Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondják hogy az öngyilko...

Miért mondják hogy az öngyilkosság nem old meg semmilyen problémát csak menekülés?

Figyelt kérdés

Szerintem meg épp minden létező problémát megold hiszen ha meghaltam az összes eddigi probléma bármi is volt az okafogyottá válik. Nincs pénzem ronda vagyok nincs állásom stb-mindez semmit se számít többé ha meghaltam. A problémát lehet nem megoldottam hanem megkerültem, de mit számít-nem probléma többé és ez a lényeg.


És ha gyávaság? Mit számít ez is? Gyávának tartanak mert öngyilkos lettem? Tartsanak mit számít nekem az már?

Hogy mit éreznek a hozzátartozók családtagok? Mit számít az nekem? Hiszen meghaltam.


Azt meg csak halkan jegyzem meg hogy mit van akkor ha X családtag nem sajnálatot érez hanem örül hogy „na végre elpatkolt ez a vén kripli így enyém a lakása, kocsija pénze stb” hurrá!

Mert ilyen is van!


2015. jan. 19. 13:26
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Nézőpont kérdése. Mert mi van ha én meg azt mondom ami KÉPES bármi értelmet is látni az életben, az önáltató barom?

Mert mi van ha tényleg semmi értelme? Itt gürcölünk küzdünk miért is?

Tudja valaki? Csak azért gürcöljek, hogy elmondhassam: de én végiggürcöltem!"

A hülyének is megéri.


" nem képes semmi értelmet látni az életben"

2015. jan. 19. 13:40
 12/37 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell gürcölni, csak harcolni! Áldozat nélkül nincs győzelem! Főz finomakat, járj el úszni, nézz ki a duna partra, vagy nézz filmeket olvass, stb :) próbálj kapcsolatot létesíteni a rokonaiddal nyiss feléjük, légy okosabb! De most már nem tudunk mit javasolni... Van egyéb dolgunk is!
2015. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Nem érted az álláspontomat (és lassan én is fáradok ebben).

Nem kívánok harcolni, leteszem a fegyvert, nem kívánok győzni, elismerem hogy legyőztek, vigyék a fegyverem vigyék a diadalt legyen övék, csak engem hagyjanak békén.

Eleve nem is értem minek kéne harcolni. Már itt hibás a dolog.


" csak harcolni! Áldozat nélkül nincs győzelem! "

2015. jan. 19. 14:41
 14/37 anonim ***** válasza:
A boldogságért, az erőért kell harcolni! Ha ez sem kell, akkor remény sincs, ha remény sincs akkor nincs semmi.
2015. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

b+ olvasd már el a Hamlet monológot!

"Talán álmodni: ez a bökkenő;

Mert hogy mi álmok jőnek a halálban, "

-lövésünk sincs, hogyan tovább - nem jött vissza onnan senki. Az öngyi is gyilkosság - ezért az ugyanolyan okozatot hoz, mint a gyilkosság. Nem tudjuk mi van a halál után, de abban biztos lehetünk: hogy minden tettünknek következménye van! , a világ ok-okozati láncolat szerint működik. Rossz tetteknek rossz következménye, jónak jó.

2015. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Te hány éves vagy ? 5?

rossz tett? jó tett?

az mi? ki dönti el?

A párizsi merénylet szept 11 mi volt? rossz vagy jó tett?

hát kinek a nézőpontjából.

hős vagy terrorista? nézőpont kérdése.

de már eleve a rossz meg a jó bipolaritása egy röhej, ötéves pistikéknek való maszlag.

nincs rossz meg jó. ezek csak ember által kreált fogalmi kategóriák a világ megértéséhez.



Rossz tetteknek rossz következménye, jónak jó.

2015. jan. 19. 17:16
 17/37 anonim ***** válasza:

"ezek csak ember által kreált fogalmi kategóriák a világ megértéséhez. "

Hát legyen... de egyre jobban megérteni a világot, értetni, amit csinálok JÓ. Ezt nem tudom megindokolni, egyszerűen JÓ.

ÉS JÓNAK LENNI JÓ ! ! ! !

2015. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Radnóti Miklós nevű felhasználó válasza:


"Ember vigyázz, figyeld meg jól világod:

ez volt a múlt, emez a vad jelen, -

hordozd szivedben. Éld e rossz világot

és mindig tudd, hogy mit kell tenned érte,

hogy más legyen."

2015. jan. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Olvass az evolúcióról és rájössz mi a helyes. Az első emberek sem ölték le egymást, sem magukat. Életben maradás fajfenntartás! Ami a két lerombolt épületről: még szép hogy akik ilyet tesznek szánalomra méltó célokból, az nem jó!
2015. jan. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

"jó tett? az mi? ki dönti el? "


Azt igaziból : az "én".

Csak én tudom eldönteni. A lelkiismeretemmel.


Miért? mert az mindig "jelen van", minden tettemnél. Nem állítható mindenki mellé egy rendőr, aki figyelmezteti: mi a jó. Ránk van bízva.

2015. jan. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!