Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a helyzetről? (többi lent)

Figyelt kérdés
22/f vagyok...6 éve vagyok fű függő és használtam egyéb szereket is..ebben a 6 évben kirúgtak 2 iskolából is mert nem igazán érdekelt a suli és nem nagyon jártam be...ezen kívül nem érdekelt soha semmi igazán minden dolog amibe bele kezdem félbe maradt a hobbik a suli minden...elvesztettem a saját hibámból a legjobb barátaimat..és az első és egyetlen lányt akit szerettem valaha is....valamint ha ez nem lenne elég ezek miatt kialakult nálam 3 éve a depresszió és azóta minden évben előjön valószínűleg a drogok hozták felszínre és ha ez nem lenne elég még van mellé egy súlyos agora vagy szociálisfóbiám is ami szintén a drogoknak köszönhetek vagyis magamnak....a lényeg h amit lehetett én elb@sztam vagy sz@rtam rá....és nem akarok javítani sem a helyzeten de még is nagyon furdal a lelki ismeretem a családom miatt h nekik ezzel az egésszel fájdalmat okozok....de hát a drog ilyen megöli a lelkedet....önbecsülésem,akaraterőm a 0-án.....meg kéne halnom mert nincs haszna az életemnek csak nyűg vagyok magamnak a családomnak és mindenki másnak is. VÁLTOZNI SEM AKAROK!!! mert feladni könnyebb így éltem eddig....és voltam már pszichiáternél aki felírt valami antidepresszánst ez egy éve volt már de nem szedtem mert én már eldöntöttem h nem akarok élni ami nem egyenlő azzal h öngyilkos leszek csak egyszerűen nem akarok semmit az élettől mert nem látom értelmét küzdeni...minek harcolni a végén úgy is mind meghalunk...és választottam..mégpedig azt h felgyorsítom a folyamatot nem várok vele 60-70 évet nekem pont elég volt ez a 22 is......gyenge vagyok tudom meg gyáva is de ez van én ilyen vagyok....

2012. júl. 6. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, milyen válaszokat vársz tőlünk!

Veregessünk vállon, hogy ügyes vagy kicsim csak így tovább, nyírd ki magad rövid úton?

Vagy próbáljunk meg felrázni, amit szemmel láthatóan nem akarsz?

Engem is kezelt már pszichiáter depresszióval, nekem sincs túl sok barátom, sokszor érzem magam nyomorultul, de olyan kíváncsi vagyok, egyszerűen látni akarom, milyen lesz az életem 20-30-40 év múlva. Milyenné fejlődik a fiam, a keresztgyerekeim, akarok még sok tavaszt, szexet, Karácsonyt stb.

35/N

2012. júl. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem várok mást csak véleményeket...1. válaszolónak: hát oké neked van miért élned ott a fiad...és még annyit h nekem nincsenek ilyen vágyaim se már..és k..vára nem érdekel milyen lesz az életem 20-30 év múlva mert az én hozzá állásommal max csöves lehetek az meg biztos nem...szóval ennyi rövidíteni akarok megspórolom a sok feszkót, kibújok a felelősség alól nevezhetjük bárhogy mert mind1 is...az életem úgy is fölösleges ha teszek valamit és úgy is ha nem szóval nagy ívben....
2012. júl. 6. 12:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Nos, jó párszor kiírtad már ezt a kérdést, és azon tűnődöm, hogy mi a célod vele: megerősítést vagy eltántorítást szeretnél kapni.


Már adtam válaszokat a történet különböző részeire. A legfontosabb dolgokat azonban elismételném.


Ha lennének barátaid, akkor valószínűleg másként láthatnád a helyzetet.


Az az érzésed, hogy értéktelen vagy, jóvátehetetlenek a bűneid és nem kezdheted újra, elvetendő. Igenis, az elhatározást bármelyik nap meghozhatod. 22 évesen semmi sem késő.


Én egy értelmes embert látok benned, aki azonban gyengének érzi magát az újrakezdére. Erőt lehet hogy saját magad nem tudsz meríteni, ezért kellene melléd pár szerető barát (mondanám a családot is, dehát azok már olyanok maradnak, mint eddig, új lehetőségek az új ismeretségekben rejlenek).


Én őszintén mondom, és szeretetből, nem pedig sablonszövegként, hogy kár lenne feladnod. Kis segítséggel igenis úrrá lehetsz a helyzeten. Attól, hogy eddig nem találtál megfelelő embereket, attól még most találhatsz! Attól, hogy ilyen volt eddig az életed, még teljesen megváltozhat!


Azt gondolhatod most, hogy könnyű nekem beszélni, nem érzem azt, amit te. Mégis én magamat elég megértőnek tartom, és a szimpatikus emberek mellett kitartok jó céljaik elérésében tűzön-vízen át, sok segítséget is adva, és örömöt lelve a másikban. Ilyen mentalitással mondom azt, hogy igenis fordulj a világ felé, ne félj attól, hagyd hátra a rosszat, szerezz új barátokat és kezdd újra az életed! Nem tudod, hogy milyen jó lehet, mert már évek óta rosszul éltél. Nem tudod elképzelni, de igenis, hamarosan újra azok közé az emberek közé tartozhatsz, ahová legtöbbőnk: akik élvezik az életet, mert sok szépet találnak benne, egymásnak adjuk ezt és örömöt leljük egymásban és nagyon sokmindenben.


Büszke embernek látlak, ezért talán nehezen fogadnád el az úgymond segítő kezet. Erre két dolgot mondhatok: (1) dönthetsz úgy, hogy mepróbálsz másokon segíteni, és ez téged is fel fog emelni, (2) jusson eszedbe, hogy aki ma rajtad segít, lehet hogy holnap a te segítségedre szorul.


Látom gyakran kiírva a kérdéseidet. Ebből arra következtetek, hogy igenis a lelked mélyén még akarsz élni. Hallgass rá, mert igaza van.


És megannyian vagyunk idekint, akik veled vagyunk, ha ezt a jó döntést meghozod.

2012. júl. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!