Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Mit gondoltok erről a helyzetről? (anyagiak)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Másfél éve vagyunk együtt a párommal, tudom ez más szemmel nem túl sok idő, de én érzem hogy megtaláltam a Nagy Őt:)

Együtt tervezzük a jövőt, bár én még tanulok, jövőre végzek az egyetemen, ő már dolgozik 4 éve. Én 22, ő 25, annyira nem vagyunk már taknyosak:)

A párom elég jól keres, konkrétan nem tudom mennyit de látom mikre és mennyit költ. Több milliós kocsi ja van, arra költ havi 100 ezret alsó hangon.

Megígérte hogy elmegyünk kirándulni még pár hónappal ezelőtt, konkrét helyet, időpontot nem mondott. Amikor én rákérdeztem, hogy mit csinálunk hétvégén, nem megyünk kirándulni amit régebben szóba hozott? A válasza ez volt: nem mert nincs pénze, de ha nekem van akkor mehetünk.

Én pedig azt mondtam neki, hogy ha megígérte belekalkulálhatta volna a többi kiadását vagy lefújja az egészet. Reakciója: én ne szóljak bele a pénzügyeibe, ne próbáljam beosztani az ő pénzét mert nekem ahhoz semmi közöm!

Amikor később beszélgettünk erről a megnyilvánulásáról, mondta hogy nem gondolta komolyan, amikor ideges kicsúszik a száján ilyesmi és magára haragszik mert nekem megígérte és nem tudta betartani.

Nem tudom mit gondoljak.

22L


2012. jún. 4. 11:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Én azt gondolom, hogy mégha kicsit bunkón is fogalmazta meg akkor, de igaza van, nyersen fogalmazva egyelőre semmi közöd nincsen az ő keresetéhez.
2012. jún. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is elég bunkó dolog volt, amit csináltál, nem szabadott volna felhánytorgatni, hogy most kevesebbet költ rád, mint szokott.. Én megértem a reakcióját. Finanszírozd te a kirándulást, pl egy hegyi túrában csak a vonatjegy kerül pénzbe, az meg nem olyan drága. Csomagoltok enni, és elmehettek túrázni.
2012. jún. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem abban igaza volt hogy ne te oszd be az ő pénzét. Nekem is biztos rosszul esett volna ha valamit megígér és nem tartja be. De ebből nem csinálnék nagy ügyet, majd elmentek akkor, amikor lesz pénze. Gondolom nincs kereseted mert tanulsz, szóval örülj hogy felajánlotta.
2012. jún. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem már igazán nem szeret.
2012. jún. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Azt, hogy ezzel a kérdéseddel elgondolkoztattad, hogy a pénzéért vagy-e vele... Eléggé gáz volt ez felhoznod neki szerintem, mivel te egy fillért sem adtál volna bele a kirándulásba.
2012. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Próbáld meg beleképzelni magadat az ő helyébe.

Tehát te dolgozol, neked van pénzed, ő meg tanul.

Minden közös programot te fizetsz.

Ha ő mondaná ugyanazt amit te, nevezetesen hogy miért nem finanszírozod a kirándulást, nem vennéd zokon?


Lehet hogy úgy érzi,anyagilag eléggé egyoldalú ez a kapcsolat, egyelőre eltérő élethelyzetben vagytok ( te tanulsz, ő már 4 éve dolgozik), és annyira még nem vagytok régóta együtt, hogy természetes legyen hogy anyagilag mindent ő teremtsen elő.


Hagyd hogy arra költse a pénzét, amire akarja, elvégre ő dolgozik meg érte. Egy kirándulást meg minimális költséggel ki lehet hozni, én a helyedben meglepném vele.

2012. jún. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

persze elvileg nincs közöd hozzá, de pl előttem sose volt titok hogy mennyit keres a párom. ezt már csak azért sem árt tudni, hogy megtudd, hogyan vélekedik a másik a pénzről, mennyire költekezős, pénzszórós, esetleg fukar. mert igenis nem árt előre tudni, hogy hasonlóak e a szokásaitok, mert ez nagyon sok konfliktus forrása lehet a későbbiekben.

mellesleg abból, hogy (majdnem) pályakezdőként nem félretesz (ház, család), hanem milliós kocsit vesz, talán hitelre (100ezrek havonta?!) nem sok jót szűrnék le.

szóval igenis van közöd ehhez abból a szempontból, hogy később már a közös pénzzel is ezt fogja csinálni.

2012. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Komolyan nem értem az ilyen nőket.... Aztán meg fel vagy háborodva, ha felmerül hogy anyagias vagy. Te mennyit költesz rá? Vagy azért mert te még tanulsz, ő állja az összes közös szórakozásotokat?


Azt megértem, hogy haragszol rá mert elmaradt a közös hétvége, de számon kérni rajta hogy mire költi a pénzét, miért nem rád, az túlzás.

Persze ha együtt élnétek és elinná a kajapénzt, az más.


Ráadásul még elnézést is kért, szóval szerintem lapozz.

2012. jún. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló rátapintott a lényegre, amit a mondandómból kihagytam: azért érdekes, hogy több milliós kocsit vesz huszonévesen, persze hitelből, és egy beígért kirándulás pedig hopp, volt nincs. Nem azért esik rosszul mert én egy pénzéhes ri..anc vagyok, hanem látom hogy mikre mennyit költ és ebből sok minden kiderül a későbbiekre nézve.

Nem is tudom ki a pénzéhesebb: én sosem kérdeztem rá konkrétan mennyit keres, nem is izgat. Ő pedig feltette már nekem a kérdést hogy mennyiért tanítok, mennyi pénz lesz belőle nekem egy hónapban és hajtogatja hogy én 2 diplomával milyen sokat fogok keresni és hajj de jó lesz nekünk.

2012. jún. 4. 11:50
 10/17 A kérdező kommentje:
utolsó előtti, elnézést
2012. jún. 4. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!