Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez alkoholizmus, vagy csak én...

Ez alkoholizmus, vagy csak én dramatizálom túl a helyzetet?

Figyelt kérdés
Párommal most költöztünk össze, de már 3 éve ismerem. Amikor összejöttünk elég rossz passzban volt és hát elég sokat ivott. Ahogy összejöttünk abbahagyta az ivást. Azt hittem minden tuti, mikor kiderült, hogy minden nap munka után mikor hazament az volt az első, hogy irány a bolt, vett 1 sört amit az ebéd/vacsi mellé megivott. Na ezen kiakadtam akkor teljesen. Elbeszélgettem vele, hogy elhiszem, hogy ez az ő családjuknál teljesen normálisnak számít, de én nem tolerálom, mert anyum sajnos alkoholista és nem tudom elviselni az otthon ivást. (nem szent vagyok, ha valami alkalom van én is van hogy iszok, de azt nem tudom elképzelni, hogy egyedül vagyok otthon és nekiálljak inni...) most 1 hete hogy együtt élünk, és ahogy vittem ki a szemetet észrevettem, hogy a kukába el van dugva egy üres sörös doboz. Én melóztam egész nap, ő 1-re ment melózni gondolom ebédhez nyomott le egy dobozzal...szerintetek ez még elfogadható? Normális ha valaki napi 1 dobozzal(minden nap) megiszik, csak mert az jól esik neki? Alkoholista a párom, vagy én reagálom túl?
2013. dec. 18. 21:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Ez még nem olyan nagy probléma. Akkor van baj ha többet vagy töményebbet iszik, esetleg lerészegedik. Nagyapám is mindig sört iszik, és ő sem alkoholista, csak szereti.
2013. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus nem a töménységről és a mennyiségről szól, hanem a rendszerességről. Nem bír ki egy napot sem, akkor alkoholista, ha egy sört iszik meg, akkor is.
2013. dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
Az alkoholizmus az, amikor az alkohollal kapcsolatos szokásairól nem bír lemondani, és azok már befolyásolják az életét. Ha hazudozik miatta, vagy titkolózik, akkor sajnálom, de én úgy gondolom, hogy ez már alkoholizmus.
2013. dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Így szokott kezdődni a durvább alkoholizmus. Amikor mindennapos már. Időnként befigyel majd több is, aztán szép fokozatosan emelkedik majd a napi adag, miáltal egyenes arányban csökken az életszínvonal.
2013. dec. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azért nem iszik előttem, mert tudja hogy utálom... van hogy 1-2 nap végig együtt vagyunk akkor nem iszik, a hátam mögött meg mikor én melózok egész nap ő meg itthon van, az isten tudja...
2013. dec. 18. 23:06
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Ha meló után megiszik 1-2 doboz sört(1 pohár bort minden nap) azzal semmi baj nincs! Ha meló előtt/közben iszik sört(vagy mást) és úgy megy dolgozni, akkor azzal van baj.
2013. dec. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

előző vagyok:

Amúgy, ha tiltod a sörtől akkor annak az lesz a vége (ahogy a példa is mutatja), hogy titokban fog inni...

Próbáld megértetni vele, hogy a munka utáni 1-2 sör nem baj, de előtte/közben ne igyon. Előtted is ihat, nehogy már eltiltsd...Ha alkoholista volt, akkor mondjuk egyáltalán nem kellene innia...


Vagy próbáld ki azt, hogy (HA NEM ALKOHOLISTA), hogy veszek magadnak egy doboz sört (vagy, amit szeretsz...bort) és megkínálod őt is. Lássa, hogy nem kell titkolóznia, mert abból csak baj lesz.


Attól, hogy anyud alkoholista, a barátod had ihasson már meg 1-2 sört meló után :) Hiszen nem anyud gyereke, tehát semmi köze hozzá ilyen szempontból :)

2013. dec. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A munka előtti ivást úgy értem, hogy délelőtt otthon van. Megfőzi az ebédet, közben elkortyolgat egy-két doboz sört aztán megebédel, alszik 1-2 órát és megy melózni. Ha délelőttös akkor meló után hazajön, átöltözik, elpakolászik, közbe 1 sör...szóval így nem sokat, de azt az 1-2 szinte minden nap. És az a baj, hogy én aki ismerem már egy doboz sört is észreveszek rajta, mert egyből meglátszik rajta ha iszik egy kortyot is. Az apja ugyan ezt csinálja csak ő pálinkával. Az apja éjszaka dolgozik, reggel 7kor hazaér benyom 2-3 feles páleszt és utána fekszik is le aludni. Délután felkel 2-3 doboz sör lecsúszik neki is kora délután aztán este megy melózni. És az zavar, hogy náluk ez tök normálisnak számít. Eleinte mikor elkezdtem járni hozzájuk olyan fura volt hogy valaki hétközben igyon, de nekik meg tök természetes, hogy "jajj ha mész a boltba hozzál már légyszi egy üveg sört" szóval így lazán ebéd után otthon sörözgetnek.
2013. dec. 19. 10:04
 9/17 A kérdező kommentje:
Az hogy én is viszek haza magamnak és én is elkezdek iszogatni otthon azt nem tartom jó ötletnek, mert ismerem milyen. Így hogy tudja hogy utálom amikor iszik, így is megissza a kis napi adagját, ha még el is néznék a dolog felett akkor még bátrabban hozná haza. Egyébként valamelyik este átjöttek kolléganőim és csináltam nekik forralt bort amit persze csináltam neki is. Meg néha kibontunk egy bort, elkortyolgatjuk az oké, mert a jó borokat szeretem én is. De amikor ilyen gagyi olcsó söröket iszik abba nem tudom mi a jó, mi benne az élvezet főleg ha egyedül van az ember nem is társaságban.
2013. dec. 19. 10:11
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Most neked az a bajod, hogy olcsó söröket iszik és nem minőségi bort? Ha minőségi bort inna a sörök helyett, akkor az nem zavarna?
2013. dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!