Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet alkoholizmus?

Ez lehet alkoholizmus?

Figyelt kérdés
12 evesen rugtam be legeloszor, eleinte(1-2 ev) meg nagyon tartoztattam is magam, viszont kb. 14-15 eves koromban elszaladt velem a lo, es elkezdtem rendszeresen, minden este berugni. Azota ez nem is valtozott jartam pszichologushoz ket even keresztul, egszer meg a nyiro gyula korhazbq is bevittek 3 hetre 16 evesen. Azota ez az allapot csak romlott. Amig iskolaba jartam, ritkabban fordult elo, hogy mar delelott is ittam, mara - huszonevesen - kialakult egy elegge eros igeny arra, hogy delelott kinyissam az elso soromet (10 ora korul) es onnan nincs megallas... Ertelmisegi csaladbol szarmazom, soha nem lattam senkitol ezt a peldat, viszont gyakorlatilag birosagi targyalasokon nottem fel - onhibamon kivul, sajnos igy dobta a gep. Nem vagyok segedmunkas, egyetemre jarok kulfoldon, mindig is jol tanultam, de sokszor volt ebbol problemam az otthoni tanulmanyaim soran is. Megprobaltam marihuanaval is helyettesiteni ezt, akkor sikerult elerni, hogy egesz nap szivtam, es nem kivantam az italt - eleinte, aztan ez megbomlott es atalltam a tomeny piakra... Megkerek mindenkit, hogy mellozze az olyan hozzaszolasokat, amelyben azt fejtegeti, mennyire nyomorult vagyok. Ha nem ereznem igy is eleg szarul magam, nem irtam volna ide ezt a kerdest...
2012. dec. 19. 23:35
1 2
 11/12 anonim válasza:

Én ugyan ebben a helyzetben vagyok mint te.Nagyon jó állásom van,jó családom,majdnem minden oké az életemben.Csak az a rohadt alkohol ne lenne.Minden nap innom kell,és nem keveset.Egy jó időre le tudtam állni az ivással,megint elkezdtem sportolni.De egy idő után elfogyott az erőm.Nincs ami ösztönözzön.Nálam az is nagy probléma,hogy falun élek és ugye itt azért a napi ritmushoz tartozik a fröccs és a pálinka.És ez elég nagy kísértés.

Szerintem mint minden,az alkoholról való lemondás is fejben dől el.Borzasztóan nagy akarat,elszántság és kitartás kell hozzá.Én 27 évesen eljutottam arra a pontra,hogy ha most nem változtatok az életemen,akkor soha sem fogok.Ez egy hosszú folyamat lesz azt tudom.De eljött az a pillanat az életemben amikor döntenem kell: alkoholizmus vagy normális élet!


Ha gondolod privátban is beszélhetünk,hátha tudunk egymásnak segíteni!

2012. dec. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Én is egy Anonim Alkoholisták csoport felkeresését javaslom. Nekem is ráment a kapcsolatom, sajnos gyerekek is születtek. Abba a fázisba nem jutottam el még mit te, de szépen közelítettem afelé. Aki önszántából, külső segítség nélkül tud absztinensen élni, az szerintem lenyűgöző eredmény, de abban nem vagyok biztos, hogy hosszútávon az biztos józanság. Én fél éve nem iszok, 4 hónapja járok az AA-ba, és ez egy fantasztikus dolog! Nagyon barátságosak az alkoholisták, és tele vannak segítőkészséggel. Nagyon nehezen szántam rá magamat, hogy elmenjek, de azt hiszem az életemet mentettem meg ezzel. Ha nagyon komoly alkoholszomjad van, akkor lehet érdemes az elvonót végigcsinálni, de utána feltétlenül keresd meg az AA-t, mert ott megkapod azt a lelki támaszt amit csak egy sorstársad adhat meg. Csak egymással tudjuk az alkohollal kapcsolatos gondjainkat mindenféle félelem és szégyen nélkül megosztani, és egy nem alkoholista SOHA nem fog téged megérteni!!!
2013. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!