Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez alkoholizmus? Vagy még...

Ez alkoholizmus? Vagy még nem, csak jó lesz vigyázni?

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista ffi vagyok. Heti 3X iszom alkoholt (nyáron, szünetekben 4X), általában csak sört, ritkán bort vagy pezsgőt. Töményet nem iszok, csak egy évben 3-4X (szülinap, karácsony, húsvét..)

Sokszor egyedül is szoktam inni esténként - mert jól esik. Ekkor kb. 3-4 sört. Hétvégén kicsit többet (péntek, szombat) 5-6 sör is

Anyagi gondjaim nincsenek, igyekszem spórolni, tanulmányai eredményeim átlagosak (nem vagyok link, sem stréber) Egy kicsit visszahúzódó vagyok, de vannak barátaim.

Továbbá kerülöm az olcsó, pancsolt borokat (ha azt iszom) és a 200 Ft alatti söröket.


2013. ápr. 11. 18:51
 1/4 A kérdező kommentje:

Sokszor vagyok esténként nyugtalan, izgatott, ebből kifolyólag nyugtatóként jól esik az alkohol. Ha jó idő van kompenzálom sporttal (biciklizés) is :)

Ez az alkoholizálás amolyan szokás lett. Kb. 3 éve teszem ezt. Nem szeretném egyelőre csökkenteni az adagot, de növelni sem.

2013. ápr. 11. 18:53
 2/4 anonim ***** válasza:
A korodat tekintve ez még nem alkoholizmus, valószínűleg kinövöd majd ezt az italozást. De persze ahogy írtad, jó lesz vigyázni!
2013. ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus nem korfüggő, akár egy 12 éves is lehet alkoholista. Ne haragud; de szerintem alkoholista vagy. Ez rohadtul nem normális. Konkrétan az van, hogy esténként nem tudsz elaludni 3-4 sör nélkül. Mi ez, ha nem alkoholizmus? Nyilván azért vagy estére ideges, mert igényli a szervezeted az alkoholt. Legurítasz pár sört, és mindjárt jobb. Na? Ezek után még kérdezed, hogy alkesz vagy-e? Igen, az vagy. Nem csak azok az alkoholisták, akik az út szélén fetrengenek a Csepel biciklijük alatt. Amit te csinálsz, az is alkoholizmus. Meg az sem jelent semmit, hogy nem iszol rövidet. Van aki úgy alkesz, hogy megiszik egy liter vodkát naponta(ismerek ilyet sajnos..), van aki 3 liter bort. Relatív. Alkoholista vagy. Hagyd abba az ivást, vagy ha nem megy, kérj segítséget szakembertől, nem szégyen. Az a szégyen, amit most csinálsz, és az a szégyen, amivé válni fogsz. Amúgy ez már egy jó lépés a siker felé, hogy megfordult a fejedben, hogy ez nem normális. Sok sikert és kitartást!
2013. ápr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet ilyen egyszerűen eldönteni. Nem lehet úgy osztályozni az embereket, hogy vannak alkoholisták, meg vannak nem alkoholisták. A szerintem legjobb felosztás szerint, vannak akik soha nem ittak alkoholt, vannak akik csak kipróbálták, vannak rekreációs/alkalmi fogyasztók (pl.: hétvégi sörözés a haverokkal stb.), vannak rendszeres fogyasztók és vannak kontrollvesztett fogyasztók. Te rendszeres fogyasztó vagy. Vannak akik szerint a rendszeres fogyasztó mindig penge élen táncol és a kontrollvesztés határán van, szerintem ez nincs így. Ami feltűnt, hogy a nyári szünetekben gyakrabban iszol alkoholt. Kérdés: azért, mert akkor több a buli vagy azért, mert akkor többet vagy egyedül és unatkozol?

Szintén kérdés: az évek alatt folyamatosan növekedett a fogyasztott mennyiség vagy nagyjából beállt egy szintre?

2013. ápr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!