Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék asperger szindró...

Hogyan tudnék asperger szindrómás lányként kiemelkedni az egészséges emberek közül?

Figyelt kérdés
24 éves asperger szindrómás lány vagyok. Jelenleg főiskolán tanulok Mezőgazdasági mérnök BsC szakon. Emellett középfokú angol szóbeli nyelvvizsgával, ecdl számítógép használói jogosítvánnyal és 2 okj-s bizonyítvánnal rendelkezem (hulladékgazdálkodási technológus, agrárkereskedelmi menedzserasszisztens). További céljaim között szerepel, hogy következő tanévben szeretnék indulni az iskolai tudományos diákköri konferencia versenyen, valamint az írásbeli nyelvvizsgát is le szeretném tenni angolból az idén. Jelenleg pár hónapja boldog párkapcsolatban élek. De sajnos azt vettem észre, hogy az egészséges emberek nagy része(beleértve a rokonaim többségét is) kinéz engem és irigykedik rám. Ti is észrevettétek, hogy a diplomás fogyatékkal élőket és a főiskolán/egyetemen tanuló fogyatékos hallgatókat kinézik? De miért? Főleg olyan emberek válaszát várom akinek asperger szindrómás gyermeke/hozzátartozója van. Értelmes válaszokat várok.
2013. febr. 18. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért érdekelnek más emberek véleménye? Erről nem te tehetsz. Nagyszerű szakon tanulsz, van egy kiváló párod. Az emberek nem szeretik, ha valaki "más". Gyakori jelenség, mindenhol megfigyelhető.
2013. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled abban, hogy Magyarországon a másság valahogy nem elfogadott és elszomorító, hogy mennyi atrocitás éri az aspergeres embereket. Örülök, hogy itt vannak empatikus emberek is, akik megtalálják másokban a szépet és a jót. Amúgy te férfi vagy nő vagy? Másrészt van-e neked aspergeres hozzátartozód? Köszönöm az együttérző hozzászólásodat. Várok még válaszokat.
2013. febr. 18. 12:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Férfi vagyok, és őszintén szólva csak egy súlyosan sérült unokatestvérem van, de sok autista barátom. Egyiket sem ítélem el csak azért, mert ilyen. Az embereket nem az alapján sorolom be "jó" és "rossz" ember kategóriába, hogy milyen testi vagy mentális tulajdonsággal rendelkezik. Hanem a hozzáállása, viselkedése alapján. Ugyanígy egy asperger szindrómás lány és fiú is lehet jó és rossz ember, ahogy egy teljesen átlagos férfi vagy nő. Ezek független dolgok és semmi okot nem adnak a gyűlölködésre, sem az irigykedésre.


Sőt, tulajdonképpen az ilyesfajta gyűlölködés sokkal nagyobb rendellenesség, mint ez az asperger szindróma. Ne is törődj velük. Tisztességes ember vagy, ahogy olvasom, semmi okod az aggodalomra. Sőt, talán ez még segít is téged abban, hogy könnyen kiszűrd az értékes embereket az átlag rosszakarók közül.

2013. febr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ. Ahogy írtad neked is vannak autizmus-spektrumzavarral élő ismerőseid, és te ehhez már hozzá vagy szokva. Szerencsére szüleim, hugom és nagyszüleim mellettem állnak mindig és mindenben támogatnak. Az ilyen együttérző ember, amilyen te vagy nagyon ritka. Minden elismerésem neked. Gondolkodom abban, hogy szívesen segíteném sorstársaimat az angol nyelvtanulásban és a nyelvvizsgáig való eljutásban is, mely nagyban segíti boldogulásukat, mert a mai világban jobb ha több lábon áll az ember és ez a mássággal élőkre fokozottan igaz.
2013. febr. 18. 14:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Felesleges is emiatt tovább aggódnod, mindened megvan: barátok, család, pár, karrier. Élj, ahogy tudsz! Sok sikert az élethez. ;)
2013. febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. Várok még válaszokat.
2013. febr. 18. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem arról van szó, hogy kinéznek, vagy irigykednek! Amikor végeztem a sulival, az egyik tanár, vezető azt mondta, hogy na akkor most adjátok el magatokat...

Ez az, ami egy aspergeresnek nem biztos, hogy hatékonyan menni fog. Az iskolában világosak a szabályok, az hogy épp mit kell tenni, illetve kiszámítható a végeredmény: ha utánajársz valaminek, tanulsz, akkor annak eredménye lesz.


Az életben a szociális összekacsintások, a ki-kivel van, merre támad a lényeg. Hogyan, és kinek kell, érdemes nyalni, ki akar kihasználni, stb.

Nem néznek ki sehonnan, legfeljebb nem gondolják, hogy képes lehetsz elérni a céljaidat!

Kiemelkedni... nem feltétlenül kell kiemelkedni! Csináld azt, amit szeretnél, amiben jó vagy, és azt kitartóan.


Sajnos elég jellemző, hogy a nyomás, a közösségi zizik miatt egy aspi a képességei, a tőle várt szint alatt tud csak érvényesülni. Drukkolok, hogy veled ne így legyen majd!

2013. márc. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!