, hanem csendesen elmondja, mit gondol. A további az olvasóra van bízva. Akinek van füle a hallásra, hallja.

2015. jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Még mindég élsz?
2015. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

És ha a materialistáknak van igaza, ha egyszerűen csak meghalunk és pont? Nincs semmi, lekapcsolják a lámpát és ennyi?

És tök mindegy mit tettünk/nem tettünk, senkit és semmit nem érdekel, semmit se számít?

Mert ennek is épp annyi alapja van mint az összes többi dumának.



"Szerintem reménykedj inkább benne, hogy nekem van igazam,

mert ha esetleg mégis például a keresztényeknek "

2015. jan. 20. 11:36
 28/37 A kérdező kommentje:

A keresztények mártírjai, napjaink öngyilkos merénylői öngyilkosok? Azok.

Mégis az előbbiek szentek, az utóbbiak megbecsült hősök sakát kultúrájuknam akikre örök boldogság vár.


"öngyilkosság minden hitrendszer szerint rossz, csak úgy mondom. "

2015. jan. 20. 11:39
 29/37 anonim ***** válasza:

Ember fölösleges a feltételezgetés.

Ha már úgyis megölöd magad akkor minek lógsz itt nap nap után?

Persze hogy nincs semmi az élet után. Nincs benned semmi olyan amit léleknek neveznek, csak egy halom sejt vagy egy rakáson, és csak nagyon kevés különböztet meg a szartól.

2015. jan. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

a keresztény vértanúk nem öngyilkosok - maradhatnál még velünk, hogy egy kicsit ebből a faék szintű tudásodból kiemelkedjél.

és átad az ülőhelyet a villamoson az arra nálad jobban rászorulóknak:

jól gondolom -a stílus alapján- ez a fergeteges intelligenciáról tanúskodó kérdés is tied:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..

2015. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!