Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem az egyik barátom...

Szerintem az egyik barátom Asperger-szindrómás. Megmondjam neki?

Figyelt kérdés

Egy 25 éves fiúról van szó, elég fura, de jóban vagyunk, csak problémája van az érzelmei kifejezésével, nem tudja értelmezni a nonverbális kommunikációt, satöbbi satöbbi... most hallottam a betegségről, elolvastam a tüneteit, és az összes illik rá. Ő is tudja, hogy valami baj van vele, és sokat beszélgetek vele és próbálok neki tanácsokat adni. Én nem ismerek más Asper-szindrómás embert, tényleg csak ma hallottam a szindrómáról, de szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy az említett srác az. Mit tegyek? Mondjam meg neki, vagy megharagudna? Milyen már azzal odaállítani egy emberhez, hogy: rájöttem mi a bajod, mentális betegséged van. Én nem értem, mesélte, hogy volt kiskorában pszichológusnál, de nem diagnosztizálták rajta? 25 éves, félek, hogy ilyenkor már késő kezelni, vagy sértőnek találná a feltételezésemet. De az lenne a legrosszab, ha nem lenne igazam és "meggyanúsítanám". Viszont ezt nem szeretném annyiban hagyni.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. dec. 6. 02:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
ufók... akkor lehet más vele a gond. :) Hát Te jót akartál. A pszichológus nem hülyeség, jobb ezeket a dolgokat még idejében elcsípni.
2013. dec. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!