Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez alkoholizmus?

Ez alkoholizmus?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és ugye mint minden fiatal én is járok szórakozni kb. 14-15 éves korom óta. Hétvégénként ment az ital, aminek mostanában már nem látom annyira értelmét, mégis iszok hétvégénként. Mindig elhatározom hogy most nem iszok sokáig, el is mentem már sok buliba józanul, de végülis legtöbbször ugy alakul hogy csak be vagyok rúgva. Vagy a társaság visz bele, vagy nem tudom, de péntek körülre már mindig megváltozik a véleményem. Aztán elmegyünk buliba, iszok, berugok, és utána megbánom mert nem látom értelmét már, de mégis mindig kisérletezek vele. XD

Már azon gondolkozom hogy alkoholista vagyok-e, meg hogy miért csinálom ezt. Talán azért, mert alkohol nélkül kevésbé vagyok oldott, nem beszélek olyan sokat, s így nem is érzem olyan jól magamat, sőt, nem szeretem a tömeget meg stb..az alkohol segít ezen, de a legjobb lenne ha alkohol nélkül is olyan oldott lennék.

Minden észrevételt várok!

Köszönöm!

18/F



2012. okt. 14. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt borzasztó könnyen eldöntheted. Mondjuk egy hónapig ne menj fel hétvégente, és ha hiányérzeted van akkor igen, alkoholizmus.
2012. okt. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

gimnazista koromban jártam a haverokkal szórakozó helyekre, ahol első körben megittam a fél rumot (akkor portorico volt a divat :) ), aztán annyi, míg ők tovább ittak ... nem izlett ... aztán évekig semmit nem ittam ... a főiskolán is rendszeres volt, hogy együtt jártunk a koleszből szórakozó helyekre, ahol én megittam a kis erőlevesem, ők meg bebactak rendesen ... a nem ivásomnak ára volt, mert én támogattam őket vissza a koleszba ... ötven elmúltam, de a mai napig nem voltam berugva, mert nem érdekel a pia, mégis egész jól éreztem magam mindig


tanulj meg nemet mondani ha kínálnak ... csak először lesz furcsa a haveroknak, aztán megszokják


nem, talán ez még nem alkoholizmus, de jó úton haladsz felé

2012. okt. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha valaki nem tudja alkohol nélkül jól érezni magát, nem tud eléggé oldott lenni, én úgy gondolom, hogy ott már problémák vannak.


Szintén 18/F.

2012. okt. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem még nincs szó alkoholizmusról nálad, de mint írta valaki az út afelé megkezdődött. Viszont ha ennél többet nem iszol, s csak hétvégénként, akkor szerintem az még nem alkoholizmus. Majd ha úgy leszel mint az édesapám, hogy minden nap 2-3 alkalommal megy sörözőbe, és ha nincs rá pénz hisztizik mint egy óvódás, és káromkodik, hogy nincs söre, akkor majd alkoholista leszel :) Amig nem napi rendszerességű, csak hétvégenkénti, addig szerintem nem gáz. De ha zavar, akkor próbálj meg csak havi egyszer berúgni :)

22/f

2012. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!