Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet alkoholizmus?

Ez lehet alkoholizmus?

Figyelt kérdés
12 evesen rugtam be legeloszor, eleinte(1-2 ev) meg nagyon tartoztattam is magam, viszont kb. 14-15 eves koromban elszaladt velem a lo, es elkezdtem rendszeresen, minden este berugni. Azota ez nem is valtozott jartam pszichologushoz ket even keresztul, egszer meg a nyiro gyula korhazbq is bevittek 3 hetre 16 evesen. Azota ez az allapot csak romlott. Amig iskolaba jartam, ritkabban fordult elo, hogy mar delelott is ittam, mara - huszonevesen - kialakult egy elegge eros igeny arra, hogy delelott kinyissam az elso soromet (10 ora korul) es onnan nincs megallas... Ertelmisegi csaladbol szarmazom, soha nem lattam senkitol ezt a peldat, viszont gyakorlatilag birosagi targyalasokon nottem fel - onhibamon kivul, sajnos igy dobta a gep. Nem vagyok segedmunkas, egyetemre jarok kulfoldon, mindig is jol tanultam, de sokszor volt ebbol problemam az otthoni tanulmanyaim soran is. Megprobaltam marihuanaval is helyettesiteni ezt, akkor sikerult elerni, hogy egesz nap szivtam, es nem kivantam az italt - eleinte, aztan ez megbomlott es atalltam a tomeny piakra... Megkerek mindenkit, hogy mellozze az olyan hozzaszolasokat, amelyben azt fejtegeti, mennyire nyomorult vagyok. Ha nem ereznem igy is eleg szarul magam, nem irtam volna ide ezt a kerdest...
2012. dec. 19. 23:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez nem "lehet". Ez kőkemény alkoholizmus. Sok erőre lesz szükséged, ha ki akarsz mászni belőle.
2012. dec. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen ez sajnos az. Hajra, ha akarsz valtoztatni keress egy elvonokurat, es probald meg. Az mar jo, ha felismered, hogy nagy a baj. vagy baj van. Fiatal vagy még, es egeszsege mindenkinek csak egy van, mentsd meg a tiedet es par ev mulva mar tudni fogod, hogy megerte erte dolgozni. Egy elvono nem.leanyalom, de sok sikert hozza es kitartas!
2012. dec. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom, azt hiszem, eleg egyertelmu valaszokat kaptam. Az a gond, hogy ha nem iszom, gyakorlatilag elveszitem onmagam... Behuzom fulem-farkam, meg arra is kevesnek erzem magam, hogy elmenjek a postara, vagy elintezzek egy telefont. Ha reszeg vagyok, vagy legalabb ittam valamennyit, visszanyerem az onbizalmam, kepes vagyok kontrollt gyakorolni az eletem folott. Alkohol nelkul viszont nyuszi leszek, es folyamatosan gorcsolok, remegek. A haziorovosom magas vernyomast allapitott meg, hozza jozanul mentem, es mindig 140 folotti erteket mert. Tudnatok otleteket adni, hogyan tudnam elviselni a megvonast? Nagyon sokszor jartam az elvono elott, de soha nem mertem bemenni, mar csak az emberek miatt sem, akik ott gyulekeznek. Inkabb elmenekultem. Kenytelen leszek ezt bevallalni, ha valtoztatni akarok?
2012. dec. 20. 00:04
 4/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, az elvonó is igen nehéz, pedig ott segítenek. Egyedül megbirkózni ezzel... Tűzz ki határidőt! Ekkor és ekkor ennyire szeretném lecsökkenteni a napi adagot. Ha sikerül haladnod, rendben. Ha nem, akkor mindenképpen kérj segítséget!
2012. dec. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az már jó jel hogy felfogtad hogy ezen változtatni kell, mert ha így megy ez tovább abba bele is halhatsz. Még csak huszonéves vagy, de mivel hamar rászoktál nagyon gyorsan tönkremennek a szerveid a piától. Menj elvonóra, próbálj ki hobbikat amik lekötnek, keress normális rendes barátokat, akikkel eltöltheted az időd és segíthetnek is neked akár ha csak lelkileg is. Nem a legjobb megoldás (sőt), de akkor már cigizz, oké valamiben meg kell halni, de inkább jóval később a bagótól mint huszonévesen a piától..(Tudom egyén meg szervezet függő de a lényeg kivehető)

De mihamarabb keress fel egy elvonót, akár többet is ha az egyik nem jön be, és értsd meg hogy pia nélkül is lehet önbizalmas az ember. Nehéz út lesz és sokáig fog tartani, de megéri ha akarsz még valamit az élettől.

