Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondják hogy az öngyilko...

Miért mondják hogy az öngyilkosság nem old meg semmilyen problémát csak menekülés?

Figyelt kérdés

Szerintem meg épp minden létező problémát megold hiszen ha meghaltam az összes eddigi probléma bármi is volt az okafogyottá válik. Nincs pénzem ronda vagyok nincs állásom stb-mindez semmit se számít többé ha meghaltam. A problémát lehet nem megoldottam hanem megkerültem, de mit számít-nem probléma többé és ez a lényeg.


És ha gyávaság? Mit számít ez is? Gyávának tartanak mert öngyilkos lettem? Tartsanak mit számít nekem az már?

Hogy mit éreznek a hozzátartozók családtagok? Mit számít az nekem? Hiszen meghaltam.


Azt meg csak halkan jegyzem meg hogy mit van akkor ha X családtag nem sajnálatot érez hanem örül hogy „na végre elpatkolt ez a vén kripli így enyém a lakása, kocsija pénze stb” hurrá!

Mert ilyen is van!


2015. jan. 19. 13:26
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

na, akkor ne szerezd meg azoknak ezt az "örömet", akikről írsz a végén:D

Azért nem old meg, mert az élet-halál nem oldható meg egy matematikai képlettel. Nincs megoldása.

"A cél halál, az élet küzdelem,

S az ember célja e küzdés maga. " / Madách

2015. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Nagyon gáz kérdés! és hozzáállás. Ezek szerint, ha számodra minden problémát megold akkor sok esetben a probléma te vagy, nem pedig a világ amiben élsz! Ha pedig nem tiszteled az életet, az életed! Akkor hajrá patkolj el..
2015. jan. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:

Én azt mondom minden éremnek két oldala van.

Te megoldottad magadnak a problémáidat, de a gyerekeid, rokonaid meg szívhatnak veled, mert temetni kell, perkálni. Főleg ha anyagi gondok elől menekültél ezzel és még a nyakukba varrsz egy rahedli adósságot. Neked nem számít és ha akarják majd ők is felakasztják magukat.


Gyávaság ha megteszed, gyávaság ha nem. Bátor vagy mert képes vagy tovább élni, bátor vagy mert képes vagy megölni magad.


Akinek szar az élete, nem szereti senki az meg kit érdekel... nem lesz tőle a világ se több se kevesebb.


Itt jön a képbe az, hogy nem tudhatod ki szeret és ki nem. Lehet, hogy van egy ember aki kedvelt téged, de nem mert lépni és ő szenved a legjobban ha meghalsz. Lehet, hogy a haláloddal egy általad nem is ismert nyomorban élő rokonodat rángatod ki a rossz anyagi helyzetéből és hopp megmentettél egy embert az öngyilkosságtól.


Édesek a fejtegetéseid.

2015. jan. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Ezt már hallotam iksz alkalommal és akkor se bírtam felfogni.

És mi van ha én nem akarok küzdeni? Ha én azt mondom lóf**szba az egésszel le van szarva úgy ahogy van, küzdjön aki akar én meg kiszálltam hagyjanak békén.

Hm?

Hol van az leírva hogy nekem végig kell futnom egy olyan futóversenyt ahol nem is akartam indulni? És miközben futok lépten nyomon az orrom alá dörgölik hogy lám valami már előbb jár gyorsabb! Küzdjél, vidd végig!

És ha én azt mondom, hogy csesszétek meg, leállok és egy tapodtat se? Hol van megírva hogy nekem futnom kell ha egyszer nem akarok?

2015. jan. 19. 13:36
 5/37 anonim ***** válasza:

Itt van leírva, miért nem végez magával a szenvedő ember:

[link]

Meghalni – elszunnyadni – semmi több;

S egy álom által elvégezni mind

A szív keservét, a test eredendő,

Természetes rázkódtatásait

Oly cél, minőt óhajthat a kegyes.

Meghalni – elszunnyadni – és alunni!

Talán álmodni: ez a bökkenő;

Mert hogy mi álmok jőnek a halálban,

Ha majd leráztuk mind e földi bajt,

Ez visszadöbbent. E meggondolás az,

Mi a nyomort oly hosszan élteti

Mert ki viselné a kor gúny-csapásit,

Zsarnok bosszúját, gőgös ember dölyfét,

Útált szerelme kínját, pör-halasztást,

A hivatalnak packázásait,

S mind a rugást, mellyel méltatlanok

Bántalmazzák a tűrő érdemet

Ha nyúgalomba küldhetné magát

Egy puszta tőrrel? – Ki hordaná e terheket,

Izzadva, nyögve élte fáradalmin,

Ha rettegésünk egy halál utáni

Valamitől – a nem ismert tartomány,

Melyből nem tér meg utazó – le nem

Lohasztja kedvünk, inkább tűrni a

Jelen gonoszt, mint ismeretlenek

Felé sietni? – Ekképp az öntudat

Belőlünk mind gyávát csinál,

S az elszántság természetes szinét

A gondolat halványra betegíti;

2015. jan. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
2. vagyok ha az van akkor hajrá, senki sem áll az utadba! Most ne minket fárassz már a baromságaiddal! Aki ennyire gyenge hogy nem képes semmi értelmet látni az életben... arra inkább nem is mondok semmit.
2015. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Ha van ilyen ember mondjuk az én esetemben lassan jó lenne ha előlépne a homályból, mert már nem sok ideje van közölni amit akar.

Erre ennyit tudnék mondani.


"Lehet, hogy van egy ember aki kedvelt téged,"

2015. jan. 19. 13:38
 8/37 anonim ***** válasza:

Feleslegesen bizonygatjátok egy makacs embernek az életre valóságot. Ez olyan mintha valaki nem szeretné a kivit de te ráakarod tukmálni, hogy milyen kibszott egészséges.

Ha meg akar állni, hát isten lássa lelkemet én nem fogom tovább lökdösni.

2015. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Okés, én bírlak.

Beszélgetünk?

2015. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Ki vagy ha éhes vagy? Dobj be egy Snikers-t! ;)
2015. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!