Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez alkoholizmus, vagy csak én...

Ez alkoholizmus, vagy csak én dramatizálom túl a helyzetet?

Figyelt kérdés
Párommal most költöztünk össze, de már 3 éve ismerem. Amikor összejöttünk elég rossz passzban volt és hát elég sokat ivott. Ahogy összejöttünk abbahagyta az ivást. Azt hittem minden tuti, mikor kiderült, hogy minden nap munka után mikor hazament az volt az első, hogy irány a bolt, vett 1 sört amit az ebéd/vacsi mellé megivott. Na ezen kiakadtam akkor teljesen. Elbeszélgettem vele, hogy elhiszem, hogy ez az ő családjuknál teljesen normálisnak számít, de én nem tolerálom, mert anyum sajnos alkoholista és nem tudom elviselni az otthon ivást. (nem szent vagyok, ha valami alkalom van én is van hogy iszok, de azt nem tudom elképzelni, hogy egyedül vagyok otthon és nekiálljak inni...) most 1 hete hogy együtt élünk, és ahogy vittem ki a szemetet észrevettem, hogy a kukába el van dugva egy üres sörös doboz. Én melóztam egész nap, ő 1-re ment melózni gondolom ebédhez nyomott le egy dobozzal...szerintetek ez még elfogadható? Normális ha valaki napi 1 dobozzal(minden nap) megiszik, csak mert az jól esik neki? Alkoholista a párom, vagy én reagálom túl?
2013. dec. 18. 21:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló ment neked is a kéz csak lefelé :D hihetetlen hogy tényleg nem tudok úgy kiírni egy kérdést, hogy arra valami rosszindulatú, okoskodó ... kalap ne írjon... szerintem a leírtak alapján eléggé érthető, hogy miről beszélek és, hogy mi a problémám. Szerintem eléggé kivehető, hogy az alkalmankénti pár pohár, egy jó társaságban egy jó pincészet bora mellett mondjuk havonta 1-2 alkalommal normális kategóriának tartom. A rendszeres olcsó, minőséginek nem mondható pancsolt sörivás viszont szerintem nem az a kategória.
2013. dec. 19. 18:23
 12/17 anonim ***** válasza:
52%
talán azért iszik olcsó sört hogy ne tünjön fel a családi költségvetésben.amúgy ilyen mértékü alkoholizálással semmi baj nincs ha jól esik neki miért ne ihatná meg. Attól, hogy ez ellenkezik az elveiddel még nem káros. Mégis az lenne a legegyszerübb ha beszélnél vele róla.Lehet genetikai oka is meg párkapcsolati oka is.
2013. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%

én vagyok, akinek a lefele kéz ment :D

Ezt írod:

"Szerintem eléggé kivehető, hogy az alkalmankénti pár pohár, egy jó társaságban egy jó pincészet bora mellett mondjuk havonta 1-2 alkalommal normális kategóriának tartom. A rendszeres olcsó, minőséginek nem mondható pancsolt sörivás viszont szerintem nem az a kategória."


Ez számomra azt jelenti, hogy lenézed őt azért, mert nem minőségi piát iszik.. :( Több oka is lehet, nem akar sokat költeni, szeret egyedül iszogatni otthon, nincsenek barátai, akikkel iszogatna, vagy pont hogy nem akar pl kocsmába menni, inkább nyugiban megiszik otthon 1-2 söröcskét.


Azért, mert valaki olcsó, alsó kategóriás italt iszik, még nem kevesebb ember nálad..Ha nem érted, miért issza ezt, akkor talán kérdezd meg itt és ne itt nyafogj, királylány, hogy nem a drága, puccos piát issza..


A kérdésedre a válasz: Igen!! Túlreagálod. Valószínűleg mindent az életben. Igazi drámakirálynő vagy! :)

2013. dec. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Oké lehet tényleg igazatok van csak nekem ez szokatlan. Amúgy meg most volt vérvételen és tök magas lett a koleszterinje és elég rossz lett a vérképe. Normálisan étkezünk úgyhogy nem is nagyon értettem...de lehet ez is a sörözgetések miatt van, szóval féltem és nem lenézem az ivása miatt. Amúgy meg nem csak az itallal vagyok így hanem mindennel. Pl. azt se értem, hogy a sok ember miért eszi pl. a sz@@r 500 Ft-os tömb párizsit amit mi kb. a kutyánknak adunk, vagy minek megvenni a 170 Ft-os agyon cukrozott Lift üdítőt, a szutyok üdítő porokat, a 120 ft-os dekás italokat, a 99 Ft-os "energia" italt és még sorolhatnám..oké, hogy nincs pénz meg spórolni kell, de ezek a dolgok (köztük a rendszeres sörözés is pl.) szerintem felesleges dolgok és még mérgeznek is pluszba.
2013. dec. 19. 20:50
 15/17 anonim ***** válasza:
47%
A válasz: az átlagos életszínvonal. A legtöbb ember sajnos magyarországon kénytelen megvenni az olcsó szart, mert ennyire "fussa".
2013. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
Nem lesz rossz a vérképe napi egy-két sörtől, hidd el.
2013. dec. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Szia! A férjemmel szenvedélybetegekkel és hozzátartozóikkal foglalkozunk már évek óta. - Van némi személyes érintettségünk is, ő absztinens alkoholista, én pedig a hozzátartozója :)

Először is, egy alkoholista szülővel a háttérben normális, hogy aggódsz. Gondolom ebből a tényből adódtak elég kellemetlen tapasztalataid.

Ugyanakkor azt is el kell hogy mondjam, hogy ez az aggódás nem fog előbbre vinni. Anyukád alkoholizmusa valószínűleg a te személyiségedben is okozott negatív változásokat. Azok a lányok, akik a szülő alkoholizmusától szenvedtek hajlamosak alkoholista személyiségű embert választani társnak. És hajlamosak az alkoholizmus felé lökni akaratlanul is a társukat. Ha minden üveg olcsó sörből tragédiát csinálsz, pont ezt teszed.

Ha szabad javasolnom, keress egy hozzátartozói csoportot (Al-anon mondjuk), ahol segíthetnek, hogy feldolgozd anyukád alkoholizmusát és megelőzd a párodét...


Másrészt abban igazad van, hogy a mindennapos alkoholfogyasztás már nem egészséges, és az alkoholfüggőség a leggyakrabban épp az ilyen szokások talaján alakul ki. De ha titkolnia kell, ha ellenőrzöd, esetleg "hisztizel", az nem segít, sőt. Ha ő gyerekkorától ezt látta - márpedig ahogy mondod, náluk ez a normális, akkor nem is fogja igazán érteni, hogy mi a bajod.

El lehet mondani neki, hogy zavar. Hogy érzed az alkoholszagot, és az benned rossz emlékeket ébreszt. Próbálhatsz kompromisszumot kötni, hadd igyon meg a vasárnapi ebédhez egy sört, és ha a kedvenc csapata játszik, hadd nézze sörrel a meccset, akár egyedül - de nyíltan, és mindenféle felőled jövő negatív visszhang nélkül. Könnyebben fog lemondani a többiről.

Persze ott van az a lehetőség is, hogy valamilyen szinten már most függ az alkoholtól. A veszekedés, tiltás, stb. ez esetben sem fog használni. Ezek mind csak a te életed fogják megkeseríteni. Hogy akkor hogyan tovább, az nagyon sok mindentől függ.

Ha nagyon aggódsz, privátban megkereshetsz, megpróbálok segíteni. :)

2013. dec. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!