Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék beszélgetni "sorstár...

Szeretnék beszélgetni "sorstársakkal". Van valaki, aki szeretne beszélgetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Jó lenne beszélgetni olyan emberekkel, akik hozzám hasonlóan tinik, és mentális zavarokkal küzdenek.

Jó lenne, ha lenne olyan barátom, akivel megbeszélhetném az ezekkel kapcsolatos dolgaim.

Nálam depressziót, szorongást, kényszeres zavart, és agorafóbiát diagnosztizáltak.

Valamint szerény véleményem szerint van egy kis hipochondriám, és személyiségzavarom is. :D

Vannak itt hasonló problémákkal küzdő fiú vagy lány tinédzserek?

16/F



2014. febr. 26. 09:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szia!Én szivesen beszélgetnék veled mivel egy cipőben járunk:) nekem generalizált szorongásom van pánikrohamokkal + depresszió :/ 16/L
2014. febr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Írok privit! :* :D
2014. febr. 26. 09:14
 3/13 anonim ***** válasza:

Hali.

A korosztályodból már kinőttem, de mielőtt túl kényelmes dolgod lenne és nagyon beleélnéd magad a betegségtudatodba, had villantsak fel egy másik szemléletmódot kérlek.. igazából jobb lesz így neked.


A felsorolt problémáid teljesen átlagosak, főleg miután divatos lett a mindennapos étkezésekkel pszichoatkít anyagokat enni, fura is lenne ha ezek nem okoznának semmiféle zavart, panaszt.

Gabonák, tejtermékek ismerősek?


Omega3 hiány! Mennyi tengeri halat is eszünk.. naponta, hetente? Tehát hiány..


D-vitamin hiány, a lakosság d-vitamin hiányos állapotban van.


Tehát minden okod megvan az állapotodhoz, szerintem beszélgess nyugodtan, de azért az életmódodon is alakíthatnál úgy, hogy az ne hajlamosítson mentális problémákra.


A másik oldal pedig az, hogy nem foglalkoznak az elméddel. Nem tanítanak filozófiára, hazudnak a világról, bezárnak egy materialista világszemléletbe és mindenféle belső hatású, lélekemelő gyakorlást szinte elzárnak előled. Nincs egy mestered, egy segítőd, csak a szüleid vannak akiket leharcol a mindennapi munka (robot) és nem igazán tudnak kellőképp törődni veled.


Na ezért kellene Magyarországon normális színvonalon harcművészeteket oktatni, mert ott megkapnák az emberek a szükséges segítséget, iránymutatást! :)

2014. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Omega 3 és D-vitamin hiány nem fog fóbiákat okozni kedves # 3. Ez is csak a Szendi féle baromság. Tény, hogy ha valóban hiányzik a szervezetből, akkor megmutatkozik, de nem személyiségzavar szintjén.


Nekem konkrétan depresszióm, szociális fóbiám (amire először azt hittem, hogy agora fóbia), generalizált szorongásom és személyiségzavarom van, amin nem segített a napi 9 szem Omega 3 kapszula, vagy a hatalmas mennyiségű D-vitamint is tartalmazó vitaminkészítmény sem. Mellette szedtem már orbáncfű tinktúrát/tablettát, macskagyökér tablettát, mindenféle antidepresszánsokat (SSRI-ket és MAOI-ket) és semmi sem használt, egyedül csak a "beszélgetős" pszichoterápia, no meg tünetileg a Xanax.


Kérdező, milyen kezelést kapsz ezekre a problémákra? Voltak már öngyilkossági kísérleteid, vagy önpusztító gondolataid?

2014. febr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudok egyetérteni.


A hiányállapotok ÉS a pszichiaktív, káros táplálékok együtt igenis olybá tűnik, hogy komoly pszichés problémákat okoznak, bár ezek még nem menthetetlen betegségek.


Persze hogy nem segít a szükséges omega3 bevitel, ha mellette továbbra is jelen van a gyulladásfokozó táplálkozás illetve ha mellette megy az SSRI meg antidepresszáns mérgezés.. így még a pszichoterápiának sem kell segítenie, hiszen annyi káros hatásnak van kitéve a szervezet a gyógyszerek miatt, hogy csoda is ha meggyógyul.


Viszont én a táplálkozást csak alapnak írtam, hogy ne legyen az sem hanyagolva.


Természetesen én is egyéb kezeléseket vallok fontosnak, például a pszichoterápiát.

2014. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

# 5:

Akkor még egy kicsit kötözködnék. Nyáron, három hónapon keresztül otthon, vidéken tartózkodtam. Ott nem ittam mást, csak vizet és nem ettem semmi előre elkészített szutykot, csak olyan dolgokat, ami otthon megterem. Mellette teljes-kiőrlésű, saját sütésű kenyeret ettem, fogytam kb. 20 kilót, mégsem éreztem magam egyáltalán jobban. Miért? Ja és természetesen többet mozogtam akkor, mint most a nagyvárosban...