Sok sikert!!

2012. dec. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az eleje nekem is hasonló, mondjuk két-három évvel később kezdődött minden. Így éltem sok-sok éven át, dolgoztam (szellemi munkát és nem is rosszul),kocsit is vezettem, de pia mindig kellett, hogy legyen bennem.

Az elvonó nekem nem segített, alig vártam, hogy elteljen az az egy hónap (magamtól mentem a pszichiátriára), utána kezdődött minden elölről.

Aztán eladtam a lakásom, vettem egy kisebbet (olcsóbbat), amit kiadtam albérletbe.

Kivettem egy kis faluban egy házat albérletbe, kevesebbért, mint amennyiért az enyémet kiadtam, a megtakarított pénzem (a lakások árának a különbözete, egyéb megtakarításom sose volt, mert elittam) rábíztam egy jó barátomra. Itt a faluban néha dolgozom ezt-azt, lovak mellett, vagy napszámban, és a neten keresztül is tudok dolgozni. A szomszéd főz rám, havidíjért, minden egyebet a neten rendelek vagy a barátomtól kérem csomagban, fizetni a barátom fizet (utal) az én pénzemből. Készpénzem, bankkártyám nincs. Átszoktam az elektromos cigire.

Elhatároztam, hogy nyelvet tanulok, meg kondizok, ezekből mondjuk nem lett semmi.

Lassan úgy érzem, több mint egy év elteltével, hogy simán visszamehetek a városba a nyüzsgésbe, mert agyilag szoktam le. Valami hasonlót ajánlok neked is, feltéve, ha meg tudod tenni.

2012. dec. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez a borzaszto ebben, hogy egyaltalan nem tunik fel, mekkora a problema, amig ra nem megy egy parkapcsolat, vagy - neadjisten - meg tobb is. "Szerencsere" en "csak" a szerelmemet veszitettem el az alkohol miatt, es a legborzasztobb, hogy ot allitottam be ellensegemnek, amiert le akart szoktatni. Most, hogy keso, en is kezdek tisztan latni... De sajnos meg csak kezdek... Nagyon koszonom a hozzaszolasaitokat, a biztatast es a tapasztalaltot! Fogalmam sincs, mekkora ero lehet benned, ha egyedul kepes voltal veghezvinni... Az iment en is kerestem egybol egy kozpontot mar, ahol fuggokkel foglalkoznak, de olyan erzes, mintha egy betontomb lenne a mellkasomban, ami visszahuz az egesztol... Persze tudom azt is, hogy van egy pont, ahonnan mar csak en segithetek magamon.
2012. dec. 20. 00:48
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja, es az ivassal egy idoben kezdtem el dohanyozni is, korabban rendszeresen sportoltam, megyei bajnoksagokat nyertem.
2012. dec. 20. 00:53
 9/12 anonim ***** válasza:

Elvonora elmenni nagyon nehez, de ott probalnak segiteni, mellette utana erdemes akar ex-alkoholistak szeru segito csoportokat keresni. akiket osszekot mondjuk vallas, sport, szinjatszas, onkentes munka. nem.tudom, itthon van-e anonim alkoholistak vagy hasonlo.

Elvono utanra tuzz ki olyan celt, mint ujra.sportolni valami uj sportot kiprobalni, ahogy irtak, uj hobbit, amiben van kihivas, amihez koncentralni kell es ami mellett egy kortyot se.ihatsz pl. falmaszas/sziklamaszas. Ha sikerul ez ad onbizalmat. Eleve go dolj arra, hogy az alkohol nem uj tulajdonsagokat ad, hanem csak gatlasokat old fol es meglevo tulajdonsagokat erosit meg. Ha alkoholos allapotban van onbizalmad, komtrollod az eleted folott, akkor anelkul is van! Csak az alkohol helyett egy mas "oldoszert" kell keresned. Ez lehet onszuggesztio, meditacio is akar. Elvonora azert lenne szukseged, mert fizikai.fuggoseg is van a piatol es azt egyedul nehezen tudod kezelni. probald meg, ha mar oda tudsz menni stb. mar hatbaveregetheted magad, hogy ez igen egy lepest tettem magamert es akkor.huzd ki magad es legyen egy kis.onbizalmad. hajra!

2012. dec. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az elvonókúra sajnos nem sokat ér. Szerintem jobb, ha csatlakozol valamelyik anonim alkoholista csoporthoz.
2012. dec. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!