2014. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Örülök az építő jellegű 'kötözködésnek' !


Azért, mert nyilván volt egy problémád, amit azóta meg kellett oldani.


DE ha a gabonafogyasztás emberi szervezetre gyakorolt hatását vizsgáljuk, mert ugye szeretem ennek a fontosságát kiemelni, akkor látjuk hogy a teljes kiőrlésű lisztek abszolút negatívan hatnak, hogy ez minden ember esetében igaz vagy hajlam szükséges hozzá nem tudom, de önmagában már a gluténfogyasztás sem előnyös ilyen szempontból.


Erről saját szubjektív tapasztalatom is van, de az mondjuk nem mérvadó.. viszont arra elég, hogy ez számomra abszolút ne csak fikció legyen.


Lehetne erről beszélgetni mert érdekes téma. Érdekes az is, hogy a nyugati gyógyászaton kívül minek tartják például a depressziót, miért segít rajta a mozgás.

2014. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

# 7:

A gluténfogyasztásról én is olvastam, de az nem mindenkire van negatív hatással, csak a lisztérzékeny emberekre. A teljes kiőrlésű kenyér pedig egészséges. Évszázadok/ezredek óta olyan kenyeret esznek az emberek.


A mozgásról alkotott (talán) tévhit arról szól, hogy a fizikai terhelés növeli az agyban lévő szerotonin termelését. Az antidepresszánsok is ilyen elven működnek, hogy meggátolják a szerotonin felszívódását, így elvileg az ember pozitív hangulatú marad.


Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy mivel a teljes szervezetben megtalálható ez a hormon és csak úgy durván 5%-nyi van az agyban, egyáltalán nem lehet meghatározni azt, hogy mikor alacsony valójában az agyban lévő szerotonin mennyisége... Sőt, az sem bizonyított, hogy valóban az okozza-e a betegséget. Szóval ez csak egy sejtés és egy pszichiáter ezért próbálkozik mindenféle gyógyszerrel, mindenféle dózisban, mert nem mérhető egyszerűen, hogy mi okozza a problémát.


Egyébként van problémám bőven, de már úgy 10 éves korom óta. Most vagyok 26 és még mindig pocsékul érzem magam.

2014. febr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is kötekszem, csak én úgy szoktam ezt írni 'nem egészen értek egyet' :)


"a fizikai terhelés növeli az agyban lévő szerotonin termelését. Az antidepresszánsok is ilyen elven működnek"


És ez valóban tévhit is, legalábbis biztos hogy nem ez a lényeg.


Minden betegségnek, most egyszerűen így nevezném a pszichés problémákat is vannak energetikai jellemzői. A testünkben lévő energia áralmások elakadásai jellemzőek különböző betegségekre.


Na most a mozgás ilyen blokkokat tud oldani (főleg a megfelelő mozgás).


Ebből a megközelítésből következik az is, hogy akupunktúrával is lehet kezelni betegségeket. Való igaz!


A depressziót nem mindehol tekintik szomorúságnak, vannak akik dühként kezelik, ami befelé irányul nem a külvilág felé. A mozgás lehetőséget ad levezetni ezt az óriási feszítő döhöt. Küzdősportok, harci taichi nagyon jó lehetőségek depressziós emberek számára gyógyszerfüggés és komolyabb betegségek kialakulásának megelőzésére (szubjektív tapasztalat: és tényleg!)


"nem lehet meghatározni azt, hogy mikor alacsony valójában az agyban lévő szerotonin mennyisége... Sőt, az sem bizonyított, hogy valóban az okozza-e a betegséget"


Abszolút így látom én is. Nem bizonyított hogy az alacsony szerotoninszint okozza a betegséget, sőt nem is az okozza.


--

"csak a lisztérzékeny emberekre. A teljes kiőrlésű kenyér pedig egészséges. "


Évezredek óta. És ennyi ideje rossz választás teljes kiőrlésű gabonákra helyezni a táplálkozást, a mezőgazdaság ~10 000 éves gyakorlata egy újszerű dolog a testünknek, emésztőrendszerünknek. Ahogy a sok szénhidrát, búzaglutén fogyasztás is.


A lisztérzékenység pedig meglepően sok embert érint, rejtett módon. Csak ugye ezt pont annyira titkolják, mint ahogyan azt, hogy a depresszió-szerotoninhiány összefüggés sosem volt bizonyított.


Titkolnak dolgokat (tényeket) és valamilyen hazugságot terjesztenek, irányítják vele az embereket.


A "depressziós" embereket úgy kapatják rá az antidepresszánsokra mintha ez valami gyógymód lenne (persze, a popularizált hazugságok szerint az is) és ugyan így nyomatják az egészséges teljes kiőrlésű gabonák mítoszát, holott ez sem vol ám igaz, soha az életben.

2014. febr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 9:

Ha jól értem, akkor te próbáltál óvatosan fogalmazva a csakrák működésében fellépett zavarokra utalni ezzel? Számomra valamilyen szinten ez is hihető...

2014. febr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!